Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Adwokaci Nawalnego o absurdalnym wyroku

0
Podziel się:

Mimo że zapadł w zawieszeniu, to trzymają go pod kluczem.

Adwokaci Nawalnego o absurdalnym wyroku
(PAP/EPA)

Adwokaci Aleksieja Nawalnego odwołali się od wyroku sądowego odnośnie pozostawienia go w areszcie domowym. Uznali, że powstała dziwna sytuacja: rosyjski opozycjonista został skazany sądownie na 3 i pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu, a jednocześnie pozostawiono go w areszcie domowym do czasu uprawomocnienia się wyroku.

Krok prawników Nawalnego ma ważne znaczenie. Wczoraj został on zatrzymany w Moskwie, gdy udawał się na demonstrację swoich zwolenników. Rosyjskie media napisały, że w ten sposób złamał zasady aresztu domowego.

Dziś Federalna Służba Wykonywania Wyroków Sądowych skierowała do sądu materiały informujące o naruszeniu zasad aresztu domowego. Jednak sąd zwrócił te materiały z powrotem twierdząc, że już wydał wyrok sądowy w sprawie Nawalnego.

W tej sytuacji na razie nie wiadomo, czy opozycjonista zostanie ukarany za to, że udał się na wiec będąc w areszcie domowym.

Prasa w Niemczech nazywa perfidnym wyrok przeciwko braciom Nawalnym. Komentatorzy zwracają uwagę, że Aleksiej Nawalny jest bardzo niewygodnym przeciwnikiem dla rosyjskich władz.Jak czytamy we _ „Frankfurter Allgemeine Zeitung" _, proces braci Nawalnych był tylko imitacją porządnego postępowania sądowego.

Przesłanie wczorajszego wyroku jest jasne i perfidne - w Rosji ryzykowna jest działalność opozycyjna, ale jeszcze bardziej ryzykowne jest pokrewieństwo z przeciwnikami rządu. Bo nie ma innego powodu skazania Olega Nawalnego niż to, że jest bratem Aleksieja. Opozycjoniści w Rosji wiedzą już, że narażają nie tylko siebie, ale też swoich przyjaciół, rodziny czy współpracowników.

Dziennik _ „Sueddeutsche Zeitung" _ zauważa tymczasem, że Aleksiej Nawalny jest jednym z najostrzejszych i najgroźniejszych krytyków Kremla. Zapewne obawiano się, że wysoka kara więzienia zrobi z niego męczennika, dlatego usłyszał relatywnie łagodny wyrok. Ale poprzez karę w zawieszeniu będzie pod kontrolą władz. Wpisuje się to w model polityki, która w coraz mniejszym stopniu toleruje krytykę i przeciwników - czytamy w _ „Sueddeutsche Zeitung" _.

Wczoraj sąd w Moskwie skazał Aleksieja Nawalnego na trzy i pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu. Z kolei jego brat Oleg usłyszał wyrok trzech i pół roku bezwzględnego więzienia. Sąd uznał braci Nawalnych za winnych w procesie o malwersacje finansowe i pranie brudnych pieniędzy.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/205/t330445.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wyrok-dla-nawalnego-mocny-komentarz,132,0,1685636.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Niemiecka prasa o wyroku w Rosji: Perfidny Komentatorzy zwracają uwagę, że Aleksiej Nawalny jest bardzo niewygodnym przeciwnikiem dla rosyjskich władz.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/136/t307080.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/rosyjski-opozycjonista-skazany-na-4-5-roku,64,0,1674560.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Lata w łagrze za pobicie. "To przesada" 61-letni Mochnatkin został zatrzymany 31 grudnia 2013 roku w czasie rozpędzania przez siły specjalne policji OMON manifestacji radykalnej opozycji w stolicy Rosji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/248/t330488.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/protesty-w-rosji-zatrzymano-kilkanascie-osob,163,0,1685667.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Protesty w Rosji "najodważniejsze od lat" 18 demonstrantów, w tym członkinie punkrockowej grupy Pussy Riot, zostało zatrzymanych w Moskwie po spędzeniu nocy w pobliżu Placu Czerwonego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/84/t326740.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sankcje-nalozone-na-rosje-sa-nieskuteczne,58,0,1685562.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Eksperci krytycznie o sankcjach dla Rosji _ Putin i jego otoczenie nie mają problemu z dostępem do francuskiego foie gras, włoskiego wina czy aut Maserati, a społeczeństwo rosyjskie może sporo wytrzymać _.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)