Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Od 2007 r. rynek pracy dla cudzoziemców otwarty

0
Podziel się:

Polacy chcą otwarcia rynku pracy dla cudzoziemców. Od 2007r. roku Polska otworzy swój rynek pracy dla wszystkich obywateli państw członkowskich Unii Europejskiej.

Od 2007 r. rynek pracy dla cudzoziemców otwarty
(PAP/ Michał Trembecki)

Polacy chcą otwarcia rynku pracy dla cudzoziemców - wynika z sondażu. Od 2007r. roku Polska otworzy swój rynek pracy dla wszystkich obywateli państw członkowskich Unii Europejskiej.

Z badania przeprowadzonego przez pracownię Badań Społecznych DGA (przeprowadzonego w listopadzie 2006) wynika, że aż 82 procent Polaków akceptuje tę decyzję rządu. Podzielone są natomiast zdania co do rodzaju pracy świadczonej przez cudzoziemców.

47 procent ankietowanych uważa, że obcokrajowcy i Polacy muszą pracować na tych samych zasadach, natomiast 50 procent jest zdania, że cudzoziemcy powinni świadczyć prace, których Polacy nie chcą. Jednocześnie, aż 39 procent spośród tych osób, które akceptują pracę cudzoziemców w Polsce, uważa, że prawo do pracy w tym samym czasie powinni uzyskać nie tylko obywatele Unii Europejskiej, ale także inni cudzoziemcy.

prawo
ważne terminy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)