Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Amerykańscy agenci grozili śmiercią Snowdenowi

0
Podziel się:

Wcześniej wyemitowano fragment rozmowy, w której Snowden oskarża Agencję Bezpieczeństwa Narodowego o szpiegostwo przemysłowe na świecie.

Amerykańscy agenci grozili śmiercią Snowdenowi
(youtube.com)

Edward Snowden, były pracownik amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego, twierdzi, że służby specjalne Stanów Zjednoczonych groziły mu śmiercią.

[Aktualizacja 17:50]_ - Jeżeli (służby) zdobędą od (koncernu) Siemensa informacje, które mogą być przydatne z punktu widzenia interesu narodowego USA, lecz nie mają nic wspólnego z bezpieczeństwem Ameryki, to mimo wszystko wykorzystują te informacje _ - powiedział Snowden w rozmowie z NDR.

Cały wywiad ze Snowdenem zostanie wyemitowany w niemieckiej telewizji dziś późnym wieczorem. Na razie publikowane są jego fragmenty. W jednym z nich Snowden mówi, że agenci amerykańskich służb specjalnych chcieli pozbawić go życia.

- "Przedstawiciele rządu chcą mnie zabić" - powiedział Snowden telewizji NDR. Jako dowód przytoczył artykuł opublikowany na platformie internetowej "buzzfeed" z wypowiedziami pracowników Pentagonu i NSA, grożących uciekinierowi śmiercią.

Ale - jak przyznaje - obecnie śpi już spokojnie. Wcześniej wyemitowano fragment rozmowy, w której Snowden oskarża Agencję Bezpieczeństwa Narodowego o szpiegostwo przemysłowe na świecie.

Jego zdaniem, amerykańskie służby inwigilują nie tylko polityków i zwykłych ludzi, ale też przedsiębiorstwa, które mogą posiadać technologie przydatne Stanom Zjednoczonym.

Jest to pierwszy wywiad telewizyjny z Edwardem Snowdenem od wybuchy afery z Agencją Bezpieczeństwa Narodowego. Snowden powiedział, że wszystkie dokumenty przekazał dziennikarzom i nie ma wpływu na decyzje o ich publikacji.

Czytaj więcej w Money.pl
Nie będzie umowy z USA o zakazie inwigilacji Waszyngton nie chce przyjąć na siebie zobowiązania, że nie będzie w przyszłości podsłuchiwał członków niemieckiego rządu i innych polityków sprawujących ważne funkcje.
Spada znaczenie USA na rzecz krajów BRIC Warunkiem pogłębienia współpracy z Berlinem będzie jednak postępująca liberalizacja handlu w tych krajach - wynika z raportu Ośrodka Studiów Wschodnich.
Komisja PE przesłucha Snowdena? USA przeciw Przewodniczący komisji ds. wywiadu Izby Reprezentantów USA Mike Rogers ostro skrytykował taki pomysł.
_ Zarzuty pod adresem Ameryki są poważne _ Kanclerz Merkel i politycy przyszłej koalicji nie szczędzili krytyki pod adresem Waszyngtonu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)