Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pociągi we Włoszech. Maszynista zarobi więcej, gdy się... spóźni

0
Podziel się:

Takie przepisy obowiązują we włoskiej Lombardii.

Pociągi we Włoszech. Maszynista zarobi więcej, gdy się... spóźni
(Andrew Nash/Flickr (CC By SA 2.0))

Paradoksalne zapisy w kontraktach maszynistów we włoskiej Lombardii ujawniła lokalna prasa. Każde spóźnienie to dla nich... dodatkowy zarobek. Tym samym wyjaśniło się, dlaczego pociągi w tym regionie są tak często opóźnione.

To są _ kontrakty do góry nogami _- podkreślają media informując o zasadach pracy maszynistów pociągów regionalnych w Lombardii, zatrudnionych w spółce Trenord.

Największym absurdem tych kontraktów jest to, że zamiast zachęcać do punktualności, wręcz motywują ich do spóźnień.

Do 2011 roku każdy za godzinę prowadzenia pociągu otrzymywał 10,10 euro. Jednak od 2012 roku, co dopiero teraz ujawniło lokalnej prasie kilku pracowników firmy, nowe zasady stanowią, że ich stawka za dwie pierwsze godziny wynosi po 6 euro. Ale już za trzecią godzinę otrzymują 9 euro, a za czwartą 12.

Umowy przewidują także specjalne premie za dodatkowe godziny pracy. Jeden z maszynistów następująco wytłumaczył mechanizm miejscowemu dziennikowi: _ Jeśli będę przestrzegał rozkładu jazdy, zgodnie z którym z Mediolanu do Mantui jadę 3 godziny i 40 minut, zarobię mniej niż wtedy, gdy przyjadę z opóźnieniem. A co gorsza, jeśli przyjadę przed czasem, odbiorą mi 20 centów za każdą minutę _.

Wystarczy, że pociąg spóźni się 20 minut i wtedy prowadzący zarobi dodatkowo 13 euro. Punktualność nam się nie opłaca - przyznają maszyniści.

Po tym, gdy sprawa kontraktów została nagłośniona i uznana za skandal, kierownictwo spółki nie wykluczyło, że podejmie próbę ich zmiany.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/202/m334794.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/prawo-na-lewo/artykul/podatki-we-wloszech-absurdalny-pomysl-wladz,31,0,1722655.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Absurdalny podatek we Włoszech. Od czego? Restauratorzy muszą płacić za... wywieszenie menu przed lokalem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/131/m307075.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/we-wloszech-sedziowie-odpowiedza-za-bledy-i,48,0,1720880.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Sędzia wydał zły wyrok? No to zapłaci. Nowe prawo Połowę rocznych zarobków może kosztować włoskiego sędziego jawny błąd w sztuce.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/210/m112338.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/finansowe-klopoty-wlochow-800-euro-to-dla,9,0,1717001.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Włosi bez pieniędzy. Nie mają na rachunki Co czwarta włoska rodzina ma kłopoty finansowe, a w przypadku połowy z nich trudności te są poważne.
prawo na lewo
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)