Notowania

Przejdź na
zakaz palenia
15.11.2010 14:22

Zakaz palenie w Trybunale? SLD się zastanawia

Zdaniem polityków lewicy ustawa zawiera absurdalne pomysły.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Andrzej Grygiel)

Klub SLD rozważa możliwość zaskarżenia do Trybunału Konstytucyjnego obowiązującej od poniedziałku ustawy antynikotynowej - zapowiedział w poniedziałek w Radomiu wiceszef klubu Marek Wikiński.

Wikiński powiedział, że chodzi o _ zbadanie zgodności ustawy z podstawowymi wartościami zawartymi w konstytucji RP _. Zaznaczył, że klub SLD był od początku krytyczny w stosunku do - jak to określił - _ absurdalnych pomysłów posłów PiS i PO, które zmierzały do całkowitego zakazu palenia, włącznie z zakazem palenia w prywatnych samochodach _.

_ - Po przyjęciu poprawek ta ustawa została ucywilizowana, jednak nie na tyle, aby zyskała poparcie klubu parlamentarnego SLD _ - powiedział Wikiński. Dodał, że klub Sojuszu jako jedyny głosował przeciwko _ ograniczeniu prawa własności, przeciwko ograniczeniu prawa do samostanowienia _.

Według Wikińskiego, 90 proc. Polaków uważa, że to nie politycy powinni nakazywać bądź zakazywać im palenia papierosów w określonych miejscach.

Z kolei szef SLD Grzegorz Napieralski ocenił, że ustawa antynikotynowa tylko _ nakazuje i zakazuje _. W Polsce - mówił szef SLD - brakuje natomiast antynikotynowej profilaktyki i edukacji.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/14/t90894.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/na;walce;z;palaczami;panstwo;straci;300;mln;zl,8,0,585992.html) Na walce z palaczami państwo straci 300 mln zł

Od dziś obowiązuje znowelizowana ustawa antynikotynowa, która wprowadza zakaz palenia w środkach transportu publicznego, w ogólnodostępnych miejscach przeznaczonych do wypoczynku i zabawy dzieci, na przystankach komunikacji miejskiej.

Zakazem palenia zostały objęte także szkoły, zakłady opieki zdrowotnej, placówki oświaty i obiekty sportowe. Zgodnie z nowelą właściciele restauracji z co najmniej dwiema salami konsumpcyjnymi mogą jedną z nich przeznaczyć dla osób palących. Sala musi być jednak zamknięta i wentylowana. W jednoizbowych lokalach obowiązuje całkowity zakaz palenia

Czytaj w Money.pl

Tagi: zakaz palenia, grzegorz napieralski, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, ważne terminy, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz