Notowania

tacierzyński
01.01.2010 12:07

Tacierzyńskie dla ojców

Ojcowie mają prawo do jednego tygodnia tacierzyńskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Chochołowski)

Do 20 tygodni - z dotychczasowych 18 - wydłużył się podstawowy urlop macierzyński. Będzie można go jeszcze przedłużyć o kolejne dwa tygodnie, a w przypadku ciąż mnogich o trzy.

Matka musi złożyć wniosek o udzielenie dodatkowego urlopu najpóźniej na 7 dni przed jego rozpoczęciem. Nie musi obawiać się odmowy - pracodawca nie może go nie udzielić.

Jeśli natomiast mama nie chce rezygnować z powrotu do pracy - może podczas wykorzystywania dodatkowego macierzyńskiego zatrudnić się - ale co najwyżej na pół etatu.

Zmiany pozwalają skorzystać z urlopów na dzieci także ojcom. W tym roku mogą oni skorzystać z tygodniowego urlopu tacierzyńskiego. Mają na to czas przez rok od momentu urodzenia dziecka. Muszą o tym powiadomić pracodawcę. Otrzymują wynagrodzenie naliczane tak jak macierzyńskie. W 2011 ojcowi bedą mogli wykorzystać 2 tygodnie urlopu.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Po becikowe z zaświadczeniem od lekarza ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/co;sie;zmienia;w;prawie;z;nowym;rokiem,235,0,571883.html )
Tagi: tacierzyński, prawo, ważne terminy
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz