Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Afera "łowców skór". Łódzka prokuratura umorzyła śledztwo

0
Podziel się:

W przypadku 37 osób brak było podstaw, by stwierdzić że doszło do przestępstwa.

Afera "łowców skór". Łódzka prokuratura umorzyła śledztwo
(Bartek Chochołowski)

Łódzka prokuratura umorzyła śledztwo przeciwko 37 osobom podejrzanym w aferze _ łowców skór _. Chodzi o osoby, które w 2002 roku usłyszały zarzuty związane z przyjmowaniem łapówek i przekazywaniem informacji o zgonach firmom pogrzebowym.

Wśród nich jest Tomasz S. który miał być główną postacią afery. Rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej Krzysztof Kopania podkreśla, że pracownicy pogotowia w zamian za przekazywanie informacji o zgonach firmom pogrzebowym, przyjmowali korzyści. Jednak brak jest w przypadku osób, których dotyczy umorzenie, podstaw, by stwierdzić że doszło do przestępstwa oszustwa.

Afera _ łowców skór _ wybuchła w 2002 roku. _ Gazeta Wyborcza _ i Radio Łódź ujawniły wtedy, że w łódzkim pogotowiu handlowano informacjami o zgonach pacjentów. Podejrzewano, że były również przypadki uśmiercania chorych.

Zarzuty postawiono ponad 40 osobom. Dziewięć z nich usłyszało wyroki. Najsurowsze kary: dożywocia i 25-ciu lat więzienia - usłyszeli dwaj sanitariusze.

Czytaj więcej w Money.pl
40 proc. polskich firm toleruje łapówki Spowolnienie gospodarcze i presja na wyniki nie sprzyjają uczciwości. Prawie co piąty badany pracownik przyznaje, że słyszał o manipulacjach finansowych swojej firmy.
Szef CBA przestrzega przed prowokacjami _ Nie ma możliwości, żeby ta metoda była wdrażana jako narzędzie testowania obywateli. _
Skorumpowani samorządowcy? Wkracza CBA Według CBA mężczyźni naruszyli ustawę o samorządzie gminnym, wiceburmistrz dodatkowo - ustawę antykorupcyjną.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)