Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Sylwia Wysocka
|

Władze włoskiego miasteczka dostały grzywnę za... głośny wodospad

0
Podziel się:

Ponad 1000 euro kary dostały władze miejscowości Bellano po tym, gdy jeden z jej mieszkańców poskarżył się na głośny wodospad o nazwie Orrido, podziwiany przez tysiące turystów, zwłaszcza zagranicznych.

Władze włoskiego miasteczka dostały grzywnę za... głośny wodospad
(Daveness_98/CC/Flickr)

Władze miasteczka w Lombardii na północy Włoch ukarano grzywną z powodu zbyt głośnego wodospadu, który swym szumem zakłóca życie mieszkańców. Eksperci stwierdzili, że malownicza kaskada wodna przekracza dopuszczalne normy hałasu.

1032 euro - taką karę otrzymały władze miejscowości Bellano po tym, gdy jeden z jej mieszkańców poskarżył się na głośny wodospad o nazwie Otchłań (Orrido), podziwiany przez tysiące turystów, zwłaszcza zagranicznych.

Mniejszy entuzjazm budzi wodospad na pobliskim osiedlu. Niektórzy z jego mieszkańców mówią, że przy otwartych oknach nie mogą słuchać radia ani oglądać telewizji, bo nic nie słyszą.

Ale na osiedlu są zarówno zwolennicy ograniczenia ilości spadającej wody i _ uciszenia _ wodospadu, jak i tacy, którzy twierdzą, że takie piękne sąsiedztwo jest dodatkową wartością ich domów w tej wyjątkowej okolicy.

Skarga jednego z niezadowolonych została złożona w regionalnym urzędzie do spraw ochrony środowiska. Urzędnicy, jak się zauważa, zamiast chronić piękno natury nakazali zmierzyć poziom hałasu i stwierdzili przekroczenie dopuszczalnych norm w skalistym kanionie, do którego z impetem wpada wzburzona woda.

Wzburzony jest burmistrz Bellano Roberto Santalucia, który oświadczył, że nie zamierza zapłacić kary, bo uważa ją za absurdalną i dlatego zwrócił się o jej anulowanie. Tym bardziej jest ona niesłuszna, podkreślił, że oszałamiające swym wyglądem wodogrzmoty nie są formalną własnością gminy, ale regionu Lombardia. Podkreślił też, że będzie bronił wielkiej atrakcji turystycznej miejscowości.

Jaką grzywnę nadgorliwi włoscy urzędnicy wymierzyliby władzom za wodospad Niagara? - zastanawiano się w telewizji RAI.

Czytaj więcej w Money.pl
Manifestacje Włochów przeciwko imigrantom Tysiące osób we włoskich miastach wzięły udział w demonstracjach przeciw nielegalnym imigrantom, zorganizowanych przez partie prawicowe z Ligą Północną na czele. Doszło do przepychanek z uczestnikami kontrmanifestacji przeciw rasizmowi i ksenofobii.
List szedł ponad 9 lat. Absolutny rekord Włosi wyśmiewają teraz hasło poczty, która 15 lat temu zapowiadała _ koniec z listami powolnymi jak ślimaki _.
Kościół i państwo o włoskich maminsynkach Kościół i państwo są jednomyślne w sprawie... maminsynków. Gdy wstępują oni w związek małżeński, Kościół jest gotów uznać taki za nieważny, państwo bez trudu udziela rozwodu.
prawo na lewo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)