Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Aneksja Krymu. Namaszczona przez Moskwę przedstawicielka uznana za persona non grata

0
Podziel się:

OBWE przypomina, że delegat zgromadzenia parlamentarnego powinien reprezentować kraj, który go wysyła, a nie władzę kraju, która została wprowadzona na obcym terytorium w sposób uznany za nielegalny.

Aneksja Krymu. Namaszczona przez Moskwę przedstawicielka uznana za persona non grata
(AP/FOTOLINK)

Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie poinformowała, że odrzuciła w środę wyznaczenie przez Moskwę delegatki, która miałaby reprezentować w OBWE Krym, półwysep ukraiński zaanektowany przez Rosję w marcu ubiegłego roku.

_ Biuro Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE jednogłośnie odrzuciło dziś wyznaczenie przez Federację Rosyjską Olgi Kowitidi na członka Zgromadzenia _ - poinformowała w komunikacie OBWE. Podkreślono, że _ Kowitidi została przedstawiona _ przez Moskwę jako _ przedstawicielka tak zwanego rządu Krymu _.

OBWE przypomina, że delegat zgromadzenia parlamentarnego powinien _ reprezentować kraj, który go wysyła, a nie władzę kraju, która została wprowadzona na obcym terytorium w sposób uznany za nielegalny przez przytłaczającą większość krajów OBWE _.

Rosja poinformowała o mianowaniu Kowiditi do Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE w styczniu. W lutym Ukraina złożyła do OBWE zażalenie w tej sprawie.

Czytaj więcej w Money.pl
Plan pokojowy dla Ukrainy. Są szczegóły Konflikt może przejść jakościowo w nową fazę i grozić będzie wielką wojną w Europie - ostrzegają Rosjanie.
"Zakończenie konfliktu na Ukrainie priorytetem" Ministrowie spraw zagranicznych UE spotkają się w poniedziałek, by porozmawiać o konflikcie na Ukrainie i rozważyć sposoby zwiększenia presji na Rosję.
Rosja i Ukraina wycofają ciężką broń ze strefy Od wybuchu zbrojnego konfliktu na Ukrainie w walkach zginęło ponad 4 800 osób.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)