Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Afera Amber Gold. "Minister Gowin nie ma za co przepraszać"

0
Podziel się:

Polityce PiS namawiają Gowina do poparcia ich wniosku o powołanie sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold.

Afera Amber Gold. "Minister Gowin nie ma za co przepraszać"
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Minister sprawiedliwości Jarosław Gowin nie ma za co przepraszać - tak politycy PiS komentują wypowiedź Gowina, że _ ma w nosie literę przepisów _. Namawiają go do poparcia wniosku PiS o powołanie sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold.

Na zdjęciu rzecznik PiS Adam Hofman

_ - Tu nie ma za co przepraszać. Największym przeproszeniem będzie zagłosowanie za wnioskiem o komisję śledczą w sprawie Amber Gold. Jeśli minister dostrzegł sitwę, której przez długi czas nie widział, to musi w związku z tym zmienić swoją decyzję w głosowaniu na temat komisji śledczej, żeby tę sitwę wyświetlić, pokazać obywatelom _ - powiedział rzecznik PiS Adam Hofman na piątkowej konferencji prasowej.

_ - Skoro jest przeciwny sitwom, to czemu jest w partii, która stworzyła największą do tej pory sitwę, sitwę gdańską: sędzia, prokurator, rozkład zajęć sądu na telefon? Takiej sitwy do tej pory nie widzieliśmy. Minister Gowin tym swoim stwierdzeniem o sitwie przyłącza się do zwolenników komisji śledczej, za co mu dziękujemy _ - dodał rzecznik PiS.

Gowin przeprosił za swą wypowiedź, że _ ma w nosie literę przepisów _. Minister, wypowiadając się w czwartek o zarzutach medialnych dot. złamania przez niego przepisów ustawy o ustroju sądów powszechnych, powiedział: _ Mam w nosie literę przepisów, ważny jest ich duch i ważne jest to, że Polacy mają prawo żyć w państwie, gdzie wymiar sprawiedliwości stoi na straży interesów obywateli, a nie na straży interesów sitwy tworzonej przez część środowisk prawniczych. Ja wiem, że ta sitwa jest dzisiaj przerażona tym, co robię i chcę, żeby stąd poszedł jasny przekaz do tej sitwy: nie zastraszycie mnie _.

Czytaj więcej w Money.pl
Gowin podtrzymuje, ale przeprasza Minister musiał się tłumaczyć ze swoich słów o tym, że ma w nosie przepisy.
Premier interweniuje w sprawie afery w gdańskim sądzie Zdaniem Donalda Tuska wypowiedzi sędziego są nie do zaakceptowania.
"Sędzia musi odejść". Gowin ostro o aferze - _ Nie może być zgody na ludzi przyjmujących zlecenia polityczne _ - powiedział Minister Sprawiedliwości.
Czego PiS chce od ministra sprawiedliwości? Politycy PiS zaapelowali do ministra sprawiedliwości o odwołanie prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku. Domagają się również wszczęcia postępowania dyscyplinarnego wobec sędziego.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)