Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Arabia Saudyjska: Władze będą usuwać cudzoziemców za zakłócanie religijnego święta

0
Podziel się:

W około 30-milionowej Arabii Saudyjskiej żyje około 9 mln obcokrajowców, w większości pochodzenia azjatyckiego.

Policja w Arabii Saudyjskiej
Policja w Arabii Saudyjskiej (AP/Fotolink/East News)
bESwmoBN

W oficjalnym komunikacie władze podkreślają, że niemuzułmanie są zobowiązani szanować uczucia muzułmanów poprzez wstrzymanie się od jedzenia, picia i palenia w miejscach publicznych, na ulicy lub w miejscu pracy podczas ramadanu.

Uprzedzono, że wobec osób niestosujących się do rozporządzenia _ władze zastosują odpowiednie kroki, w tym zerwanie umowy o pracę i wydalenie z królestwa _. Przedsiębiorstwa mają informować swoich pracowników o obowiązujących zasadach. W tym roku miesiąc postu rozpoczyna się 28 czerwca i potrwa do 27 lipca.

W około 30-milionowej Arabii Saudyjskiej żyje ok. 9 mln cudzoziemców, w większości pochodzenia azjatyckiego.

bESwmoBP

W królestwie, w którym obowiązuje rygorystyczny, wahabicki odłam islamu, ostrzeżenie dotyczące zachowania podczas miesiąca postu są wydawane każdego roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Córki króla błagają o pomoc. Więzi je ojciec Wczoraj obie kobiety - Sahar i Jawaher - umieściły na Youtubie apel o pomoc.
Saudyjski król dał ważną posadę synowi Media zwracają uwagę, że powierzenie 44-letniemu księciu tak odpowiedzialnej funkcji wskazuje, że król umacnia w kraju pozycję swojej gałęzi rodowej.
Emir Kuwejtu wzywa do zakończenia sporów w regionie Jednym z problemów stojących przed delegatami będzie rozwiązanie konfliktu pomiędzy Katarem, a Arabią Saudyjską, Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi i Bahrajnem.
bESwmoCq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)