Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo
16.07.2010 00:00

Reaktywacja spółek wpisanych do rejestru handlowego

Dnia 17 lipca 2010 r. wchodzi w życie ustawa z dnia 29 kwietnia 2010 r. o zmianie ustawy - Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowym Rejestrze Sądowym. Ustawa nowelizująca wprowadza kilka istotnych...

Podziel się
Dodaj komentarz

Dnia 17 lipca 2010 r. wchodzi w życie ustawa z dnia 29 kwietnia 2010 r. o zmianie ustawy - Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowym Rejestrze Sądowym.

Ustawa nowelizująca wprowadza kilka istotnych zmian w zakresie wpisu do rejestru przedsiębiorców spółek, które dotychczas widnieją w rejestrze handlowym. Wprowadzono maksymalny termin do 31 grudnia 2013 roku utrzymania w mocy dotychczasowych wpisów dokonanych w rejestrach sądowych (należy przez to rozumieć także rejestr handlowy). Wkłada się obowiązek na organy administracji publicznej, sądy, banki, komorników i notariuszy do niezwłocznego informowania sądu rejestrowego o przypadkach posługiwania się odpisami, wyciągami lub zaświadczeniami wydanymi na podstawie m. in. rejestru handlowego oraz o okolicznościach wskazujących na prowadzenie działalności przez podmioty wpisane do dotychczasowego rejestru. W przypadku zgłaszania do rejestru przedsiębiorców spółek wpisanych w dotychczasowych rejestrach zostanie rozszerzona kognicja sądu do badania zgodności z prawem szeregu czynności spółki kapitałowej. Nowe uprawnienia zyska również prokurator.

Tagi: prawo, ważne terminy
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz