Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo
28.02.2007 15:07

Trzeba zapłacić roczną opłatę rejestrową

Przedsiębiorcy, którzy wprowadzają na polski rynek sprzęt elektryczny i elektroniczny, pierwszy raz będą musieli uiścić roczną opłatę za figurowanie w rejestrze głównego inspektora ochrony środowiska. Mają na to czas do 28 lutego.

Podziel się
Dodaj komentarz

Przedsiębiorcy, którzy wprowadzają na polski rynek sprzęt elektryczny i elektroniczny, pierwszy raz będą musieli uiścić roczną opłatę za figurowanie w rejestrze głównego inspektora ochrony środowiska. Mają na to czas do 28 lutego - donosi "Rzeczpospolita".

Za figurowanie w takim rejestrze trzeba bowiem co roku płacić. W ubiegłym roku przedsiębiorcy nie wnosili opłaty rocznej, ponieważ przy pierwszej rejestracji uiszczali opłatę rejestrową (przepis o obowiązkowym wpisie do rejestru istnieje od ubiegłego roku). Zgodnie z ustawą o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (DzU z 2005 r. nr 180, poz. 1495) w roku, w którym się ją płaci, nie trzeba wnosić opłaty rocznej. Tak więc w tym roku opłatę roczną będą płacili ci wprowadzający, którzy zarejestrowali się w 2006 r. Ci, którzy zrobili lub zrobią to w 2007 r., zapłacą w tym roku tylko opłatę rejestrową przy wpisie - donosi gazeta.

Opłat rejestrowych i rocznych nie muszą wnosić ci, którzy zbierają, przetwarzają lub zajmują się odzyskiem bądź recyklingiem zużytego sprzętu (ale muszą się do rejestru wpisać). Mikroprzedsiębiorcy płacą od 50 do 200 zł rocznie, a pozostałe firmy od 500 do 7500 zł.

Tagi: prawo, ważne terminy
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz