Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

ABW zyska kolejnego wiceszefa?

0
Podziel się:

Kandydata musi zaopiniować sejmowa komisja do spraw służb specjalnych.

ABW zyska kolejnego wiceszefa?
(Bartosz Krupa/East News)
bEJbqvfV

Kandydaturę Piotra Marciniaka na wiceszefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zaopiniuje za tydzień sejmowa komisja do spraw służb specjalnych. Marciniak ma być trzecim wiceszefem służby, obok płk. Jacka Gawryszewskiego i płk. Kazimierza Mordaszewskiego.

Wiceszefów ABW powołuje i odwołuje premier po zaopiniowaniu przez sejmową komisję ds. służb specjalnych. Opinia te nie jest dla szefa rządu wiążąca.

Do października 2012 r. ABW miała trzech wiceszefów. Ówczesny szef płk (obecnie generał) Krzysztof Bondaryk zdecydował, że w miejsce płk. Jacka Mąki i płk. Zdzisława Skorży wniesie o powołanie tylko jednego zastępcy - Mordaszewskiego. Trzecim wiceszefem był wtedy płk Dariusz Łuczak, obecny szef ABW.

bEJbqvfX

Przewodniczący speckomisji Marek Biernacki (PO) powiedział, że zaopiniowanie kandydatury wpisano do czwartkowego porządku obrad komisji. Nie chciał jednak mówić o samym kandydacie, zanim nie zostanie zaprezentowany posłom.

Czytaj więcej w Money.pl
Cicha dymisja generała, byłego szefa ABW Jego wniosek o dymisję przyjął szef resortu wicepremier Tomasz Siemoniak.
To pomoże Polsce na wypadek cyberwojny? Doktryna określa bezpieczne funkcjonowanie państwa w cyberprzestrzeni. Zawiera ocenę zagrożeń począwszy od cyberprotestów do cyberwojny.
Polacy walczą na Ukrainie? ABW sprawdza Za służbę w obcym wojsku lub organizacji wojskowej grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.
bEJbqvgy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)