Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Amber Gold. Gowin chce wyjaśnień ws. działalności sądu

0
Podziel się:

Ministerstwo Sprawiedliwości jest mocno zaniepokojone skalą nieprawidłowości.

Amber Gold. Gowin chce wyjaśnień ws. działalności sądu
(Wojciech Strozyk/REPORTER)

Jarosław Gowin uważa, że należy jak najszybciej wyjaśnić działalność gdańskiego sądu w sprawie Amber Gold i Marcina P. Gość radiowej Jedynki uważa, że taka lustracja pomoże w ratowaniu nadszarpniętej reputacji wymiaru sprawiedliwości.

Jarosław Gowin przypomniał, że nie jest usatysfakcjonowany przez wyjaśnienia prezesa gdańskiego Sądu Okręgowego w Gdańsku. Podkreślił, że ministerstwo sprawiedliwości jest zaniepokojone skalą nieprawidłowości do jakich tam doszło._ _

_ - Ministerstwo Sprawiedliwości stanie w sprawie Amber Gold na wysokości zadania i wyjaśnimy wszystkie okoliczności, dla których sądy podejmowały takie, a nie inne decyzje. Ja nie przesądzam, czy są to decyzje słuszne, czy niesłuszne. W ogóle zresztą nie zamierzam dyskutować o samej treści wyroków - deklaruje Gowin. _

_ - Natomiast nikt z Polaków nie może przejść obojętnie wobec faktu, że notorycznemu oszustowi, jakim był Marcin P. wymierzono 9 kolejnych wyroków w zawieszeniu. To musi być wyjaśnione _ - dodaje Gowin.

Szef resortu sprawiedliwości powiedział, że do zatrzymania szefa Amber Gold doszło dopiero po interwencji z centrali i przyjrzeniu się dokumentom dotyczącym działalności Marcina P. Minister Gowin zapowiedział jednocześnie, że do 20 września zakończy się kontrola w gdańskim Sądzie Rejonowym.

Minister sprawiedliwości rozważa modyfikacje znowelizowanej ustawy o prokuraturze. Po analizie działalności sądów i prokuratury Gowin wyciągnął wniosek, że środowisko sędziowskie jest bardziej skłonne do oczyszczania swojego środowiska z osób łamiących prawo. - _ W kręgu prokuratorów nie zaobserwowano takich działań lustracyjnych _ - dodał.

W związku z tym bierze pod uwagę możliwość oceniania działalności śledczych, wobec których istnieją podejrzenia popełnienia przestępstwa, przez specjalnie wyznaczonych sędziów. - _ Pozwoli to oczyścić szeregi prokuratorów z osób, które działają na jej szkodę _ - powiedział Gowin.

Czytaj więcej w Money.pl
Grozi mu wiele lat więzienia. Nowy zarzut dla Marcina P. Prokuratura wnioskuje o trzymiesięczny areszt dla byłego prezesa Amber Gold. W grę wchodzą nawet 182 miliony złotych.
Błędy w sprawie Amber Gold. Minister ujawnia - _ Nie było potrzeby odwieszania wyroków w sprawie Marcina P. _ - oświadczył Jarosław Gowin. Przyznaje jednak - _ były błędy _.
Afera Amber Gold. PiS złożył zawiadomienie Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak poinformował, że zawiadomienie oparte jest m.in. na słowach premiera Donalda Tuska z konferencji prasowej 14 sierpnia.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)