Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Afera podsłuchowa. Kalisz o Giertychu: Adwokat nie może stosować blefu

0
Podziel się:

- Picie alkoholu przy negocjacjach adwokackich, brzydkie słowa, oczernianie osób trzecich, to moim zdaniem bardzo niestosowne w wykonywaniu tego zawodu - ocenił.

Afera podsłuchowa. Kalisz o Giertychu: Adwokat nie może stosować blefu
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Blef, negocjacje przy alkoholu i proponowanie działań niezgodnych z prawem są niestosowne dla zawodu adwokata. Tak poseł Ryszard Kalisz z Domu Wszystkich Polska komentuje nagrania ujawnione przez _ Wprost _, w których adwokat Roman Giertych rozmawia z dziennikarzami Piotrem Nisztorem i Janem Pińskim.

Z nagrań wynika, że były wicepremier chciał stworzyć mechanizm wyłudzania pieniędzy od najbogatszych Polaków. Giertych twierdzi, że propozycja była blefem. Ryszard Kalisz, który sam jest adwokatem, skytykował w radiowej Trójce okoliczności rozmowy, ale nie chciał jednoznacznie ocenić zachowania Romana Giertycha. _ _

_ - Nie chcę mówić o jego przypadku, ale powiem bardzo wyraźnie - picie alkoholu przy negocjacjach adwokackich, brzydkie słowa, oczernianie osób trzecich, to moim zdaniem bardzo niestosowne w wykonywaniu zawodu adwokata, gdyby ktoś mnie prosił, to uważam, że jest to naruszenie zasad etyki adwokackiej _ - oświadczył Ryszard Kalisz.

Wypowiedzi Romana Giertycha zostały nagrane przez dziennikarza Piotra Nisztora. Ryszard Kalisz podkreślił również, że nagrywanie rozmówców bez ich wiedzy jest przestępstwem. Tym samym nie można wykorzystywać takich dowodów w śledztwie, nawet jeśli doszło do przestępstwa. To owoce zatrutego drzewa, wprowadziliśmy ten przepis do kodeksu postępowania karnego - wyjaśnił poseł Kalisz.

Rzecznik dyscyplinarny warszawskiej Rady Adwokackiej bada czy zachowanie i wypowiedzi Romana Giertycha mogą być podstawą do wszczęcia przeciwko niemu postępowania dyscyplinarnego. Na podjęcie decyzji w tej sprawie rzecznik ma 30 dni.

Czytaj więcej w Money.pl
PSL żąda zmian w rządzie. Sienkiewicz odejdzie? W tym tygodniu Sejm ma zdecydować o losach ministra Sienkiewicza a także rozpatrzyć wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu.
Wypowiedzi Giertycha zbada rzecznik dyscyplinarny Według tygodnika były lider LPR miał składać szokujące propozycje podczas prywatnego spotkania z dziennikarzem.
Prokuratura ma informacje dotyczące Nowaka Prokuratura otrzymała informacje z urzędu skarbowego do śledztwa dotyczącego rozmowy byłego ministra transportu Sławomira Nowaka z byłym wiceministrem finansów Andrzejem Parafianowiczem.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)