Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Remont mieszkania uprawnia do premii gwarancyjnej

0
Podziel się:

Właścicielom książeczek mieszkaniowych przysługuje premia gwarancyjna na wymianę okien, instalacji gazowej i elektrycznej.

Remont mieszkania uprawnia do premii gwarancyjnej

Właściciele starych książeczek mieszkaniowych mogą od dzisiaj liczyć na pomoc państwa w całkowitej spłacie zadłużenia obciążającego ich lokal, gdy powstało ono w związku z kredytem mieszkaniowym.

Taką zmianę wprowadza wchodząca dziś w życie ustawa.

Dodatkowo właścicielom książeczek mieszkaniowych przysługuje premia gwarancyjna. Od 1 kwietnia może zostać przyznana również w związku z wydatkami poniesionymi na:

  • remont lokalu;
    • dokonani wpłaty na fundusz remontowy wspólnoty mieszkaniowej lub spółdzielni mieszkaniowej.
    • Remont polegać ma na wymianie okien lub instalacji gazowej lub instalacji elektrycznej w lokalu mieszkalnym lub domu jednorodzinnym. Warunkiem jest, by jego właściciel posiadał książeczkę mieszkaniową. O premię z tego tytułu mogą się starać również właściciele książeczek, którym do mieszkania przysługuje jedynie spółdzielcze prawo do lokalu lub domu jednorodzinnego.

Do nabycia uprawnień do premii gwarancyjnej z tytułu wymiany instalacji gazowej lub elektrycznej konieczne będzie wykonanie zmiany instalacji zgodnie z obowiązującymi normami technicznymi. Spełnienie norm musi zostać potwierdzone przez osobę z uprawnieniami gazowymi lub elektrycznymi.

Podstawa prawna:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)