Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Aborcja w Polsce. Oto, co szef rządu naprawdę o niej sądzi

0
Podziel się:

Zdaniem premiera przerywanie ciąży coraz częściej jest traktowane jako środek antykoncepcyjny.

Aborcja w Polsce. Oto, co szef rządu naprawdę o niej sądzi
(Tomasz Urbanek/East News)

Przestrzegam przed zmianami prawa dotyczącego aborcji. obecny jego model jest _ optymalny, co nie znaczy idealny _ - ocenił premier Donald Tusk.

Szef rządu w radiowej Jedynce zaznaczył, że _ przestrzegałby każdego, kto będzie gmerał przy prawie aborcyjnym _. _ - Widać wyraźnie, choćby po ostatnich dniach, że jak ktoś zacznie znowu naruszać ten pokój aborcyjny to wynik jest niewiadomy; a jedno jest pewne, że znowu będziemy mieć kolejną wojnę o aborcję _ - mówił.

W środę Sejm skierował do dalszych prac w komisji projekt ustawy autorstwa Solidarnej Polski zaostrzający przepisy dotyczące aborcji i wprowadzający zakaz przerywania ciąży w przypadkach, gdy występuje duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. Za dalszymi pracami nad projektem głosowało m.in. 40 posłów PO. W piątek w Sejmie premier powiedział, że projekt ten według niego _ nie służy dobrze polskiej matce i polskiemu dziecku _.

W niedzielę Tusk podkreślił, że będzie zabiegał, aby _ tak jak jest dzisiaj, tak pozostało _. _ Zdaję sobie sprawę, że ci najbardziej twardzi zwolennicy więzienia za aborcję bardzo mnie za to nie lubią _ - dodał.

_ Ten model, że w szczególnych uzasadnionych przypadkach można przerywać ciążę lecz nie ma aborcji na życzenie, jest humanitarny i dający szansę na większą dzietność, ale niezniewalający kobiety w sytuacji ekstremalnej _ - ocenił premier.

Dodał, że osiągnięte w Polsce status quo w odniesieniu do kwestii światopoglądowych, w tym aborcji, uznaje _ za model optymalny, co nie znaczy idealny _. _ Nie sądzę, żeby rzeczywistość w Polsce była jakoś szczególnie restrykcyjna, jeśli naprawdę szanuje się płód wiem tylko tyle, że aborcja sama w sobie nie jest czymś pożądanym _ - mówił Tusk.

Wskazał, że _ przerywanie ciąży, nawet jeśli jest trudną decyzją, w sprzyjających dla aborcji warunkach staje się najpowszechniejszym środkiem antykoncepcyjnym _. _ Jeśli warunki będą takie, że każdy będzie mógł przerywać ciążę na życzenie, to możemy wrócić do tego złego okresu, kiedy aborcja była metodą antykoncepcyjną. Tak było w Związku Sowieckim i PRL _ - powiedział szef rządu.

_ Sprawuję funkcję państwową, jestem odpowiedzialny za polski rząd, co oznacza, że, zgodnie z moim przekonaniem i głęboko przemyślaną wizją w Polsce, rząd nie jest od tego, aby stawać na czele rewolucji albo kontrrewolucji obyczajowej _ - zaznaczył Tusk.

Czytaj więcej w Money.pl
Burza w Sejmie: "Ta ustawa cofa nas do średniowiecza" _ Mamy do czynienia z "katokalipsą" _ - twierdzą jedni. Inni, że w Polsce będzie _ jak za Hitlera _.
"Sędzia dał ciała". To się musi skończyć komisją śledczą Eugeniusz Kłopotek z PSL o tym, w kogo uderzy dziennikarska prowokacja.
Słowa Macierewicza "to zadanie dla psychiatry" Stefan Niesiołowski mówi, dlaczego PO od pięciu lat wygrywa wybory.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)