Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
abw
29.01.2015 14:35

ABW zyska kolejnego wiceszefa?

Kandydata musi zaopiniować sejmowa komisja do spraw służb specjalnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Krupa/East News)

Kandydaturę Piotra Marciniaka na wiceszefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zaopiniuje za tydzień sejmowa komisja do spraw służb specjalnych. Marciniak ma być trzecim wiceszefem służby, obok płk. Jacka Gawryszewskiego i płk. Kazimierza Mordaszewskiego.

Wiceszefów ABW powołuje i odwołuje premier po zaopiniowaniu przez sejmową komisję ds. służb specjalnych. Opinia te nie jest dla szefa rządu wiążąca.

Do października 2012 r. ABW miała trzech wiceszefów. Ówczesny szef płk (obecnie generał) Krzysztof Bondaryk zdecydował, że w miejsce płk. Jacka Mąki i płk. Zdzisława Skorży wniesie o powołanie tylko jednego zastępcy - Mordaszewskiego. Trzecim wiceszefem był wtedy płk Dariusz Łuczak, obecny szef ABW.

Przewodniczący speckomisji Marek Biernacki (PO) powiedział, że zaopiniowanie kandydatury wpisano do czwartkowego porządku obrad komisji. Nie chciał jednak mówić o samym kandydacie, zanim nie zostanie zaprezentowany posłom.

Czytaj więcej w Money.pl
Cicha dymisja generała, byłego szefa ABW Jego wniosek o dymisję przyjął szef resortu wicepremier Tomasz Siemoniak.
To pomoże Polsce na wypadek cyberwojny? Doktryna określa bezpieczne funkcjonowanie państwa w cyberprzestrzeni. Zawiera ocenę zagrożeń począwszy od cyberprotestów do cyberwojny.
Polacy walczą na Ukrainie? ABW sprawdza Za służbę w obcym wojsku lub organizacji wojskowej grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.
Tagi: abw, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz