Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prezydent podpisał zmiany w kodeksie pracy dotyczące pracy w niedzielę

0
Podziel się:

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację kodeksu pracy
rozszerzającą katalog prac, które mogą być wykonywane święta.

Prezydent podpisał zmiany w kodeksie pracy dotyczące pracy w niedzielę
(Bartosz Krupa/East News)

Zmiany dotyczą m.in. usług transgranicznych świadczonych przez centra zlokalizowane w Polsce.

Zgodnie z podpisaną przez prezydenta nowelizacją będzie można w niedziele i święta świadczyć drogą elektroniczną usługi dla zagranicznego przedsiębiorcy, oddziału zagranicznego i przedstawicielstwa.

Zmiany pozwolą zachować około 200 tys. obecnych miejsc pracy w sektorze usług biznesowych i stworzyć nowe. Nowela zwiększa też konkurencyjność tej części polskiego rynku pracy.

Czytaj więcej w Money.pl
Zlikwidują handel w niedziele? Rząd na "nie" W ocenie Rady Ministrów istniejące unormowania są kompromisowe i godzą interesy pracowników, pracodawców i konsumentów.
Czy pracownik może być winny zwolnieniu? Wyrok dotyczył jednego z wydawnictw, w którym po ponad dziewięciu latach pracy szef wręczył redaktorce propozycję zmiany warunków pracy za porozumieniem stron.
Więcej osób skorzysta z ulgi mieszkaniowej Prezydent zatwierdził zmianę przepisów ustawy o podatku od spadków i darowizn.
Prezydent podpisał nowe janosikowe Zgodnie z nowymi przepisami, jeśli Mazowsze będzie musiało oddać więcej niż 400 mln zł, może ubiegać się o pożyczkę z budżetu państwa.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)