Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Andrzej Seremet jedzie do Moskwy na konferencję

0
Podziel się:

Zaproszenie przekazał prokurator generalny Federacji Rosyjskiej Jurij Czajka.

Andrzej Seremet jedzie do Moskwy na konferencję
(Bartosz Krupa/East News)
bFfBSecB

Prokuratura Generalna potwierdziła, że Andrzej Seremet weźmie udział w 18. konferencji Międzynarodowej Organizacji Prokuratorów, która we wrześniu ma się odbyć w Moskwie.

_ Zaproszenie Andrzejowi Seremetowi przekazał prokurator generalny Federacji Rosyjskiej Jurij Czajka, gdy przebywał w Polsce _ - powiedział Maciej Kujawski z PG potwierdzając, że polski prokurator generalny wybiera się na tę konferencję.

Założona w 1995 r. w Wiedniu Międzynarodowa Organizacja Prokuratorów (International Association of Prosecutors - IAP) zrzesza 145 instytucji z prawie stu krajów oraz około 1500 członków indywidualnych. Moskiewską konferencję zatytułowano _ Prokurator i praworządność _. Wiadomo, że posłanie do jej uczestników ma skierować prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin.

bFfBSecD

Wcześniejsze konferencje, poświęcone różnym problemom prawnym i organizacyjnym, z jakimi borykają się prokuratury, odbywały się co roku w różnych miastach świata: w Budapeszcie, Ottawie, Dublinie, Pekinie, Kapsztadzie, Sydney, Londynie, Waszyngtonie, Seulu, Kopenhadze, Paryżu, Hongkongu, Singapurze, Kijowie, Hadze, a przed rokiem w Bangkoku.

IAP jest organizacją pozarządową i apolityczną. Polskę reprezentują w niej Prokuratura Generalna oraz Stowarzyszenie Prokuratorów RP. Członkostwo oznacza akceptację uchwalonego w 1999 r. zbioru zasad profesjonalnego postępowania prokuratorów. Stowarzyszeniem kieruje James Hamilton, były dyrektor irlandzkiego urzędu oskarżyciela publicznego.

Czytaj więcej w Money.pl
Giertych chce zawieszenia procesu z "Faktem" Uzasadnia to śledztwem w tej sprawie, nakazanym niedawno przez sąd.
Wznowią śledztwo ws. korupcji. Jest decyzja O takiej decyzji Andrzeja Seremeta poinformował dziś jego rzecznik Mateusz Martyniuk.
Sprawozdanie Prokuratora Generalnego. Poznaliśmy treść Do prokuratury wpłynęło łącznie 27 845 spraw o przestępstwa gospodarcze. Sprawdź, co jeszcze zawiera raport.
bFfBSede
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)