Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Anna Grodzka w zarządzie Partii Zieloni

0
Podziel się

Decyzja zapadła podczas kongresu ugrupowania, który odbył się w ten weekend.

Anna Grodzka w zarządzie Partii Zieloni
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEaaiuBh

Agnieszka Grzybek i Adam Ostolski zostali ponownie wybrani na przewodniczących Partii Zieloni. Decyzja zapadła podczas kongresu ugrupowania, który odbył się w ten weekend. Do zarządu partii dołączyła Anna Grodzka - poinformował Ostolski.

Oprócz nich, w zarządzie ugrupowania znaleźli się: Marcelina Zawisza, Marek Matczak, Justyna Drath, Witold Mrozek i Michał Wszołek. Jak powiedział PAP Ostolski, gruntownie zmienił się skład Rady Krajowej partii: - _ Trafiło do niej wiele nowych osób, często świeżo zapisanych do partii _.

Ostolski powiedział, że uchwały podjęte podczas kongresu przede wszystkim dotyczyły strategii na tegoroczne wybory samorządowe, oraz przyszłoroczne wybory prezydenckie i parlamentarne. - _ W każdych z tych wyborów będziemy kontynuować dotychczasową strategię - startu samodzielnego, ale w porozumieniu z innymi środowiskami lewicy społecznej, ruchami społecznymi i innymi bliskimi nam ideowo partiami _ - zaznaczył.

bEaaiuBj

Jak dodał, podczas kongresu panowało przekonanie o tym, aby budować politykę partii na wyraźnej opozycji do całego _ establishmentu _ politycznego, zarówno prawicowego jak i lewicowego. Znalazło to swój wyraz w uchwale partii.

_ - Partia Zieloni dąży do stworzenia politycznej alternatywy dla obecnych władz. Jesteśmy przekonani, że alternatywy takiej stanowić nie może żadna z partii neoliberalnego establishmentu zasiadających obecnie w parlamencie. Jest dla nas oczywistym, że błędną odpowiedzią na kryzys reprezentacji są również prawicowe populizmy _ - to fragment jednej z uchwał podjętych podczas kongresu.

Czytaj więcej w Money.pl
"Kaczyński uległ partyjnym dołom." Komentarze _ Cel to odsunięcie od władzy PO. Sposób to zjednoczenie prawicy. _ Lider PiS zaapelował wczoraj do mniejszych ugrupowań. Kogo zabrakło?
Anna Grodzka zmienia partię. Oto, co zamierza Dotychczasowa działaczka Twojego Ruchu poinformowała, że przechodzi do Partii Zielonych. Podkreśliła jednak, że pozostaje w klubie poselskim TR.
Grodzka w zespole "Stop ideologii gender" Zespół ma się on zajmować m.in. monitorowaniem wydawania środków publicznych na promocję ideologii gender.
bEaaiuBK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)