Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Anarchiści bronili ośmiogodzinnego dnia pracy

0
Podziel się

Kilkadziesiąt osób protestowało dziś w Krakowie w obronie ośmiogodzinnego dnia pracy.

Anarchiści bronili ośmiogodzinnego dnia pracy
(industrieblick - Fotolia.com)
bEpXxwxx

Były transparenty, okrzyki, a nawet chomąto i bat dla rządu... Kilkadziesiąt osób protestowało dziś w Krakowie w obronie ośmiogodzinnego dnia pracy.

Przedstawiciele Federacji Anarchistycznej i związków zawodowych nie zgadzają się ze zmianami w kodeksie pracy proponowanymi przez rząd. Ich zdaniem, doprowadzą one do wydłużenia się ośmiogodzinnego dnia pracy.

Zmiany w kodeksie pracy dotyczą między innymi wydłużenia okresu rozliczeniowego czasu pracy do roku i zmiany definicji doby roboczej. Projekt zmian przegłosował już Sejm i Senat.

bEpXxwxz
Czytaj więcej w Money.pl
Będą protestować przeciwko polityce rządu Związkowcy chcą zaprotestować przeciwko antypracowniczej i antyspołecznej - ich zdaniem - polityce rządu Donalda Tuska, a w szczególności przeciwko planom zmianom w kodeksie pracy.
"Mamy do czynienia z łamaniem prawa" Przewodniczący OPZZ mówił, że poprzez likwidację Śląskiego Zakładu Przewozów Regionalnych premier nie wywiązuje się z obietnic zawartych w swoim drugim expose.
Senat przyjął nowelizację kodeksu pracy Senatorowie odrzucili m.in. poprawki PiS, zgodnie z którymi okres rozliczeniowy czasu pracy mógł być przedłużony maksymalnie do sześciu miesięcy.
bEpXxwya
KOMENTARZE
(0)