Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
komornicy
27.12.2007 00:00

Komornicy poza swoim rewirem

Zmienia się prawo komornicze.

Podziel się
Dodaj komentarz

Obniżenie kosztów egzekucji komorniczych, możliwość działania komorników w kilku rewirach i skrócenie terminów udzielania informacji to kilka podstawowych zmian w prawie komorniczych, które zacznie obowiązywać od 28 grudnia - podała ,,Gazeta Prawna".

Komornicy będą mogli ściągać długi poza swoim rewirem. Oznacza to, że wierzyciel będzie mógł wybrać komornika. Wyjątek stanowią egzekucje z nieruchomości. W tym wypadku sprawą zajmie się komornik działający na obszarze sądu rejonowego na którym jest działka lub budynek - czytamy w gazecie.

Komornicy krytykują wprowadzone zmiany. Ich zdaniem nie przyspieszy to postępowania, ani nie poprawi skuteczności ściągania długów. Możliwość wyboru komornika spowoduje bałagan w ściąganiu długów na danym obszarze. Ich zdaniem, wystąpi mnóstwo zbiegów spraw w trakcie ściągania należności.

Nowe przepisy rozszerzają krąg osób, które będą zobowiązane do udzielania informacji niezbędnych do prowadzenia egzekucji. Będą to m.in. spółdzielnie mieszkaniowe. Znacznie krótszy będzie też termin w którym instytucje mają udzielać informacji. Obecnie wynosi on 3 miesiące, po 28 grudnia zostanie on skrócony do tygodnia - podaje dziennik.

Tagi: komornicy, rewie, prawo, ważne terminy
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz