Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Antyislamski film. Domniemany reżyser wróci do więzienia

0
Podziel się:

Nakoula Basseley Nakoula wróci za kraty, ponieważ już wcześniej został skazany na 21 miesięcy więzienia za oszustwa bankowe.

Antyislamski film. Domniemany reżyser wróci do więzienia
(Polaris/East News)

Domniemany reżyser antyislamskiego filmu, który wczoraj został aresztowany, powróci do więzienia za naruszenie warunków zawieszenia kary za oszustwa bankowe - zdecydował sąd federalny w Los Angeles.

Jak poinformowała sędzia Suzanne Segal, Nakoula Basseley Nakoula powróci do więzienia m.in. za wprowadzanie w błąd swego kuratora sądowego. Sąd federalny w Los Angeles uznał także, że Nakoula stanowi _ zagrożenie dla społeczeństwa _. - _ Wymiar sprawiedliwości stracił zaufanie do tego człowieka _ - powiedziała sędzia Suzanne Segal.

W 2010 roku Nakoula został skazany na 21 miesięcy więzienia za oszustwa bankowe. Po roku warunkowo go zwolniono. Sąd zakazał mu korzystania z komputera i internetu przez pięć lat bez zgody kuratora.

Nakoula Basseley Nakoula jest uważany za reżysera, przez niektóre media za producenta lub też inspiratora 13-minutowego filmu _ Niewinność muzułmanów _, w którym prorok Mahomet został przedstawiony jako oszust i kobieciarz aprobujący molestowanie seksualne dzieci. Film ten wywołał falę gwałtownych antyamerykańskich i antyzachodnich protestów w krajach muzułmańskich.

Czytaj więcej w Money.pl
Zablokują w Rosji dostęp do YouTube? Według ministra portal może zostać zablokowany po 1 listopada, kiedy to wejdzie w życie ustawa o czarnych listach, tj. rejestrze stron internetowych zawierających treści, których rozpowszechnianie na terytorium Rosji jest zakazane.
Google nie odpowie za antyislamski film Garcia wczoraj wniosła pozew cywilny przeciwko koncernowi Google i należącemu do niego serwisowi YouTube, w którym umieszczono fragmenty _ Niewinności muzułmanów _.
Zażądali zablokowania filmu w internecie Władze Indonezji, w której mieszka największa liczba muzułmanów na świecie, zażądały od portalu YouTube zablokowania treści.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)