Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
antyislamski film
28.09.2012 06:46

Antyislamski film. Domniemany reżyser wróci do więzienia

Nakoula Basseley Nakoula wróci za kraty, ponieważ już wcześniej został skazany na 21 miesięcy więzienia za oszustwa bankowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris/East News)

*Domniemany reżyser antyislamskiego filmu, który wczoraj został aresztowany, powróci do więzienia za naruszenie warunków zawieszenia kary za oszustwa bankowe - zdecydował sąd federalny w Los Angeles. *

Jak poinformowała sędzia Suzanne Segal, Nakoula Basseley Nakoula powróci do więzienia m.in. za wprowadzanie w błąd swego kuratora sądowego. Sąd federalny w Los Angeles uznał także, że Nakoula stanowi _ zagrożenie dla społeczeństwa _. - _ Wymiar sprawiedliwości stracił zaufanie do tego człowieka _ - powiedziała sędzia Suzanne Segal.

W 2010 roku Nakoula został skazany na 21 miesięcy więzienia za oszustwa bankowe. Po roku warunkowo go zwolniono. Sąd zakazał mu korzystania z komputera i internetu przez pięć lat bez zgody kuratora.

Nakoula Basseley Nakoula jest uważany za reżysera, przez niektóre media za producenta lub też inspiratora 13-minutowego filmu _ Niewinność muzułmanów _, w którym prorok Mahomet został przedstawiony jako oszust i kobieciarz aprobujący molestowanie seksualne dzieci. Film ten wywołał falę gwałtownych antyamerykańskich i antyzachodnich protestów w krajach muzułmańskich.

Czytaj więcej w Money.pl
Zablokują w Rosji dostęp do YouTube? Według ministra portal może zostać zablokowany po 1 listopada, kiedy to wejdzie w życie ustawa o czarnych listach, tj. rejestrze stron internetowych zawierających treści, których rozpowszechnianie na terytorium Rosji jest zakazane.
Google nie odpowie za antyislamski film Garcia wczoraj wniosła pozew cywilny przeciwko koncernowi Google i należącemu do niego serwisowi YouTube, w którym umieszczono fragmenty _ Niewinności muzułmanów _.
Zażądali zablokowania filmu w internecie Władze Indonezji, w której mieszka największa liczba muzułmanów na świecie, zażądały od portalu YouTube zablokowania treści.
Tagi: antyislamski film, reżyser, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz