Notowania

ukraina
16.07.2014 20:30

17 ukraińskich żołnierzy w rosyjskim szpitalu

Ukraińskich pograniczników przewieziono do rosyjskiego szpitala i tam udzielono pomocy medycznej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Informację taką przekazała Federalna Służba Bezpieczeństwa. Według agencji Ria Novosti, Ukraińcy są ranni, a stan zdrowia co najmniej czterech z nich lekarze określili jako ciężki.

Najpierw o pomoc poprosili ukraińscy pogranicznicy, pracujący w pobliżu Kujbyszewa. - _ Dostaliśmy od naszych ukraińskich kolegów informację, że dwóch z nich zostało rannych, wezwaliśmy więc karetkę pogotowia _ - poinformował szef rostowskiej FSB Wasilij Małajew.

Ukraińskich pograniczników przewieziono do rosyjskiego szpitala i tam udzielono pomocy medycznej. Dwie godziny później na przejściu granicznym Czerwonopartizansk pojawili się ukraińscy funkcjonariusze z białą flagą.

Z oświadczenia opublikowanego przez FSB wynika, że również oni poprosili rosyjskich kolegów o pomoc. Do szpitala w pobliskim Gukowie trafiło 15 ukraińskich żołnierzy. Rosyjskie służby twierdzą, że w pobliżu granicy, po stronie ukraińskiej trwają walki.

Czytaj więcej w Money.pl
"Ukraina stoi na progu wojny z Rosją" Według ukraińskich wojskowych na Krymie zbierają się rosyjscy żołnierze. Ma być ich już ponad 20 tysięcy.
Trwają walki na Ukrainie. Są ofiary i ranni Resort poinformował, że ostatniej nocy siły antyterrorystyczne Ukrainy były kilkakrotnie ostrzeliwane przez bojowników, jednak ich ataki zostały odparte.
Masowo proszą o azyl. Rosja nie odmówi Ponad 90 procent uchodźców to kobiety i dzieci.
Rosja gotowa zbombardować ukraińską armię -_ Nasza cierpliwość ma swoje granice _ - cytuje kremlowskie źródła Kommiersant.
Tagi: ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz