Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Napad na bank we Włoszech. Rabuś odesłał pierwszą ratę łupu

0
Podziel się:

Mężczyzna, który kilka miesięcy temu napadł na bank w Mediolanie, uciekając obiecał, że odda zrabowaną sumę 6500 euro. Własnie odesłał pierwsza ratę.

Napad na bank we Włoszech. Rabuś odesłał pierwszą ratę łupu
(CrazyD/iStockphoto)

Mężczyzna, który przed kilkoma miesiącami napadł na bank w Mediolanie, a uciekając obiecał, że odda zrabowaną sumę 6500 euro, dotrzymuje słowa. Właśnie odesłał do banku pierwszą ratę - 500 euro. Sprawca napadu jest poszukiwany przez włoską policję.

Media we Włoszech podały, że dyrektor banku nie mógł uwierzyć własnym oczom, gdy otworzył przysłaną pocztą kopertę z banknotami i karteczką, na której widniały tylko słowa: _ to pierwsza rata _. Wkrótce przesyłkę skojarzył z wydarzeniami w swojej filii przed kilkoma miesiącami. Do oddziału wszedł wówczas mężczyzna w średnim wieku, który miał trzymać w kieszeni spodni przedmiot w kształcie pistoletu; nie wyklucza się, że zarys broni tworzyły jego tak ułożone palce. Krzycząc zażądał od kasjera wydania pieniędzy i uciekł z sumą 6500 euro.

Zainstalowane w banku kamery zarejestrowały słowa, które wypowiedział, gdy zatrzymał się na chwilę w chwili ucieczki z banku: _ Ja nie jestem typem, który okrada ludzi, nigdy tego nie zrobiłem _. Obiecał jeszcze, że odda pieniądze, jakby była to pożyczka. Zauważa się, że nikt jednak mu nie uwierzył.

Policja i prokuratura prowadzą dochodzenie w sprawie napadu na mediolański bank i poszukują sprawcy. Przyznają, że nie jest to proste, gdyż wszystko wskazuje na to, że nie był on dotychczas znany wymiarowi sprawiedliwości.

Teraz pojawiły się nowe znaki zapytania: czy odda całą sumę, a jeśli tak, to w jakich ratach i kiedy. Nie wiadomo jednak, czy ewentualny zwrot łupu zostanie potraktowany jako okoliczność łagodząca.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/m77925.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/bulgaria;ucieczka;z;wiezienia;jak;w;hollywoodzkim;filmie,253,0,1526525.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Ucieczka z więzienia jak w hollywoodzkim filmie Dwaj więźniowie wykopali tunel, którym w nocy wydostali się na sąsiednią ulicę, po czym ślad po nich zaginął. To pierwsza taka ucieczka w historii nowoczesnego państwa bułgarskiego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/122/m297594.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/libia;po;wojnie;masowa;ucieczka;90;osadzonych;z;wiezienia,49,0,1478705.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Masowa ucieczka z więzienia w Libii Strażnicy zostali wezwani do jednej z cel, by pomóc więźniowi, który twierdził, że bardzo źle się czuje. Pozostali osadzeni zaatakowali strażników, otworzyli bramy zakładu karnego i uciekli.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/210/m112338.jpg ) ] (http://dom.money.pl/wiadomosci/rynki-zagraniczne/artykul/wlochy;najmniejsze;mieszkanie;wystawione;na;sprzedaz,102,0,1527398.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Siedmiometrowy apartament sprzedany Rzymski _ apartamencik _ z antresolą został wyposażony w najnowsze osiągnięcia technologii.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)