Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Agresja wobec Ukrainy oznacza izolację Rosji"

0
Podziel się:

- Ten kryzys wymaga politycznych rozwiązań na poziomie światowym - uważa Schetyna. Jego zdaniem, narzędziem nacisku na Rosję mogą być sankcje gospodarcze i polityczne.

"Agresja wobec Ukrainy oznacza izolację Rosji"
(Stanislaw Kowalczuk/East News)
bEKZVMeZ

- Rosja musi mieć świadomość, że agresja wobec Ukrainy powoduje jej izolację - mówi Grzegorz Schetyna z PO. Szef sejmowej komisji spraw zagranicznych powiedział w radiowej Trójce, że Władimir Putin powinien zdawać sobie sprawę, iż konflikt na Krymie to nie problem lokalny, lecz jest obiektem zainteresowania całego świata.

- _ Ten kryzys wymaga politycznych rozwiązań na poziomie światowym _ - mówił Schetyna. Jego zdaniem, narzędziem nacisku na Rosję mogą być sankcje gospodarcze i polityczne.

Według zastępcy rzecznika niemieckiego rządu prezydent Rosji Władimir Putin zgodził się na międzynarodową misję na Krymie. Zdaniem Grzegorza Schetyny, oznacza to, że Moskwa zaczyna szukać rozwiązań dyplomatycznych konfliktu.

bEKZVMfb

Jak relacjonował wicerzecznik niemieckiego rządu, Georg Streiter, misja, prawdopodobnie pod auspicjami OBWE, miałaby zbadać sytuację na Półwyspie Krymskim. Miałby to być początek dialogu politycznego między Kijowem a Moskwą.

W trakcie rozmowy telefonicznej z prezydentem Putinem, kanclerz Merkel oceniła rosyjską interwencję w Krymie jako _ niedopuszczalną _. Wezwała gospodarza Kremla do poszanowania integralności terytorialnej Ukrainy.

Czytaj więcej w Money.pl
Co ma piłka nożna do konfliktu na Krymie? Przedstawiciel Rosji chce włączenia dwóch piłkarskich drużyn z Krymu do rosyjskiej ligi.
Turcja wkracza do walki Krym Tatarzy krymscy, posługujący się podobnym do tureckiego językiem krymskim, stanowią 12 procent ludności półwyspu.
Ogromne spadki na giełdzie w Moskwie Traci też większość azjatyckich indeksów. To reakcja inwestorów na sytuację na Ukrainie.
bEKZVMfC
KOMENTARZE
(0)