Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ariel Castro znaleziony martwy w celi więziennej

0
Podziel się:

Podjęto próbę reanimacji, po czym przewieziono go do szpitala, gdzie około półtorej godziny później lekarze stwierdzili zgon.

Ariel Castro znaleziony martwy w celi więziennej
(PAP/EPA)

Amerykanin Ariel Castro, skazany na dożywocie za więzienie i torturowanie przez ponad dekadę trzech kobiet w swym domu w Cleveland, został znaleziony martwy w celi - poinformowały dziś władze więzienne. Agencja AP podała, że mężczyzna popełnił samobójstwo.

Rzeczniczka służb penitencjarnych JoEllen Smith powiedziała, że 53-letniego Castro znaleziono wczoraj wieczorem powieszonego w celi. Podjęto próbę reanimacji, po czym przewieziono go do szpitala, gdzie około półtorej godziny później lekarze stwierdzili zgon.

Smith dodała, że do celi Castro zaglądano co pół godziny, ale nie był on objęty ciągłym nadzorem, jaki wprowadza się wobec więźniów, którzy mają skłonności samobójcze.

Castro został w sierpniu skazany na dożywocie bez możliwości ubiegania się o zwolnienie warunkowe i dodatkowo na tysiąc lat więzienia. Przyznał się łącznie do 937 zarzutów dotyczących morderstwa, porwania i gwałtu, m.in. do tego, że biciem doprowadził do poronienia u jednej ze swych ofiar, która zaszła w ciążę w czasie uwięzienia.

Amanda Berry zniknęła w 2003 roku, gdy miała 16 lat, Gina DeJesus zaginęła w 2004 roku jako 14-latka, a Michelle Knight w 2002 roku. Każdej z nich Castro zaoferował, że podwiezie ją swoim samochodem. Testy DNA potwierdziły, że Castro ma z Berry 6-letnią córkę.

Kobiety zdołały uciec z jego domu 6 maja br.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/187/m212411.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sad;apelacyjny;utrzymal;wyrok;25;lat;dla;za;potrojne;zabojstwo,162,0,1350306.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) 25 lat więzienia za potrójne zabójstwo Najistotniejszym dowodem w sprawie okazały się ślady genetyczne. Dwóch podejrzewanych o popełnienie zbrodni zatrzymano dopiero po 18 latach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/m77913.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/lublin;prof;kul;podejrzany;o;plagiat,47,0,1209135.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Prof. KUL podejrzany o plagiat. Ale zaprzecza Zarzut dotyczy publikacji _ Ewolucja kościelnego prawa polskiego w świetle kodyfikacji do XIX wieku _, w której Stanisław T. przywłaszczył autorstwo cudzych utworów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/102/m77926.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/slupsk;5;lat;wiezienia;za;znecanie;sie;nad;2;5-latkiem,157,0,1205149.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Znęcał się nad 2,5 latkiem. Posiedzi 5 lat Utrzymany został również orzeczony w I instancji 6-letni zakaz kontaktowania się mężczyzny z dzieckiem.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)