Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Na bilecie musi być prawdziwa cena

0
Podziel się:

Skończy się ukrywanie prawdziwych kosztów podróży.

Na bilecie musi być prawdziwa cena
(PAP/ EPA)
bFghtjOt

Od 31 października bilet lotniczy będzie musiał zawierać pełną informację o cenie. Ma ona uwzględniać podatki, opłaty i wszystkie należności, które konsument będzie musiał uiścić, a przewoźnik jest w stanie przewidzieć.

Oprócz obowiązku podawania pełnej informacji o cenie i jej składowych, przewoźnik będzie miał obowiązek poinformowania klienta o opłatach z których może on zrezygnować - pisze _ Gazeta Prawna . Przepisy mają na celu ukrócenie polityki oferowanie biletów po niższej cenie i pobieranie zawyżonych opłat lotniskowych. _

W Polsce odpowiedzialny za sprawdzanie czy i jak pasażerowie są informowani o cenach i opłatach jest Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

bFghtjOv

ZOBACZ TAKŻE:

_ Gazeta Prawna _ sprawdziła wysokość opłat lotniskowych w poszczególnych polskich portach lotniczych. W ruchu krajowym i międzynarodowym Warszawa pobiera opłatę w wysokości 60 zł. W pozostałych miastach wartość ta waha się w granicach 25-27 zł w ruchu krajowym oraz 32-48 zł w ruchu międzynarodowym.

Podstawą zmian jest nowy zapis do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady WE w sprawie wspólnych zasad wykonywania przewozów lotniczych, przyjęty w lipcu 2008 roku.

bFghtjOW
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)