Na skróty

Money.plPrawoAktualnościOkiem eksperta

Pierwszy urlop - ile przysługuje nowemu pracownikowi

2011-02-17 14:42

Pierwszy urlop - ile przysługuje nowemu pracownikowi

Świeżo zatrudniony pracownik, tak samo jak jego zaawansowani stażem koledzy, ma prawo do corocznego, nieprzerwanego i odpłatnego urlopu wypoczynkowego. W zależności od okresu zatrudnienia, różny może być jednak wymiar przysługującego mu urlopu.

Przede wszystkim młody pracownik nie skorzysta z urlopu już drugiego dnia po podjęciu pracy. Zgodnie bowiem z art. 153 Kodeksu pracy, pracownik podejmujący pracę po raz pierwszy, w roku kalendarzowym, w którym ją podjął uprawnienia do pierwszego urlopu nabywa z upływem każdego miesiąca pracy, a więc z dołu. Po przepracowaniu pierwszego miesiąca będzie miał więc prawo do urlopu w wymiarze 1/12 wymiaru przysługującego mu po przepracowaniu roku. Nawet, jeżeli w trakcie tego pierwszego roku zatrudnienia pracownik zmieni pracodawcę, nie będzie miało to wpływu na proporcjonalne nabywanie prawa do kolejnych dni urlopu z każdym kolejnym miesiącem zatrudnienia.

Po pierwszym roku kalendarzowym zatrudnienia, prawo do kolejnych urlopów pracownik będzie nabywał już na ogólnych zasadach. Prawo do urlopu za dany rok nabędzie on więc z góry i w pełnym wymiarze z początkiem każdego roku kalendarzowego.

Nawet, jeżeli okres przepracowany w pierwszym roku zatrudnienia nie był wystarczający dla uzyskania prawa do urlopu za ten rok, to z początkiem nowego roku pracownik będzie mógł już cieszyć się od razu urlopem w pełnym wymiarze. Jeżeli zatem pracownik zostanie zatrudniony z dniem 15 grudnia, a więc nie przepracuje pełnego miesiąca i nie uzyska prawa do 1/12 urlopu, to z dniem 1 stycznia nabędzie on prawo do całego urlopu za kolejny rok kalendarzowy.

Prawa pracowników wychowujących dzieci
Do ustalenia, ile dni urlopu wypoczynkowego przysługuje pracownikowi za dany rok, należy wziąć pod uwagę całkowity okres zatrudnienia pracownika. Wlicza się do niego zarówno okresy poprzedniego zatrudnienia danego pracownika u innych pracodawców (bez względu na przerwy w zatrudnieniu oraz sposób ustania stosunku pracy) jak i okresy nauki na zasadach określonych w Kodeksie pracy.

Zgodnie z art. 154 K.p., wymiar urlopu pracowników, zatrudnionych do 10 lat wynosi 20 dni, zaś powyżej 10 lat - 26 dni. Do stażu rzeczywistego zatrudnienia kodeks pozwala doliczyć okresy nauki zakończonej ukończeniem poszczególnych szczebli edukacji, liczonej według następujących reguł:

  • ukończenie zasadniczej lub innej równorzędnej szkoły zawodowej - przewidziany programem nauczania czas trwania nauki, nie więcej jednak niż 3 lata,
  • średniej szkoły zawodowej - przewidziany programem nauczania czas trwania nauki, nie więcej jednak niż 5 lat,
  • średniej szkoły zawodowej dla absolwentów zasadniczych (równorzędnych) szkół zawodowych - 5 lat,
  • średniej szkoły ogólnokształcącej - 4 lata,
  • szkoły policealnej - 6 lat,
  • szkoły wyższej - 8 lat.

Ważne jest przy tym, że okresy te nie podlegają sumowaniu, co oznacza, że absolwent szkoły wyższej, który ukończył średnią szkołę ogólnokształcącą, będzie miał prawo do wliczenia 8, a nie 12 lat nauki.

8 lat stanowi maksymalną liczbę lat nauki, wliczaną do okresu zatrudnienia, od którego zależy prawo do nabycia wyższego wymiaru urlopu. Pracownikowi podejmującemu pracę po raz pierwszy w życiu, zasadniczo przysługiwać zatem będzie 20 dni urlopu. Z każdym miesiącem nabędzie on więc prawo do 1,66 dnia urlopu. Nie ma jednak przeszkód, by wymiar ten zaokrąglać w górę do pełnego dnia urlopu, o ile całkowity przyznany w pierwszym roku urlop nie przekroczy w ten sposób przysługującej pracownikowi proporcjonalnie do liczby przepracowanych w tym roku miesięcy liczby wolnych dni.

Czytaj w Money.pl
Gdzie leży granica mobbingu?
Z praktyki orzeczniczej wynika, że nie jest możliwe wskazanie minimalnego okresu niezbędnego do zaistnienia mobbingu.
Czy po urlopie ojcowskim trzeba płacić FP i FGŚP?
Zakład pracy zwolniony jest na 36 miesięcy z opłacania składek po urlopie macierzyńskim. Czy to samo dotyczy ojcowskiego?
Kiedy pracodawca może zwolnić dyscyplinarnie?
Przestępstwo, utrata uprawnień do wykonywania zawodu lub ciężkie naruszenie obowiązków mogą być podstawą do dyscyplinarki.

Autorka jest aplikantem radcowskim w Kancelarii BSO Prawo & Podatki we Wrocławiu


Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl


2014-02-25 14:33:23 46.76.123.* | sanderka
Witam chce sie upewnic skonczylam szkole zawodowa wraz z praktykami trwala ona dwa lata potem przez dwa miesiace nie mialam pracy i w pazdzerniku znalazlam pracy pierwsz miesiac okres probny potem umowa o prace na 3 miesiace i nie dawno dostalam na pol roku ile przysluguje mi urlopu i czy wogole rzysluguje ? Pozdrawiam
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
2014-02-25 18:10:42 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Precyzyjna odpowiedź niemożliwa bez podania informacji:
- czy praktyki w czasie szkoły zawodowej odbywały się na zasadzie umowy o pracę (jest świadectwo pracy ?)
- konkretnych dat umów próbnej, na 3 mc i 5 mc, lub przynajmniej daty początku umowy próbnej, jeśli kolejne umowy następowały bez przerwy.
- wymiaru etatu
2014-02-10 13:16:02 109.173.168.* | kasiamama
Re: Pierwszy urlop - ile przysługuje nowemu pracownikowi [1]
Witam.
W roku 2013 byłam zatrudniona na umowę o telepracę na 3-miesięczny okres próbny - była to moja pierwsza praca. Po zakończeniu okresu próbnego pozostawałam bez pracy aż do teraz. Nie przepracowałam więc w nowej pracy całego roku. W marcu tego roku podejmuję pracę na umowę o pracę na okres próbny na cały etat.
Jaki wobec tego przysługuje mi urlop- cząstkowy liczony wg. pierwszej umowy o pracę, czy naliczany już z góry wg. normalnych zasad jako że jest to moja druga praca?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
2014-02-10 13:29:42 wiwan  [ Tysiącznik na forum ]
Ta druga opcja. Ale nie dlatego, że to druga umowa o pracę, ale dlatego, że przed 2014 była już Pani w zatrudnieniu.

Zatem będzie to prawo do u. proporcjonalnego do czasu trwania umowy. Zatem np. przy u. trzymiesięcznej - do 3/12 x 20 = 5 dni z góry- jeśli zatrudnienie od 1 marca, lub do 4/12 x 20 = 7 dni, jeśli umowa zacznie się w trakcie marca, bo 'zahaczy' również o czerwiec.
2014-02-03 09:10:53 87.205.101.* | mama 1978
Re: Pierwszy urlop - ile przysługuje nowemu pracownikowi [1]
Witam .Jestem zatrudniona w nowe firmie od 14.07.2013 r.do 30.09.2013 na okres próbny i od 30.09.2013 do 30.09.2014 ile mi się należy urlopu
2014-02-03 13:25:49 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Wątek nie dotyczy nowego pracodawcy, ale "nowego" na rynku pracy pracownika, a wiec urlopu w pierwszym roku kalendarzowym zatrudnienia w całym jego życiu.

By więc być precyzyjnym należy mieć wiedzę:
- czy przed 2013 r. była Pani choć 1 dzień w zatrudnieniu
- jaki jest i był wymiar etatu na tych umowach, o które Pani chodzi
- jakiego wymiaru urlopu udzielono w 2013 r. do 13 lipca u poprzedniego pracodawcy jeśli takowy był i czy umowa u niego skończyła się w lipcu czy wcześniej.
2014-01-07 15:50:35 37.7.3.* | alex06851
Re: Pierwszy urlop - ile przysługuje nowemu pracownikowi [1]
witam!chcialam sie upewnic!zatrudniona jestem od 15 listopad 2012u jednego pracodawcy pierwsze na okrs próby do 31.12.2012 potem na rok do 31.12.2013 a teraz na czas nieokreslony.za rok 2012 dostalam ekwiwalent pieniezny natomiast za rok 2013 przysluguje mi juz cale 20 dni urlopu do wykorzystania do konca marca?
2014-01-07 20:56:42 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Do wykorzystania w ciągu 3 lat od końca 2013 r. bo wtedy dopiero następuje przedawnienie prawa do u. wypoczynkowego.

Natomiast to po stronie pracodawcy leży obowiązek udzielenia go do końca września 2014, bo taka jest regulacja dotycząca u. zaległego z art. 168 KP.
2014-01-04 19:16:02 Marti17
Re: Pierwszy urlop - ile przysługuje nowemu pracownikowi [1]
Witam,
ja tak dla 100 % pewności zapytam. Czy jak zostałam zatrudniana z dniem 5.12.2013 r. To teraz w 2014 roku mogę już zacząć wykorzystywać dni urlopowe z tych 20 dni urlopu już np. w styczniu lub lutym, nawet jeśli pełny przepracowany miesiąc minie mi 5 stycznia 2014 r.?????
Z góry dziękuję za odpowiedź
2014-01-07 11:02:39 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
TAK- ta pierwsza opcja. Rok 2014 już nie jest dla Ciebie 'pierwszym rokiem pracy'. Nabywasz prawo do urlopu wypoczynkowego już nie z art. 153, a więc nabywasz je Z GÓRY, od pierwszego dnia roku do całego wymiaru rocznego. Oczywiście jeśli umowa jest terminowa i kończy się przed grudniem 2014- nie będzie to całe 20 dni, ale wymiar obniżony proporcjonalnie do liczby miesięcy trwania umowy w 2014 r.

Tyle o nabyciu i prawie do wnioskowania o urlop, inną kwestią jest udzielanie- tu już pojawia się kwestia planów urlopowych i tego, że nie zawsze pracodawca jest związany wnioskiem pracownika co do terminu.
2014-01-01 22:40:23 31.7.45.* | Aga182
Re: Pierwszy urlop - ile przysługuje nowemu pracownikowi [1]
Witam,
Obecnie uczę się w technikum, a w październiku podjęłam pracę na umowę o pracę. Wiem, że za ukończenie szkoły będę miała już 4 lata do stażu pracy. ale nie wiem czy okres kiedy ucze sie i pracuje jednoczesnie tez jest jakoś liczony do stazu pracy. czy ktoś wie jak to wygląda?
2014-01-01 23:14:24 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
W przypadku takiego nakładania się szkoły i zatrudnienia wlicza się ALBO szkołę albo pracę w zależności od tego, co daje w efekcie wyższy staż. Czasem więc nie kalkuluje się wliczanie szkoły, zwłaszcza jeśli nauka w niej nie przebiegała planowo, tj. pojawiło się powtarzanie klasy.
2013-12-29 21:30:21 194.146.253.* | KSMK
Re: Pierwszy urlop - ile przysługuje nowemu pracownikowi [1]
Witam.
Ile lat stażu jest zaliczane za ukończenie tylko pierwszego stopnia studiów wyższych.-
Obecny dwustopniowy podział ( 3 lata inżynierskich zakończonych tytułem i 2 lata magisterskich)
2013-12-30 11:28:59 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
8 lat jest zaliczane już za I st. więc w przypadku studiów dwustopniowych studia magisterskie są już bez wpływu na na staż pracowniczy na potrzeby u. wypoczynkowego.
2013-12-29 13:59:46 31.61.192.* | Sandra23
Re: Pierwszy urlop - ile przysługuje nowemu pracownikowi [1]
Witam, mam pytanie. Jeśli zostałam zatrudniona 19.08.2013r. to jak to jest z urlopem ?
Czy do końca tego roku mam prawo do 1/12 urlopu a z dniem 1.01.2014 przysługuje mi urlop w pełnym wymiarze(20 dni) i dni z 2013r. przechodzą na rok 2014r. jako zaległe ?
2013-12-30 11:36:16 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Wątek dotyczy tzw. urlopu pierwszego, a więc sytuacji, gdy chodzi o urlop w pierwszym kalendarzowym roku pracy w ogóle w życiu pracownika.

W Pani przypadku, przy założeniu 1/1 etatu nabywa więc Pani urlop cząstkowo po 1,66 dnia po każdym miesiącu pracy, a więc 18 grudnia uzyskała Pani łącznie 6 i 2/3 dnia, czyli 53 godziny i 20 minut. I to jest łączny wymiar urlopu z tej umowy za rok 2013. Z dniem 1 stycznia- prawo już z góry do 20 dni ( jeśli umowa jest bez terminowa, albo terminowa ale nie kończy się przed grudniem 2014 ).

Na 2014 przechodzi jako zaległa różnica pomiędzy owymi 6,66 dnia a liczbą dni rzeczywiście wykorzystanych.
2013-12-27 09:18:15 195.187.14.* | maria799
Re: Pierwszy urlop - ile przysługuje nowemu pracownikowi [3]
witam
Ile mam dni urlopu jezeli zostalam zatrudniona w czerwcu na umowe o prace ? czy od stycznia 2014 wchodzi mi 20 dni ?
2013-12-27 10:59:05 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Wątek dotyczy sytuacji, w której nigdy przed 2013 r. nie była Pani w zatrudnieniu etatowym.

To, jakim łącznym wymiarem u. wypoczynkowego należnego zamyka Pani rok 2013 zależy od tego, czy stosunek pracy powstał 1 czerwca, czy w innym dniu miesiąca oraz od wymiaru etatu.

Z kolei w roku 2013 owszem 'wchodzi' 20 dni jako podstawa wymiaru urlopu, ale wymiar (konkretny) zależy znów od wymiaru etatu oraz tego, czy umowa nie jest umową terminową kończącą się przed grudniem.
2013-12-27 11:04:39 195.187.14.* | maria799
głownie chodzi mi o 2014, 8 godzin od pon do piatku umowa zawarta jest do 1 czerwca 2015
2013-12-27 11:13:33 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
System pracy wskazuje na 1/1 etatu- zatem prawo do całych 20 dni ( 160 godzin ) za rok 2014 powstaje z góry już w dniu 1 stycznia 2014.

Za rok obecny, jeśli umowa trwa od 1 czerwca- łącznie prawo do 11 i 2/3 dnia = 93 godziny 20 minut. Jeśli od 2 lub kolejnego dnia czerwca- prawo do 10 dni (80 godzin).

W artykule przewodnim do wątku jest wyjaśnione jak stopniowo miesiąc po miesiącu nabywa się to prawo.
2013-10-24 23:35:33 83.5.43.* | pamcia4
Re: Pierwszy urlop - ile przysługuje nowemu pracownikowi [1]
witam
mam takie pytaniem zostałam zatrudnona pierwszy raz na umowe o prace w pełnym wymiarze godzin.zastrudnienie to nastapiło 10.05.2012 czyli do konca roku 2012 miałam 7 dni urlopu a od nowego roku przysługiwał mi nowy urlop w wymiarze 20 dni mino że umowa kończyła mi sie w lipcu? czy moze miałąm wtedy za każdy przepracowany miesiac dzien urlopu?
z gory dziekuje za odp.
2013-10-25 10:30:09 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
NIE tak.

W roku 2012 nabyła Pani łącznie prawo do u. tzw. cząstkowego z art. 153 KP w wymiarze 7/12, czyli od podstawy 20* dni dało to 11 i 2/3 dnia, czyli do 93 godzin i 20 min. Jeśli wykorzystano w naturze mniej- to różnica przeszła na 2013 jako u. zaległy.

W roku 2013 - sytuacja zależała od tego, czy umowa była na czas określony, tj. już w styczniu było wiadomo, że kończy się w lipcu, czy też była przynajmniej do grudnia, ale w lipcu nastąpiło jej rozwiązanie.

W opcji pierwszej od 1 stycznia miała Pani prawo do u. proporcjonalnego 7/12 czyli do pełnych 12 dni.
W opcji drugiej- dod 1 stycznia do pełnych 20 dni, a wykorzystanie więcej niż 12 z nich do lipca stanowiło stratę dla pracodawcy.
2013-07-08 09:41:18 213.238.99.* | endru
Re: Pierwszy urlop - ile przysługuje nowemu pracownikowi [12]
witam, mam problem.czy ktoś może orientuje się jaki wymiar urlopu obowiązuje mnie w momencie kiedy firma, w której byłam zatrudniona przez 5 miesięcy (od listopada 2012r.), przeszła fuzję i zostałam na nowo zatrudniona w zupełnie nowej firmie (od kwietnia 2013r.). Za niewykorzystany urlop w poprzedniej firmie dostałam pieniądze, dodam jeszcze, że jestem absolwentką uczelni wyższej. Bardzo proszę o szybką pomoc, bo może nie będę musiała rezygnować z moich wczasów!
2013-07-08 10:01:58 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Fuzja spełnia definicję 'przejścia' zakładu pracy z art. 23'1 KP, więc moim zdaniem nie było podstaw do wypłaty ekwiwalentu, urlop powinien przejść na nowego pracodawcę. Ale to na marginesie.

Skoro wypłacono ekwiwalent, do obecnej umowy ma zastosowanie art.155'1 KP- czyli urlop proporcjonalny. W tym wypadku 9/12.

Nic nie pisze Pani o wymiarze etatu ani dotychczasowym stażu pracowniczym. Przy 1/1 etatu i stażu niższym niż 10 lat oznacza to prawo do 15 dni u. wypoczynkowego (120 godzin).
2013-07-08 11:22:16 77.255.5.* | endru
dziękuję za odpowiedź. zatrudniona jestem na cały etat,w wymiarze 40h/tydz. Umowę o pracę podpisałam w listopadzie zeszłego roku,a z ostatnim dniem marca tego roku dostałam wypowiedzenie za porozumieniem stron. Od 1 kwietnia zostałam zatrudniona w nowej firmie. Jest to moja pierwsza umowa o pracę,jestem świeżo po licencjacie,czyli staż niższy niż 10 lat. Kolega z pracy twierdzi,że obowiązuje mnie urlop w wymiarze 2 dni za przepracowany miesiąc. Jednak biorąc tę sytuację na logikę, skoro został mi wypłacony ekwiwalent z poprzedniej firmy, to nie ma to nic do rzeczy w tej nowej,jednak mogę się mylić. Nie mogę doszukać się żadnego artykułu,który opisywałby podobny przypadek.
2013-07-08 11:27:49 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
No więc jak napisałem- 15 dni= 120 godzin. Oczywiście o ile nie jest to umowa na czas określony kończąca się przed grudniem 2013 r.

Prawo do tego urlopu ma Pani z góry w takim wymiarze od 1 kwietnia. Rok 2013 nie jest już pierwszym rokiem (kalendarzowym) Pani pracy, nie ma zastosowania już art. 153, o kroczącym nabywaniu prawa do tzw. u. cząstkowego po 1,66 dnia po każdym przepracowanym miesiącu.

Nie ma już mowy o tzw. pierwszym urlopie w Pani sytuacji.
Podstawę już Pani podałem- art. 155'1 , par.1, ust. 2 KP:

http://prawo.money.pl/kodeks/pracy/dzial-siodmy-urlopy-pracownicze/rozdzial-i-urlopy-wypoczynkowe/art-155
2013-07-08 12:52:41 77.255.5.* | endru
a co w wypadku kiedy umowa jest na czas określony do końca września tego roku? rozumiem, że w takiej sytuacji wszystko co Pan opisał mnie nie obowiązuje..
2013-07-08 12:55:45 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Obowiązuje i oznacza, że nie przeczytała Pani art. 155'1 KP.

W takiej sytuacji ma Pani prawo do u. proporcjonalnego 6/12, czyli 10 dni, czyli 80 godzin. Również z góry, od 1 kwietnia.
2013-07-08 13:05:20 77.255.5.* | endru
Zgadza się, nie przeczytałam, ale już naprawiłam swój błąd. Dziękuję jeszcze raz za pomoc! Mam nadzieję, że osoby odpowiedzialne za udzielenie mi urlopu są równie obeznane w kodeksie pracy, co Pan, bo delikatnie w to powątpiewam. Czy w razie jakiś komplikacji mogę liczyć na Pana podpowiedź tutaj na forum? Chociaż mam nadzieję, że nie będzie takiej potrzeby.
2013-07-08 13:11:39 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Zapraszam :-)

Podobne kwestie również w sąsiednim dziale forum:

http://www.money.pl/forum/grupa,38,0,0,40,0,kadry.html

zwłaszcza:

http://www.money.pl/forum/jak-policzyc-urlop-t158477.html?_rfr=1

http://www.money.pl/forum/jak-obliczac-urlopy-t408199.html
2013-07-08 14:33:56 77.255.5.* | endru
dziękuję ślicznie :)
pozdrawiam!
2013-07-10 12:20:41 77.255.5.* | endru
witam, dziś udało mi się skontaktować z księgową - miał Pan rację co do tych 10 dni. Dodatkowo dowiedziałam się, że z uwagi na to, iż jestem zatrudniona w dwóch spółkach jednocześnie (zoo i komandytowej), obowiązują mnie tak jakby dwa urlopy - ten drugi to kolejne 9 dni. Dziękuję jeszcze raz za pomoc, gdyby nie Pan kolejny raz nie miałabym wakacji! :)
2013-07-10 12:43:08 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Witam.

Nie tyle ja, co KP- nie była to kwestia trudna, której KP nie przewiduje i trzeba posiłkować się wyjaśnieniami PIP albo opiniami prawnymi z portali kadrowych.

Oczywiście- wszystkie zapisy KP dotyczące u. wypoczynkowego odnoszą się do jednego (nie w sensie wymiaru, ale w sensie umowy) etatu. Dwa jednoczesne zatrudnienia to osobne prawa, wymiary i terminy u. wypoczynkowego i większe skazanie na przychylność pracodawców w celu zgrania terminów urlopów.

Do jednoczesności odnosi się jedynie regulacja z art. 154'1 , par. 2 dotycząca ustalenia stażu pracowniczego na potrzeby urlopu w drugim-późniejszym zatrudnieniu:

http://prawo.money.pl/kodeks/pracy/dzial-siodmy-urlopy-pracownicze/rozdzial-i-urlopy-wypoczynkowe/art-154
2013-07-10 12:52:52 77.255.5.* | endru
Dziękuję. W tym momencie naszły mnie jednak pewne wątpliwości.. W jednej spółce wedle umowy zatrudniona jestem na 3/4 etatu, w drugiej zaś na 1/4 - co daje razem cały etat. W momencie kiedy biorę urlop, obowiązuje on 2 spółki jednocześnie, ponieważ tłumacząc sobie na 'chłopski rozum', każdego dnia jestem tak jakby w dwóch różnych firmach. Wychodzi na to, że dni te się nie sumują, tylko do wykorzystania mam twarde 9 dni, dobrze myślę?
2013-07-10 19:15:14 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Nie ma takiego domniemania, że wniosek urlopowy u jednego pracodawcy jest ważny również u drugiego, nawet jak obaj są połączeni kapitałowo. To dwój różni pracodawcy z tego co Pani napisała, dwie odrębne umowy o pracę, dwie różne dokumentacje pracownicze i dwa niezależne urlopu z tych umów. Oczywiście mogą iść na rękę pracownikowi i dostosowywać termin urlopu u pracodawcy B do terminu urlopu u pracodawcy A. Proszę zwrócić uwagę, że nie każdy pracownik pracujący na 3/4 etatu pracuje 5 x 6 godzin w tygodniu, tylko może mieć to rozpisane na 3 x 8 + 1 x 6, albo naprzemiennie 3x8 w jednym tygodniu, 4x 8 w drugim itp. kombinacje.

Pisała Pani o całym etacie, teraz o 3/4+ 1/4.

Zatem ( zakładam, że jednak daty się nie zmieniły ) umowy terminowe kwiecień- wrzesień.

Wtedy z umowy na 3/4 etatu ma Pani prawo do
3/4 x 20 x 6/12 = 8 dni = 64 godzin
z umowy na 1/4 etatu do
1/4 x 20 x 6/12 = 3 dni = 24 godzin.

To ile jest to dniówek zależy od grafiku pracy. Jeśli pracuje Pani wg. systemu 5 x 6 godzin oraz 5 x 2 godziny, czyli codziennie jest Pani w obu pracach oznacza to 10 i 2/3 dniówki w jednej oraz 12 dniówek w drugiej.

Jak widać wymiary urlopu są inne niż przy jednej umowie na całe 1/1 etatu, co wynika z kodeksowych zasad zaokrąglania.
2013-06-22 13:39:56 46.204.63.* | maja373
Re: Pierwszy urlop - ile przysługuje nowemu pracownikowi [1]
Jestem zatrudniona na pełny etat od 21.06.2013, jest to moja pierwsza praca. Jednak z tego, co tu czytam, do okresu zatrudnienia wlicza się też lata nauki w liceum ogólnokształcącym, czyli 4 lata. jak więc wygląda sytuacja z urlopem? Przysługuje mi urlop cząstkowy? czyli za każdy przepracowany miesiąc w zaokrągleniu jeden dzień urlopu?
2013-06-23 21:04:13 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Liceum wlicza się, więc o te 4 lata przybliży dzień uzyskania prawa do 26 dni podstawy. Ale nie ma ono wpływu, na cząstkowe naliczanie urlopu z art. 153 w roku 2013. Czyli po 1/12 z 20 dni, czyli po 1,66 dnia. Urlopu tego KP nie nakazuje właśnie zaokrąglać ani do pełnych dni, ani godzin.

1,66 dnia = 13 godzin i 20 minut.
2013-06-17 08:25:16 212.180.211.* | paulinaz890
Re: Pierwszy urlop - ile przysługuje nowemu pracownikowi [1]
Ja nie przepracowałam jeszcze 1 lat i przepracowałam 2 miesiące. czyli 20dni razy 2miesiące/12, to wychodzi 3,3333... Czyli mam 3 dni, czy jednak w zaokrągleniu 4?
2013-06-17 09:35:13 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Urlopu tzw. pierwszego/cząstkowego z art. 153 KP tenże kodeks nie nakazuje zaokrąglać do pełnych dni. Zatem ma Pani kodeksowo obecnie prawo do 3, 33 dnia czyli do 26 godzin 40 minut.

Może być więc on odebrany w całości, ale siłą rzeczy w tym tylko na część dniówki, lub zostawić 'resztkę' na kolejne miesiące. Jeśli do końca 2013 nie da to pełnego dnia- po prostu przejdzie jako u. zaległy na 2014.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, poza zasadą równego traktowania, by pracodawca zaokrąglał w górę- udzielał więcej, o ile traktuje tak wszystkich pracowników..
2013-06-15 16:20:54 188.47.235.* | Urlopppp
Re: Pierwszy urlop - ile przysługuje nowemu pracownikowi [3]
Jestem zatrudniona na zastępstwo od kwietnia do czasu powrotu osoby którą zastępuje (prawdopodobnie sierpień 2014) w umowie mam napisane, żę za każdy przepracowany miesiąc przysługuje mi 2 dni urlopu. Jak bedzię mi liczony urlop od stycznia 2014. Czy również 2 dni za każdy miesiąc? Jest to moja pierwsza praca wcześniej rok byłam na stażu i innej firmie 1 miesiąc na kursie z Up za który dostawałam stypendium i jestem po szkole wyższej.
2013-06-17 09:54:50 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Zapis ten będzie ważny zawsze ważny o ile w danym momencie wymiar kodeksowy nie byłby dla Pani wyższy. Kluczowe jest tu to, co to był za staż w innej firmie (w formie umowy o pracę ?, umowy cywilnej, czy był on z PUP).

Chodzi z grubsza o to, że:
- jeśli staż był normalną umową o pracę to:
obecnie ma Pani prawo z góry do całego urlopu za 2013, udzielanie go cząstkowo wg. art. 153 jest nieprawne. Co więcej wliczy się on do stażu pracowniczego- więc już około kwietnia 2014 uzyska Pani podstawę 26 dni, czyli wymiar 24 dni na rok wynikający z umowy będzie niższy niż kodeksowy, więc zapis z umowy stanie się nieważny.

Podstawa- art. 18 i 154 KP.
2013-06-22 11:41:18 188.47.248.* | Urlopppp
Był to staż finansowany z UP..czyli 8 lat + 1 rok stażu + 1 miesiąc szkolenia + 9 miesięcy przepracowanych za 2013 r da mi w marcu prawo do 26 dni urlopu?
2013-06-23 21:00:50 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Zatem rok 2013 jest pierwszym rokiem pracy- kodeksowo urlop naliczany jest z art. 153, po 1.66 dnia po każdym przepracowanym miesiącu.

Zapis z Waszej umowy jest korzystniejszy, więc obowiązuje.
----------------------------------
Od 1 stycznia 2014 kodeksowo ma Pani prawo z góry do u. proporcjonalnego 8/12- skoro w umowie zapisano sierpień, czyli do 14 dni, a w marcu w związku z uzyskaniem prawa do 26 dni podstawy do u. uzupełniającego do 18 dni ( 8/12 x 26).

Zatem zapis z Waszej umowy:
- stanie się bezprawny (bo gorszy od kodeksowego- w marcu właśnie- bo uzyska Pani prawo do 18 dni, a z umowy do 16.
- jeśli opisuje on poza wymiarem 2 dni/za miesiąc, również stopniowe jego nabywanie, czyli brak prawa z góry do całego urlopu- będzie bezprawny już od stycznia.
------------------
Jeśli w umowie nie zapisano daty (dzień, miesiąc) i ten sierpień to takie nieoficjalne przewidywanie, to od stycznia ma Pani prawo do pełnych 20 dni, a od marca prawo to zwiększy się do pełnych 26 dni.
2013-06-14 10:16:14 83.142.58.* | maja906
Re: Pierwszy urlop - ile przysługuje nowemu pracownikowi [1]
jestem zatrudniona na pelny etat i wiec ile dni moge miec urlopu? Oni tlumacza to ze nowa firma a wczesniej mielam przerwe,Serdecznie dziekuje za odpowiedz
2013-06-14 10:22:09 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Jeśli umowa jest na czas nieokreślony, albo określony, ale przynajmniej do 1 grudnia włącznie ma Pani prawo do 20 dni (160 godzin) lub 26 dni ( 208 godzin ) w zależności od stażu pracowniczego - mniejszego niż 10 lat albo wynoszącego 10 i więcej lat- co wynika z art. 154 KP. Do owego stażu wlicza się wszystkie poprzednie zatrudnienia, zalicza ryczałtowo ukończone szkoły ponadgimnazjalne i inne okresy szczególne np. staż z PUP.

Brak ciągłości w zatrudnieniu w tym przypadku nie wpływa na wymiar Pani urlopu.

Przecież to elementarz kadrowy:

http://prawo.money.pl/kodeks/pracy/dzial-siodmy-urlopy-pracownicze/rozdzial-i-urlopy-wypoczynkowe
2013-06-14 09:51:34 83.142.58.* | Maja905
Re: Pierwszy urlop - ile przysługuje nowemu pracownikowi [1]
dostalam umowe o prace w nowej firmie od pierwszego stycznia w lipcu chce pojsc na urlop.Szefowa mowi ze musze w firmie przepracowac rok zeby dostac 26 dni urlopu bo nie licza sie lata pracy w innych zakladach pracy tylko ze tu nie przepracowalam roku ile urlopu powinni mi dac za te szesc miesiecy .Cos mowila ze chyba siedem dni ale sama nie jest pewna.
2013-06-14 10:05:58 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Bzdura. Cząstkowe naliczanie u. wypoczynkowego z art. 153 KP dotyczy pierwszego kalendarzowego roku zatrudnienia w życiu pracownika, a nie u konkretnego pracodawcy.

Skoro przed 2013 r. była Pani choć dzień w zatrudnieniu to z obecnej umowy ma Pani prawo Z GÓRY, od pierwszego dnia umowy do całego należnego urlopu. Ile to konkretnie dni- zależy już od wymiaru etatu, podstawy wymiaru ( 26 lub 20 dni) zależnej od stażu oraz od tego, czy umowa nie jest umową czasową krótszą niż do grudnia 2013.
2013-06-07 20:43:10 176.104.178.* | anna1986
Re: Pierwszy urlop - ile przysługuje nowemu pracownikowi [1]
Zaczęłam pierwszą prace z dn. 05.03.2012, umowe miałam na pół roku, potem odrazu dostałam nową która kończy mi sie z końcem sierpnia. Złożyłam jednak dziś wypowiedzenie w pracy, więc końcem czerwca zakończy mi sie umowa. Za poprzedni rok wykorzystałam 8 dni urlopu. Ile mi go jeszcze zostało ? Nie jestem pewna jak to obliczyć, bo w zeszłym roku miałam przepracowane nie pełne 10 miesięcy. Plus urlop za ten rok- ile to będzie ? Szef musi mi zapłacić za nie wykorzystany urlop i chce wiedzieć ile tego będzie? Również chciała bym się dowiedzieć jaka kwota należy mi się za każdy dzień urlopowy? Dostaje najniższą krajową.
2013-06-10 08:42:31 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Zacznijmy od tego, że kodeksowe wypowiedzenie w tej sytuacji- a więc dwutygodniowe, złożone 7 czerwca skuteczne będzie na 22 czerwca, a nie na koniec czerwca.

Zakładając, że jest i była to praca na 1/1 etatu oraz, że nie uzyskała Pani dotąd stażu 10 lat nabyła pani prawo do:
- za rok 2012- u. tzw. pierwszego/cząstkowego w wymiarze 9/12 x 20 = 15 dni (120 godzin)
- za rok 2013- u. proporcjonalnego 6/12 x 20 = 10 dni (80 godzin).

Zatem pracodawca ma jeszcze do 17 dni do udzielenia i sporo czasu, by część z niego udzielić przymusowo w trakcie wypowiedzenia. Dopiero za u. nieudzielony będzie należny ekwiwalent za każdy dzień wynikający z podzielenia 1600 zł przez współczynnik 20,92.
2013-03-18 12:42:01 83.6.233.* | pika
Re: Pierwszy urlop - ile przysługuje nowemu pracownikowi [1]
ja dostałam umowe zlecenie 2 pazdziernika 2012 a z dniem 1 grudnia dostałam umowe o prace , nie wiem juz sama ile w końcu przysługuje mi dni urlopu aa tak wogóle to dostałam 2 dni urlopu bez wcześniejszego ustalenia ze mna
2013-03-18 12:57:34 wiwan  [ Tysiącznik na forum ]
Ja też nie wiem, bo nie podałaś stażu pracowniczego, wymiaru etatu.
Rozumiem, że 1 grudnia to był pierwszy w życiu stosunek pracy. Zatem w 2013 roku urlop już na zasadach ogólnych- z góry. Za rok 2012 urlop cząstkowy 1/12.
2013-03-18 11:29:50 iwi002
Re: Pierwszy urlop - ile przysługuje nowemu pracownikowi [1]
Ja w tym roku w marcu podpisałam umowę z pracodawcą i rozumiem, że po każdym przepracowanym m-cu należy mi się te 1,66 dnia wolnego, a dopiero od nowego roku nabędę prawo do 20 dni (bo nie mam 10 lat stażu). Mam umowę na czas określony do końca roku i jeżeli szef mi da od 1 stycznia nową umowę to się ona liczy tak samo jak ta od marca? Jako nowa w nowym roku i wtedy też mi będzie przysługiwał 1,66 dnia wolnego za każdy przepracowany m-c czy w związku z tym, że to będzie nowa umowa ale u tego samego pracodawcy to będzie się liczyła jako ciąg jak gdyby tej starej i będę mogła mieć te 20 dni ?
2013-03-18 11:51:25 wiwan  [ Tysiącznik na forum ]
Nie ma znaczenia czy ten sam, czy inny pracodawca, czy ciągłość, czy nie umowy.
W drugim i kolejnych latach pracy ( czyli w Twoim przypadku w 2013 ) urlop jest już naliczany na zasadach ogólnych.

Urlop tzw. cząstkowy z art. 153 dotyczy jedynie pierwszego KALENDARZOWO roku pracy.
2011-05-05 10:04:01 195.20.110.* | BestR
Re: Pierwszy urlop - ile przysługuje nowemu pracownikowi [0]
w 1998 zaczełam liceum ekonomiczne w 2002 skończyłam naukę w 2003 podpisałam umowę o pracę, ile w chwili obecnej powinnam miec dni urlopu 20 czy 26?
2011-03-02 12:21:39 178.36.1.* | Marysia28
Mam pytanie: mam licencjat, a teraz jestem na drugim - ostatnim roku studiów magisterskich. [1]
Studiuję zaocznie i rok temu w ich trakcie odbyłam 4,5 miesiąca stażu. W tym miesiącu podejmę pracę. Ile przysługuje mi urlopu? Czy studia zaoczne bierze się pod uwagę przy wyliczaniu urlopu? I czy będę miała problem z wzięciem 2 dni urlopu na zjazd weekendowy (na uczelnię) w pierwszym miesiącu pracy? Bardzo proszę o poradę.
2012-09-26 11:05:34 84.10.23.* | lazarz
co do zjazdu to z urlopem jest tak ze to wszystko zalezy od szefa/kierownika u ktorego bedziesz sie starac o ten urlop ;D zawsze mozna wziasc na żądanie ;D
Najnowsze wiadomości
Podobne artykuły