Na skróty

Money.plPrawoAktualnościOkiem eksperta

Kiedy pracownikowi przysługuje odprawa?

2008-12-01 16:40

Kiedy pracownikowi przysługuje odprawa?

Kiedy pracownikowi przysługuje odprawa?
[fot: PAP/EPA]

Aby nabyć prawo do odprawy należy spełnić łącznie następujące warunki: być pracownikiem takiego pracodawcy, który zatrudnia co najmniej 20 pracowników oraz stracić zatrudnienie z przyczyn zaistniałych po stronie pracodawcy.

Prawo do odprawy w związku ze zwolnieniem pracownika reguluje ustawa z 13 marca 2003 roku o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników (Dz.U. Nr 90, poz. 844 ze zm.), zwana dalej ustawą o zwolnieniach grupowych.

 

Pracownikiem jest osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania lub spółdzielczej umowy o pracę (art. 2 kodeksu pracy).

 

O odprawę nie mogą się ubiegać pracownicy mianowani oraz pracownicy tymczasowi. Prawa do odprawy nie posiadają także osoby wykonujące pracę na podstawie umów cywilnoprawnych (np. umowy o dzieło, umowy zlecenia, samozatrudnienia) oraz funkcjonariusze służb mundurowych, którzy świadczą pracę w ramach stosunków administracyjnoprawnych.

Dla uzyskania odprawy nie ma znaczenia, czy jest się zatrudnionym przez pracodawcę prywatnego czy publicznego, w jakiej formie prawno-organizacyjnej działa pracodawca oraz jaki rodzaj działalności prowadzi (czy jest to działalność zarobkowa, czy non profit).

Do stanu zatrudnienia 20 pracowników wlicza się wyłącznie osoby świadczące pracę w ramach stosunku pracy, bez względu na rodzaj umowy oraz wymiar ich czasu pracy. Wymóg zatrudniania odpowiedniej liczby pracowników nie obowiązuje w stosunku do nauczycieli.

Prawo do odprawy przysługuje pracownikowi, którego stosunek pracy rozwiązał się na mocy porozumienia stron lub został wypowiedziany przez pracodawcę. Dotyczy to również sytuacji, gdy pracodawca zmienił pracownikowi warunki pracy lub płacy, które zostały odrzucone przez pracownika i doszło do rozwiązania umowy (wyrok SN z 16.11.2000r., I PKN 79/00).

Odprawy mogą otrzymać pracownicy, z którymi rozwiązano stosunek pracy w ramach zwolnień grupowych oraz zwolnień indywidualnych. W przypadku zwolnień indywidualnych przyczyny istniejące po stronie pracodawcy muszą być wyłączną podstawą rozwiązania umowy o pracę (art. 10 ust. 1 ustawy o zwolnieniach grupowych).

W razie zwolnień grupowych mogą wystąpić przyczyny po obu stronach stosunku pracy, co nie zwalnia pracodawcy z obowiązku wypłaty odprawy. Jeżeli w wypowiedzeniu umowy o pracę podano przyczynę niezgodną ze stanem faktycznym, w celu obejścia przepisów ustawy o zwolnieniach grupowych, pracownik nie zostaje pozbawiony prawa do odszkodowania za wadliwe rozwiązanie umowy, a ponadto może nabyć prawo do odprawy (wyrok SN z 26.1.2000r., I PKN 499/99).

Wysokość odprawy jest uzależniona od dwóch czynników: stażu pracy u pracodawcy, u którego dochodzi do zwolnienia (tzw. stażu zakładowego) oraz wysokości wynagrodzenia pracownika zwalnianego. Na wysokość odprawy nie ma zatem wpływu wymiar czasu pracy pracownika. W przypadku przejęcia zakładu pracy lub jego części stosunek pracy jest kontynuowany, dlatego wlicza się cały okres zatrudnienia w danym zakładzie pracy.

Długość stażu zakładowego jest liczona od dnia nawiązania stosunku pracy (jest to moment rozpoczęcia pracy ustalony między stronami albo dzień zawarcia umowy) do jego rozwiązania.

Wysokość odprawy?
Zgodnie z art. 8 ustawy o zwolnieniach grupowych pracownikowi przysługuje odprawa pieniężna w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia, jeżeli pracownik był zatrudniony u danego pracodawcy krócej niż 2 lata; dwumiesięcznego wynagrodzenia, jeżeli pracownik był zatrudniony od 2 do 8 lat lub trzymiesięcznego wynagrodzenia, jeżeli pracownik był zatrudniony ponad 8 lat.

Nie istnieją ograniczenia do wielokrotnego nabywania odprawy przez pracownika, jeśli tylko zaistnieją wymagane przesłanki. Ten sam pracownik może więc nabywać odprawę wiele razy w trakcie swojej kariery zawodowej. Nie musi on zwracać odprawy nawet wówczas, gdy ponownie zatrudni się u pracodawcy, który rozwiązał z nim stosunek pracy. Sąd Najwyższy przyjął jednakże, że wypłacona odprawa jest świadczeniem nienależnym pracownikowi, które podlega zaliczeniu na poczet wynagrodzenia za czas pozostawania bez pracy, jeżeli na skutek złożonego przez pracownika odwołania od wypowiedzenia, sąd wyda orzeczenie o przywróceniu (wyrok SN z 9.11.1990r., I PR 351/90).

Odprawa przysługuje niezależnie od odpraw z innego tytułu (np. w związku z przejściem na emeryturę lub rentę). Odprawę ustala się według zasad obowiązujących przy obliczaniu ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy (rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z 8 stycznia 1997 r. w sprawie szczegółowych zasad udzielania urlopu wypoczynkowego, ustalania i wypłacania wynagrodzenia za czas urlopu oraz ekwiwalentu pieniężnego za urlop (Dz.U. Nr 2, poz. 14 ze zm.).

ZOBACZ TAKŻE:

Inna podstawa prawna do nabycia odprawy

Prawo do odprawy może wynikać ze szczególnych źródeł prawa pracy, np. układu zbiorowego pracy, pakietu socjalnego lub innego porozumienia zawartego przez pracodawcę ze związkami zawodowymi. Regulacje te nie mogą być mniej korzystne dla pracownika niż powszechne źródła prawa pracy (art. 9 § 2 kodeksu pracy). To oznacza, że jeśli z ustawy wynikałaby wyższa odprawa niż z przepisów obowiązujących w danej firmie, to pracownikowi przysługuje odprawa w wysokości określonej w ustawie o zwolnieniach grupowych.

Wysokość odprawy może być korzystniej uregulowana w umowie o pracę. Także w tym przypadku obowiązuje zasada, że postanowienia umowne nie mogą być mniej korzystne dla pracownika, niż przepisy prawa pracy, inaczej są one nieważne, a w ich miejsce stosuje się regulacje powszechnie obowiązujące (art. 18 kodeksu pracy).

Przedawnienie prawa do odprawy

Roszczenia ze stosunku pracy ulegają przedawnieniu z upływem trzech lat od dnia wymagalności (art. 291 §1 kodeksu pracy). Pracodawca wypłaca odprawy w dniu ustania stosunku pracy. Od tego dnia liczy się przedawnienie.

ZOBACZ TAKŻE INNE ART. DOT. PRAWA PRACY:

 

Autorka jest adiunktem w Katedrze Prawa Pracy na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, współpracownikiem w Kancelarii DeBenedetti Majewski Szcześniak

tagi

pracownik, kodeks pracy, pracodawca, umowa o pracę, odprawa, zwolnienie grupowe

Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl


2014-03-18 20:11:22 83.23.226.* | poniżony
Re: Kiedy pracownikowi przysługuje odprawa? [0]
ja dostałem kopniaka w dupe za odprawe dzięki ci jp2 solidarnosc tak trzymać
2014-01-10 10:07:11 193.227.123.* | mmat88
Re: Kiedy pracownikowi przysługuje odprawa? [2]
Witam,
Zmieniłem pracodawcę od nowego roku. Na spotkaniu z panią prezes poprzedniego zakładu pracy odnosnie zakończenia pracy doszliśmy do wniosku, że najlepiej będzie rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. I takie oto pismo napisałem i przedłożyłem do podpisu. Na rozmowie pani prezes powiedziała, że dostane miesięczne wynagrodzenie za grudzien + pieniądze za niewykorzystany urlop jaki mi pozostał oraz wspomniała o 1 miesięcznej odprawie. Wczoraj wpłyneła na konto wypłata za grudzień+ ekwiwalent za niewykorzystany urlop...jednak bez wspomnianej odprawy... Zadzwoniłem dziś do byłego zakładu pracy i pani prezes dziś nie ma, więc porozmawiałem z księgową, która powiedziała mi, że nie należy mi się żadna odprawa gdyż było to rozwiązanie umowy na moją prośbę... I komu wierzyć ? Co mogę zrobić ? Skoro pani prezes powiedziała coś innego?
2014-01-10 10:08:29 193.227.123.* | mmat88
A i jeszcze dodam, że pracowałem tam przez 5 lat i miałem umowę na czas nieokreślony.
2014-01-10 11:24:45 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Nic "na gębę" się nie załatwia i należało kwestię tego, kto z ofertą porozumienia wystąpił w porozumieniu pisemnym zawrzeć. Dla pewności nic nie stało na przeszkodzie, by i kwestię odprawy w porozumieniu zawrzeć. Trudniej teraz będzie dochodzić odprawy, o ile w ogóle pracodawca ze względu na swą 'wielkość' jest do niej zobowiązany.
2014-01-08 13:23:07 109.243.201.* | bezrobotny
Re: Kiedy pracownikowi przysługuje odprawa? [1]
Witam! mam tylko 1pyt.czy w przypadku kiedy umowa wygasa ( pracodawca nie przedluza umowy ) cos mi sie nalezy? pracowalem tam ponad 5lat
2014-01-08 13:28:36 wiwan  [ Tysiącznik na forum ]
Nie. Wygaśnięcie umowy o pracę nie jest taką okolicznością, nie ma przyczyny po stronie pracodawcy, bo nie ma on obowiązku nowej umowy zawierać.
2013-12-29 17:36:54 amr
Re: Kiedy pracownikowi przysługuje odprawa? [1]
Czy przy likwidacji sklepu (wypowiedzenie dzierżawy terenu na którym wybudowany był sklep) przysługują indywidualne odprawy, gdy pracownik pracujący na czas nieokreślony odmówi przyjęcia nowych warunków pracy i płacy (np. w innym sklepie należącym do pracodawcy)?
2013-12-30 11:22:26 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Już w tym wątku to padło. Samo nieprzyjęcie nowych warunków pracy i płacy zaproponowanych w wypowiedzeniu zmieniającym nie stanowi z automatu powstania przyczyny rozwiązania stosunku pracy również po stronie pracownika, a więc utraty prawa do odprawy. Często jednak tak uważa pracodawca, odprawy nie wypłaca i indywidualną sprawę rozstrzyga sąd pracy- który ocenia, czy rzeczywiście nowe warunki były nie były na tyle nie gorsze, że odmowa pracownika nie była specjalnie uzasadniona.

Przydatne orzecznictwo:

SN w wyroku z 4 lipca 2001 (I PKN 521/00)

SN wyroku z 12 sierpnia 2009 (II PK 38/09)

Z grubsza i po chłopsku- jeśli inny sklep jest w tej samej miejscowości, podobnej branży, a wynagrodzenie niższe np. o 7% trudno uznać, że nieprzyjęcie nowych warunków sprawia, że rozwiązanie umowy ma przyczynę również po stronie pracownika.
-1 spadek
2013-12-13 23:07:57 62.141.210.* | abgvdd
Re: Kiedy pracownikowi przysługuje odprawa? [1]
Mam pytanie. czy dostanę 3-miesięczną odprawę jak otrzymam wypowiedzenie dwa i pół miesiące przed ukończeniem ośmiu lat pracy w jednym zakładzie? mam umowę na czas nieokreślony; wypowiedzenie od 1.01.2014 do 31.03.2014, a 20 marca mija mi 8 lat pracy? dostanę dwie czy trzy odprawy
2013-12-30 11:27:01 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Do wysokości odprawy liczy się staż zakładowy do dnia ROZWIĄZANIA umowy, a nie do dnia otrzymania wypowiedzenia.

Zatem w dniu 31 marca staż będzie wyższy niż 8 lat, a więc powstanie prawo do odprawy w wysokości trzykrotnej.
2013-11-28 05:11:32 89.66.141.* | ert
Re: Kiedy pracownikowi przysługuje odprawa? [1]
ostatnio w duzym szpitalu zaczeto zlwaniac sporo ludzi.Nowy dyrektor boi sie przekroczyc pewna ilosc ludzi ,zeby nie wpasc pod zwolnienia grupowe.Wiec co miesiac zwalnia 12-15 osob.Mam pytanie kiedy zaczynaja sie zwolnienia grupowe i czym to sie rozni od zwolnien z winy pracodawcy?Odprawy dostajemy.
2013-11-28 12:13:50 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Odprawy są, nawet przy zwolnieniach indywidualnych, ze względu na 'wielkość' pracodawcy ( zatrudnianie min. 20 osób ).

Trudno mówić o różnicy zw. grupowych i zw. z winy pracodawcy, bo jedno określa wielkość zwolnień, inne winę strony zwalnianej. Oczywiście zw. grupowe mają charakter zwolnień z winy pracodawcy.

Definicja zw. grupowych jest w Ustawie z 13 marca 2003 roku o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników wspomnianej w artykule przewodnim do wątku.

Tu tekst:

http://prawo.money.pl/akty-prawne/dziennik-ustaw/ustawa;z;dnia;13;marca,dziennik,ustaw,2003,090,844.html

definicja już w art.1:

"1. Przepisy ustawy stosuje się w razie konieczności rozwiązania przez pracodawcę
zatrudniającego co najmniej 20 pracowników stosunków pracy z przyczyn niedotyczących
pracowników, w drodze wypowiedzenia dokonanego przez pracodawcę,
a także na mocy porozumienia stron, jeżeli w okresie nieprzekraczającym
30 dni zwolnienie obejmuje co najmniej:
1) 10 pracowników, gdy pracodawca zatrudnia mniej niż 100 pracowników,
2) 10% pracowników, gdy pracodawca zatrudnia co najmniej 100, jednakże
mniej niż 300 pracowników,
3) 30 pracowników, gdy pracodawca zatrudnia co najmniej 300 lub więcej
pracowników
- zwanego dalej „grupowym zwolnieniem”.
2. Liczby odnoszące się do pracowników, o których mowa w ust. 1, obejmują pracowników,
z którymi w ramach grupowego zwolnienia następuje rozwiązanie
stosunków pracy z inicjatywy pracodawcy na mocy porozumienia stron, jeżeli
dotyczy to co najmniej 5 pracowników.

Niekoniecznie więc w tym przypadku dyrekcji chodzi o "niepodpadnięcie".

Jeśli tak- pewnie o kwestię konsultacji z art. 2 do 4 ustawy
2013-11-15 14:49:05 81.190.224.* | wojciech56
Re: Kiedy pracownikowi przysługuje odprawa? [2]
Byłem zatrudniony od 1996 roku (17 lat pracy) w firmie liczacej 12 pracowników. Od sierpnia zaczęto wręczać wypowiedzenia z powodów ekonomicznych (wina pracodawcy) i nie są to zwolnienia grupowe a indywidualne. Oczywiście rozumiem zapis... "Prawo do odprawy w związku ze zwolnieniem pracownika reguluje ustawa z 13 marca 2003 roku o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników (Dz.U. Nr 90, poz. 844 ze zm.), zwana dalej ustawą o zwolnieniach grupowych", jednak mam przy tej okazji pytanie. Ustawa ta została wprowadzona w 2003 roku w chwili kiedy ja zacząłem pracować obowiązywały inne zasady wypłacania odpraw. Rozumiem że prawo to może i powinno odnosic sie do osób zatrudnionych po wprowadzeniu nowelizacji. Czy w tej sytuacji prawo działa wstecz? Budzi to moje wątpliwości.
2013-11-15 22:21:33 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Ale rozwiązanie Pana umowy ma miejsce pod "rządami" obecnej ustawy, która dotyczy umów zakańczania, a nie nawiązywania.

A bardziej prawniczo- obecna ustawa ma przepis przejściowy w swym art. 27- a mianowicie stosowanie swej poprzedniczki- Ustawy z dnia 28 grudnia 1989 r.
o szczególnych zasadach rozwiàzywania z pracownikami
stosunków pracy z przyczyn dotyczàcych zakΠadu
pracy tylko do postępowań już trwających w dniu 1.01.2004 albo do pracowników, którzy w tym dniu mają już dodatek wyrównawczy.

Z kolei w art. 28 obecna ustawa jasno UCHYLA ww poprzednią ustawę, a więc jej stosowanie po 1.01.2004 jest niemożliwe poza wymienionymi w art. 27.
2013-09-30 13:59:21 renia41
Re: Kiedy pracownikowi przysługuje odprawa? [1]
W październiku 2012r uległam wypadkowi w drodze do pracy, do 4 sierpnia2013r miałam zasiłek rehabilitacyjny, teraz ZUS mi odmówił przedłużenia tego zasiłku, a lekarz nie dopuszcza mnie do pracy. Mam zamiar odwoływać się od orzeczenia ZUS, ale pracodawca mówi, że nie może tak długo czekać i musi mnie zwolnić za porozumieniem stron. Czy w takim wypadku musi mi wypłacić odprawę i ekwiwalent za urlop? Jestem zatrudniona od maja 2012r i nie wykorzystałam ani jednego dnia urlopu.
2013-10-07 11:29:01 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Ekwiwalent - tak, odprawę- nie.

Ekwiwalent jest należny zawsze, gdy pracownik zdąży wykorzystać u. wypoczynkowy w naturze w wymiarze niższym, niż należny. Nawet przy zwolnieniu dyscyplinarnym.
Przyczyna zwolnienia NIE leży po stronie pracodawcy- nie jest więc spełniony podstawowy warunek prawa do odprawy pracowniczej.

Ps. Nie musi on zresztą rozstawać się w trybie porozumienia stron. Może zwolnić jednostronną decyzją w trybie art. 53, par. 1 KP:
http://prawo.money.pl/kodeks/pracy/dzial-drugi-stosunek-pracy/rozdzial-ii-umowa-o-prace/art-53
2013-09-25 23:00:04 manix077
Re: Kiedy pracownikowi przysługuje odprawa? [1]
Jestesmy zatrudnieni dlugo w duzym przedsiebiorstwie.w zeszlym roku dostalismy pisemka ze nas przekazuja wraz czescia firmy do nowego pracodawcy na podstawie art 23 kodeksu pracy.Nowa firma swiadczy usluge przez rok na rzecz naszej starej firmy ( my wykonujemy ta sama prace) Teraz mamy na 3 miesiace przed uplywem tego roku otrzymac zwolnienia , oczywiscie wszystko z winy poprzedniego pracodawcy . Nalezy sie nam odprawa???
2013-10-07 11:19:30 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Tak. Art. 23'1 KP jasno przenosi obowiązki pracodawcy ( a w konsekwencji uprawnienia pracowników, w tym staż zakładowy ) ze dotychczasowego na nowego.
2013-05-31 17:56:57 89.25.208.* | Lu455
Re: Kiedy pracownikowi przysługuje odprawa? [1]
"być pracownikiem takiego pracodawcy, który zatrudnia co najmniej 20 pracowników"

A co w sytuacji gdy pracodawca ma zarejestrowane na siebie dwie firmy (w tej samej branży), w których łącznie zatrudnionych jest ponad 20 pracowników ale w każdej z osobna tych pracowników jest mniej ?
2013-10-07 11:17:28 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Nic. Są to w sensie prawnym DWA osobne podmioty, DWU różnych pracodawców. Umowa o pracę jest zawarta, z jedną z nich- konkretną spółką/zakładem a nie z panem X. A więc pracodawca nie zatrudnia wymaganego min. pracowników.
2013-05-21 15:55:50 89.228.11.* | Olka36
Re: Kiedy pracownikowi przysługuje odprawa? [1]
Otóż to. Ja na swoją odprawę czekam już drugi miesiąc...należy mi się i taki zapis widnieje na dokumencie rozwiązującym umowę o pracę. Doradzi mi ktoś co mam zrobić w takiej sytuacji??
2013-05-21 20:49:17 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Właściwie to samo, co czyni się przy braku wynagrodzenia. Poza oczywiście dyscyplinarką dla pracodawcy z art. 55, par. 1'1 KP.

Zatem:

http://www.money.pl/pieniadze/poradniki/artykul/co;zrobic;gdy;pracodawca;nie;placi,207,0,128975.html
2013-04-26 18:35:44 82.160.177.* | dziadek114
Re: Kiedy pracownikowi przysługuje odprawa? [0]
Witam
Pracuję u jednego pracodawcy od 2001 r. z roczną przerwą (rozwiązanie umowy za porozumieniem stron). Firma ogłosiła upadłość likwidacyjną czy przysługuje mi odprawa trzy miesięczna
2013-04-25 09:46:39 kabum89
Re: Kiedy pracownikowi przysługuje odprawa? [1]
jeszcze dodam ze ksiegowa stwierdzila ze odprawa sie nie nalezy
2013-04-25 11:47:43 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Co do zasady- tak. No chyba, że były też inne przyczyny -po Pana stronie. To, że nie przyjął Pan warunków wypowiedzenia zmieniającego nie może być uznane za powstanie przyczyny zwolnienia (również) po Pana stronie- a jak wiadomo przy zwolnieniu indywidualnym decydująca jest przyczyna wyłącznie po stronie pracodawcy.

dużo szerzej:

http://msp.money.pl/wiadomosci/kadry/artykul/prawo;do;odprawy;w;razie;wypowiedzenia;zmieniajacego,138,0,165514.html
2013-04-25 09:39:28 kabum89
Re: Kiedy pracownikowi przysługuje odprawa? [0]
pracowalem w firmie 3 lata umowa na czas okreslony do 2015 z dwu tygodniowym okresem wypowiedzenia bez podania przyczyny firm zatrudnia okolo 500 osob ... dostalem wypowiedzenie (dwa tygodnie)z przyczyna nowego regulaminu placy (wczesnniej bylo to 16 zl brutto za godzine a w nowych warunkach 12,8 zl plus 25 % premii ) na ktore sie nie zgodzilem czy w tym wypadku nalezy mi sie odprawa ?
2013-04-16 14:40:41 91.149.206.* | krzys590
Re: Kiedy pracownikowi przysługuje odprawa? [1]
Witam
Otrzymałem świadectwo pracy z adnotacją "rozwiązanie umowy o prace za wypowiedzeniem przez pracodawce w trybie art.30 § 1 pkt 2 KP.
wypowiedzenie bez podania przyczyny , umowa na czas określony do 31,12,14r,pracowników ponad 800. Pracowałem od 21.06.12r .Gdy upomniałem się o odprawę to pani w kadrach stwierdziła ,że mi się nie należy bo rozwiązanie umowy nastąpiło z ustawy.
Jak mam to rozumieć ,i jak postąpić ?
2013-04-16 19:00:07 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Jak rozumieć- pytanie do kadrowej, bo każde rozwiązanie umowy jest z ustawy- Kodeks Pracy. A warunkiem odprawy są okoliczności dodatkowe zdefiniowane w Ustawie z 13 marca 2003 roku o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników. Zwolnienie jak rozumiem indywidualne- o prawie do odprawy decyduje to, czy wszelkie przyczyny leżą po stronie pracodawcy.

Jeśli nie ma Pana zdaniem okoliczności takiej, że zwolniono Pana z przyczyn leżących po Pana stronie- kiepska praca, łamanie regulaminu, brak kwalifikacji, mała wydajność itd, itp. to należy wystąpić z wezwaniem o wypłatę odprawy na piśmie. najlepiej by miało ono formę wezwania przedsądowego, czyli zawierało było tak zatytułowane i zawierało zapis, że w razie niedokonania tego, do czego się wzywa sprawa zostanie skierowana do sądu (tutaj pracy).
2013-04-14 23:13:04 95.50.13.* | Ewwunia19
Re: Kiedy pracownikowi przysługuje odprawa? [1]
Witam,
Przed świętami otrzymałam wymówienie, bez podania przyczyny, na wymówieniu nie było informacji że za porozumieniem stron. Pracowałam w firmie niecałe dwa lata. Firma zatrudnia powyżej 40 pracowników. Nie otrzymałam jeszcze świadectwa pracy, w tym momencie jestem na zwolnieniu lekarskim, proszę o informację czy należy mi się odprawa za jeden m-ce. Otrzymałam klika informacji w tej sprawie i nie wiem sama które są wiarygodne, jedni twierdzą że tak inni że nie. Jest to dla mnie dość istotne, gdyż mam przypuszczenia że nawet jeśli należy mi sie odprawa to firma będzie robiła wszystko żeby jej nie wypłacić...jeśli chodzi o wypowiedzenie to brzmiało tak : Wypowiadam umowę o prace P. (moje imie i nazwisko) na czas okreslony do dn. (data) z dwutygodniowym okresem wypowiedzenia do dnia (data) . Cos takiego podpisałam ze względu na to że nie ma tutaj mowy o porozumieniu stron. Proszę o informację w mojej sprawie. Pozdrawiam.
2013-04-15 14:02:34 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Jak w przypadku 'krisa999'- to, że umowa była na czas określony i nie ma w związku z tym powodu określonego w wypowiedzeniu NIE stoi na przeszkodzie prawu do odprawy. Decyduje to, po czyjej stronie leżą wszystkie przyczyny i warto zadbać o odpowiednią treść ś. pracy.

A co z tym porozumieniem stron którego tak się Pani w pytaniu trzyma ?
2013-04-12 20:34:15 91.149.206.* | kris999
Re: Kiedy pracownikowi przysługuje odprawa? [1]
Byłem zatrudniony w firmie od 21.06.2012r na umowę o prace,pełny etat, na czas określony do 31,12,2014r ,ponad 900 pracowników.Obecnie rozwiązano ze mną umowę bez podania przyczyn z dniem 10,04,2013r . Czy należy mi się odprawa?
2013-04-13 10:13:33 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
TAK, jeśli żadna przyczyna rozwiązania nie leżała po Pana stronie. To, że umowa była na czas określony co do zasady nie zmienia niczego, poza tym że w jej przypadku pracodawcy częściej z odprawy się starają wymigać właśnie z braku obowiązku podawania przyczyny w wypowiedzeniu, czyli braku materialnego stwierdzenia, że przyczyna wyłączna po ich stronie.

Dlatego warto walczyć na wszelki wypadek o umieszczenie zapisu o tej okoliczności w ś. pracy.

Tu wątek podobny:

http://www.money.pl/forum/wypowiedzenie-umowy-przez-pracodawce-a-odprawa--t1468934.html?_rfr=1
2013-01-24 14:44:20 83.22.188.* | Rafał2525
Re: Kiedy pracownikowi przysługuje odprawa? [0]
Jak liczyć staż pracy do odparwy jeśli mój pracodawca ma 2 firmy (Sp.J - 2współwłaścicieli i Sp.zoo- 2 owych współwłaścicieli + 1 wyspółwłaściciel ) i co 2 lata przerzucają mnie z jeden firmy do drugiej. Łącznie pracuje 10 lat w obu spółkach naprzemienie.
2013-01-18 15:40:56 79.175.203.* | Adriano666999
Re: Kiedy pracownikowi przysługuje odprawa? [1]
Witam! U mnie sytuacja wygląda następująco. Pracuję w firmie (Grupa L.S.) outsourcingowej, która świadczy usługi dla firmy Carlsberg Polska. Niestety pracodawca (Grupa L.S) spóźniał się z wypłatą wynagrodzeń. Carslberg zmienił więc firmą świadczącą te usługi i od 23 stycznia mam umowę o pracę na czas określony z nową firmą. No ale właśnie ze starą firmą łączyła mnie umowa do końca roku 2013 i teraz nie wiem czy przysługuje mi jakakolwiek odprawa? Pracowałem w tej firmie od sierpnia 2011 roku na umowę o pracę na czas określony właśnie do końca roku 2013. Z tego co słyszałem jeżeli pracuję w firmie outsourcingowej i jest zmieniany podmiot świadczący te usługi to żadna odprawa nie przysługuje. 22 stycznia przyjeżdża szef starej firmy i będzie chciał żebyśmy podpisali świadectwa pracy nie wiem czy mam to podpisywać czy nie. Dziękuję za uwagę, Adrian.
2013-01-10 21:12:13 87.205.185.* | szirra
Re: Kiedy pracownikowi przysługuje odprawa? [1]
Mam pytanie ? W zakładzie są zwolnienia grupowe . Ludziom ,ktorzy podpiszą porozumienie zapewniono wieksze odprawy. Wiele osob podpisało porozumienie i poszło na l4. W zakładzie straszą ,że ci co poszli na l4 nie dostaną odpraw ? Czy zakład może tak zrobić ?
2013-01-11 00:10:44 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Teoretycznie tak może, praktycznie- bardzo trudno. Po prostu wręczając dyscyplinarki z powodu fałszywych zwolnień lekarskich i mając na to dowody na wypadek odwołań w sądzie pracy od tychże zwolnień dyscyplinarnych.

Na pewno w porozumieniach nie było klauzuli uzależniającej wyższą odprawę od braku nieusprawiedliwionych nieobecności w trakcie wypowiedzenia, bo na taką rzeczywistą nieobecność pracownik nie ma wpływu przecież.

Fałszywe/ nieodpowiednio realizowane zwolnienie jest jak najbardziej powodem zwolnienia dyscyplinarnego, a takowe 'znosi' wcześniej złożone wypowiedzenie czy porozumienie stron, a co za tym idzie prawo do odprawy.

Z opisu sytuacji wynika, że większość jest 'lewa'.

Tu więcej o "lewości zwolnień":

http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/falszywe;zwolnienie;szef;lub;zus;to;sprawdzi,209,0,371921.html

http://msp.money.pl/wiadomosci/kadry/artykul/chorobowe;pod;lupa;pracodawca;moze;sprawdzac;l4,117,0,786805.html
2012-12-28 22:33:16 83.30.69.* | Edyta424
Re: Kiedy pracownikowi przysługuje odprawa? [0]
Witam
Ja mam pytanie dot takiej sytuacji
W tej chwili sa w zakładzie zwolnienia grupowe ale paru osób to nie dotyczy i z tego co wiemy pozostanie nas poniżej 20osób zatrudnionych i moje pytanie dotyczy odpraw które dostali zwalniani ,czy my jak powiedzmy za 3miesiące zostaniemy zwolnieni coś się nam też należy pracujemy od 15lat w tym zakładzie.
Pozdrawiam
2012-12-20 22:41:27 95.41.84.* | ola736
Re: Kiedy pracownikowi przysługuje odprawa? [1]
Witam
-pracowałam 1 rok umowa na czas określony 2 lata (2011 -2013)
-wypowiedzenie z terminem 14 dni/zawarto klauzulę/bez podania przyczyny
-po mnie zatrudniono kogoś innego
-minęło już pół roku - nie mogę znaleźć pracy czuję się poszkodowana, u poprzedniego pracodawcy od którego przeszłam miałam umowę do 08.2013 gdybym wiedziała że mnie zwolnią nie przechodziłabym
-podczas pracy nie dostawałam upomnień
- mogli mnie nie zatrudniać skoro byłam za słaba po okresie próbnym 3 miesiące
Moje pytania
-czy mogę jeszcze iść do sądu ?świadectwo jest z marca
-czy należy mi się odprawa? jeśli tak to ile?
- czy jest sens zakładać sprawę?
-czy można zamiast sprawy iść z tym do PIP?
pracodawca zatrudnia ok 20 os ja zarabiałam 1,8 tys. zł
nadmieniam ze jeśli przyjeli kogoś z powodów ekonomicznych- co mi powiedziano przy przełożonym- to mogli mi zaproponować obnizenie pensji.Pracodawca mniej wiecej w m-cu zwalnia jedną osobę-?
Proszę o poradę
2012-12-21 10:34:19 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Najogólniej:

1. na dochodzenie odprawy tak jak większości innych świadczeń pracowniczych są 3 lata- bo taki jest okres przedawnienia z art. 291 KP
2. warunki prawa do odprawy ma Pani opisane w artykule przewodnim do wątku- sprowadzają się do wielkości pracodawcy w chwili wypowiadania umowy oraz do tego, by wszystkie przyczyny rozwiązania stosunku pracy leżały po stronie pracodawcy ( czyli np. redukcje etatów, likwidacja stanowisk, zakładu itp. ).

3. opisane okoliczności raczej na te jednostronne przyczyny nie wskazują- stanowisko zostało zachowane itd.

4. na moje oko musiałaby Pani wykazać w sądzie np. to, że zwolniono Panią jedynie po to, by ową osobę przyjąć do pracy, a nie, że następstwo było odwrotne- tj. przyjęto, bo zwolniono.
2012-11-27 21:33:42 83.8.219.* | zniesmaczony
Re: Kiedy pracownikowi przysługuje odprawa? [2]
Witam .
Pracowałem przez kilkanaście lat w średniej firmie(300 osób). Kilka miesięcy temu dostałem wypowiedzenie. Powodem mojego zwolnienia jest zamiar przyjęcia na moje stanowisko osoby z wyższymi kwalifikacjami. Ktoś podał mi adres artykułu w internecie w którym sędzia z Torunia odpowiada komuś, kto ma taki sam powód wypowiedzenia, że mu się należy odprawa. Miałem jakieś upomnienia czy kary ale nie było o nich wspomniane na wypowiedzeniu. Napisałem wezwanie do wypłaty odprawy i przesłałem do firmy. Odpowiedziano mi że mi się nie należy odprawa ,bo stanowisko nie było likwidowane i w sadzie na pewno przegram a dodatkowo będę płacił kwotę 2400 jako koszty ich prawnika.
Jak to jest z odprawą w końcu . Pytałem w kilku miejscach i jedni(prawnicy) mówią, że się odprawa należy . W Państwowej Inspekcji Pracy mówią, że w żadnym razie się nie należy. Jak to jest i czy w razie przegranej w sadzie pracy mogę być obciążony kosztami prawnika firmy.
2012-11-28 10:12:09 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Nie tyle chodzi o to, że likwidacji stanowiska nie będzie. Chodzi o to, czy po stronie pracodawcy leży całkowita przyczyna zwolnienia.

Najkrócej- jeśli Pana niższe kwalifikacje powodują, że nie wykonuje Pan swoich zadań należycie, albo wymaga to współpracy kogoś- np. sygnowanie przez kogoś z uprawnieniami, których Pan nie ma- odprawa się nie należy.

Jeśli wykonywałby Pan swoją pracę identycznie i jej efekty miałyby identyczny skutek (prawny, handlowy) gdyby czarodziejka te wyższe kwalifikacje dała Panu w ciągu minuty- odprawa się należy, bo zwolnienie jest widzimisię pracodawcy, a wyższe kwalifikacje są zbędne przy tym stanowisku/rodzaju pracy.

Innymi słowy należy rozróżnić sytuacje, gdy pracodawca -przerysowując- zmienia murarza A, na murarza B, z 3 fakultetami i uprawnieniami przewodnika tatrzańskiego od sytuacji, gdy zmienia projektanta instalacji elektroenergetycznych bez uprawnień na projektanta z uprawnieniami branżowymi.

Więc wbrew pozorom sąd miałby co rozpatrywać, bo sprawa jest nieostra.

Z kosztami to straszenie, bo zasądza je sąd sporadycznie, tylko w sytuacji, gdy powództwo pracownika jest złośliwe, dla sportu, dotyczy sprawy ewidentnej:

Tu ( ostatni akapit ) o kosztach;

http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/dochodzenie;praw;pracownika;przed;sadem,31,0,342815.html

http://e-prawnik.pl/porady-prawne/postepowanie-przed-sadem/zwrot-kosztow-w-postepowaniu-z-prawa-pracy.html
2012-11-28 20:55:03 83.8.227.* | zniesmaczony
Witam
Jeśli chodzi o wykonywane obowiązki to raczej osoba która przyszła na moje miejsce nie może wykonywać ich lepiej skoro nie jest zupełnie zorientowana w zawodzie. Nie zna zawodu zupełnie. Poza tym z trzech kierowników zwolniono dwóch (trzeci ma podobne kwalifikacje jak ja tylko mniejsze doświadczenie na stanowisku kierowniczym a jednak pracuje dalej). Zwolniono także dyrektora ds produkcji i jego zastępcę. Czyli czystka...
2012-11-24 01:38:03 83.30.140.* | kryne
Re: Kiedy pracownikowi przysługuje odprawa? [0]
Witam i proszę o doradztwo
Mąż pracował 12 lat w dużej firmie A na czas nieokreślony . Od czerwca zaczęły się zwolnienia grupowe. Dział męża nie był brany pod uwagę. W między czasie okazało sie że jego dział przejęła inna duża firma B, a od września duża firma C. W firmie B były także zwolnienia grupowe. Zaznaczam ,ze przejęcia pracowników były bez dodatkowych umów czy rozwiązań umów o pracę. Gwarantowano za każdym razem (bez osobistych rozmów tylko na zasadzie plotek), że zasady poprzednich umów się nie zmieniają, i ze przynajmniej przez rok nic się nie zmieni. W tej sytuacji mając na oku inną pracę w innym zupełnie zakładzie od października, dowiadywał się we wrześniu czy nie mógłby się załapać na zwolnienie grupowe w firmie A, B, C. Bo tak do końca nie wiedział gdzie naprawdę pracuje. w każdej mówiono mu ,ze tylko za porozumieniem stron, gdzie stronami jest on jako pracownik i druga strona - aktualny pracodawca, czyli od września firma C. Więc w takiej formie się zwolnił , uzgodnili wypowiedzenie dwutygodniowe. bo od października mąż miał juz pracę w nowej przez siebie znalezionej firmie. Nie dostał żadnej odprawy ani odszkodowania. Czy słusznie ? Mało tego, w wypowiedzeniu jest mowa ,ze pracował te 12 lat w firmie C, gdzieś tylko na dole małym druczkiem jest mowa o przejęciu firmy A, nawet nie B.
W październiku firma C zaproponowała ludziom z jego działu zwolnienia za porozumieniem stron ( między pracodawcami) z odprawami. trzymiesięcznymi Z tego co wiem skorzystała jedna osoba. Teraz w listopadzie wszyscy z męża działu , oprócz kierownika dostali wypowiedzenie w ramach zwolnień grupowych, ale na korzystniejszych warunkach z 6-miesiecznymi odprawami takimi jakie były w firmie A.. Mam pytanie czy mąż nie został wyrolowany i czy może się odwoływać. Bo wyszedł na tym jak Zabłocki na mydle. Bo mam wrażenie ,że i ta druga osoba także została oszukana.
Z resztą Wszyscy zostali potraktowani jak worki , które się przerzuca.
2012-11-02 10:17:29 77.65.134.* | newswen
Re: Kiedy pracownikowi przysługuje odprawa? [0]
Witam serdecznie. Mam pytanie. rok temu w mojej byłej firmie, miały miejsce zwolnienia grupowe. Odprawy które dostali zwolnieni pracownicy, były o wiele wyższe niż nakazuje prawo. I tutaj rodzi sie pytanie. Zostałem zwolniony kilka dni temu (za porozumieniem stron) stało się to do roku od grupówek na normalnych warunkach. Słyszałem że jeśli firma zwolni Cię właśnie w takim okresie ( do roku od zwolnień grupowych) moge ubiegać się o wypłacenie na takich warunkach jak miało to miejsce przy grupówkach. Czy mam racje??? a może sie myle? nie moge nic znależć na ten temat w necie. Mam nadzieje że wyraziłem siejasno. W razie pytań prosze pytać ;) pozdrawiam.
2012-10-19 20:00:07 88.199.233.* | marianna2012
Re: Kiedy pracownikowi przysługuje odprawa? [0]
Witam,mam pytanie odnosnie odpraw ,pracowalam w firmie która zatrudnia 800 osób,pracodawca zwolnil mnie z przyczyn ekonomicznych,prosze odpowiedziec czy nalezy mi sie odprawa,poniewaz pracodawca twierdzi ze nie.
2012-09-27 20:23:33 178.36.232.* | agata22
Re: Kiedy pracownikowi przysługuje odprawa? [0]
Kiedy firma zatrudniała ponad 25 osób, w tym 10 osób na czas nie określony i 15 osób na czas określony, przysługuje odprawa w momencie zwolnienia wszystkich osób tzn 10 osób ma 3 miesięczne wypowiedzenie, a reszta nie będzie miała przedłużonej umowy. Wszyscy zostają zwolnieni z dniem ostatniego listopada.
Zwolnienie jest spowodowane złą sytuacją ekonomiczną.
Wiem, że odprawa przysługuję jeśli firma zatrudnia ponad 20 osób ale w tym przypadku jest tak ze tylko 10 osób ma wypowiedzenie a reszta nie ma przedłużonej umowy.

Bardzo proszę o pomoc
2012-08-24 13:30:13 109.231.0.* | czokalaki
BRAK WYPŁATY ODPRAWY [4]
Witam,
z dn.30 czerwca b.r. rozwiązałam stosunek pracy z Art. 55. § 1 ppkt.1 K.P. - w związku z czym w mojej sytuacji przysługuje mi odprawa za 2 tygodniowy okres wypowiedzenia /950 zł/ oraz ekwiwalent za kilka dni urlopu /ok.470 zł/.
14 czerwca b.r. roku zapadło postanowienie Sądu, mocą którego ogłoszono upadłość mojego byłego pracodawcy [...] z możliwością zawarcia układu, pozostawiając zarząd własny upadłemu. Niestety, pracodawca o którym mowa nie wypłacił mi w dniu ustania stosunku pracy ww. zobowiązania. Czy w tej sytuacji jest realna możliwość odzyskania odszkodowania? Gdzie w takiej sprawie powinnam się zgłosić? Jak wysokie mogą być koszta?
Będę zobowiązana za wszelakie podpowiedzi na forum lub e-mail: czokalaki@interia.pl
Pozdrawiam.
2012-08-27 09:46:58 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Jest realna- stała się Pani jednym z wierzycieli upadłego i zgodnie z prawem upadłościowym Pani i innych pracowników należności będą zaspokajane w pierwszej kolejności (np. przed należnościami wobec gminy czy energetyki). Nawet gdyby środków było niewystarczająco- zostaną należności te spłacone ze środków Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, którego zasady działania reguluje ustawa o ochronie roszczeń pracowniczych w razie niewypłacalności pracodawcy. Jest to państwowy fundusz celowy, posiadający osobowość prawną, Pani pracodawca odprowadzał do niego składkę z tyt. Pani zatrudnienia.

Wniosek kieruje się do jednostki terenowej owego Funduszu ( w strukturach wojewódzkich urzędów pracy- podlegają marszałkom )- dane kontaktowe i wzory wniosków oraz infolinie na stronie WWW fgsp ).


Dowody uzasadniające skorzystanie przez wnioskodawcę ze świadczeń określonych w ustawie, takie jak:

świadectwo pracy,
w szczególnych przypadkach umowa o pracę,
zaświadczenie od pracodawcy o niewypłaconych świadczeniach.
powinny być składane w oryginałach (bądź w postaci odpisu, jeżeli jego zgodność z oryginałem została poświadczona przez notariusza albo przez występującego w sprawie pełnomocnika strony będącego adwokatem, radcą prawnym itd.) lub w kopiach - wraz z oryginałem do wglądu.
2012-08-29 14:47:44 109.231.0.* | czokalaki
Dziękuję za odpowiedź. Nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie a mianowicie: czy w związku z tym iż jedna z wypłat została już uregulowana z FGŚP ma to znaczenie dla potencjalnych wypłat odszkodowania z tegoż to Funduszu?
2012-08-29 22:30:35 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Są limity kwotowe wypłat zobowiązań za dany miesiąc.

np. limit łączny dla wynagrodzenia za pracę, za postojowe, chorobowe, urlopowe i dodatku wyrównawczego to przeciętne miesięczne wynagrodzenie za poprzedni kwartał ogłaszane przez GUS na potrzeby emerytalne.

np. osobny limit dla ekwiwalentu urlopowego- kwota jak wyżej itd.

Szczegółowo limity te precyzuje art. 14 w powiązaniu z art. 12

USTAWY
z dnia 13 lipca 2006 r.
o ochronie roszczeń pracowniczych w razie niewypłacalności pracodawcy.

tu jej tekst ogłoszony:

http://prawo.money.pl/akty-prawne/dziennik-ustaw/ustawa;z;dnia;13;lipca,dziennik,ustaw,2006,158,1121.html

było od tamtej pory kilka nowelizacji, ale zdaje się w nie dotyczyły kwestii limitów kwotowych.
2012-09-01 15:27:05 109.231.2.* | czokalaki
Wiekie Ci Pani/e dzięki!
Pozdrawiam!
2012-08-20 12:59:51 37.128.61.* | Natalia570
Re: Kiedy pracownikowi przysługuje odprawa? [1]
Witam, chciałabym sie doradzić, ponieważ we wrześniu ubiegłego roku salon firmowy na którym pracowałam został zamknięty a ja zostałam zwolniona. Firma jest duża ponieważ ma inne salony i linię produkcyjną. Ja zostałam zwolniona sama ponieważ osoby które ze mna pracowaly zwolnily sie same wcześniej, umowę mialam do 2016 r czy w związku z tym należy mi sie odprawa, a jeśli tak to z jakiego paragrafi, ponieważ do zwolnień grupowych tego nie można zaliczyć.

Z góry dziękuje za odpowiedź
Pozdrawiam
-1 spadek
2012-08-21 10:30:31 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
W tekście przewodnim do wątku jest napisane, że zwolnień indywidualnych też ta kwestia dotyczy
( art. 10 USTAWY
z dnia 13 marca 2003 r.
o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy
z przyczyn niedotyczących pracowników) więc prawo do odprawy zależy od wielkości pracodawcy.
2012-08-13 17:00:19 78.88.50.* | Agnieszka W
Re: Kiedy pracownikowi przysługuje odprawa? [1]
Szanowni Panstwo.
W kwietniu br zostalam przeniesiona do innego zakladu pracy na podstawie art 23 ^ KP ( bylo to przeniesienie tylko na tzw papierze, gdyz nadal pracowalam na tym samym stanowisku i w tym samym zakladzie, bedac tzw pracownikiem oddzialu zewnetrznego wynajetego przez moj poprzedni zakalad). Obecnie pracodawca ktory przejal moj wydzial, jest w trakcie upadlosci ukladowej i wydzial moj zostaje rozwiazany, a pracownikom wrecza sie wypowiedzenia podlegajace ustawie o wypowiedzeniach zbiorowych. Poniewaz u poprzedniego pracodawcy bylam czlonkiem zarzadu dzialajacego zwiazku zawodowego i w tym obecnym rowniez zostalam wpisana do listy osob chronionych z nazwiska. W dniu disiejszym zostalam wezwana przez mojego poprzedniego pracodawce i zloznono mi nastepujaca propozycje: mam rozwiazac umowe za porozumieniem stron z obecnym pracodawca i zostane od 1.10 ponownie zatrudniona w poprzednim zakladzie pracy.
Zaproponowano mi przy tym umowe o prace na czas nieokreslony, trzymiesieczne wypowiedzenie i poprzednia stawke godzinowa.
Prosze o odpowiedz, czy jesli faktycznie pojde na taki uklad to wrazie zwolnienia, byc moze w krotkim czasie po zatrudnieniu (jest tobardzo prawdopodobne, gdyz firma jest w bardzo zlej kondycji finansowej, a ponad to prezes byl zawsze wrogo nastawiony do zwiazkowcow), bede miala prawo do odprawy i w jakiej wysokosci? W firmie z ktorej zostalam przeniesiona w kwietniui do ktorej mam mozliwosc powrotu przepracowalam 26 lat, czy ten okres zostalby zaliczony i po jakim czasie?
Bardzo prosze o odpowiedzi. Jestem tylko zwyklym pracownikiem produkcji, bardzo malo zarabiam i nie stac mnie na to, zeby zrezygnowac z odprawy, z drugiej strony mam 51 lat i swiadomosc problemow na rynku pracy.
Z powazaniem Agnieszka W
2012-08-21 10:39:19 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Staż pracy u pierwotnego pracodawcy sprzed przejścia do firmy zewnętrznej i "po powrocie" z niej byłby sumowany na potrzeby uprawnień pracowniczych (nie tylko samej odprawy)
Byłby to tak zwany staż "zakładowy", który nalicza się bez warunku ciągłości- i adekwatna byłaby odprawa. A prawo do niej na zasadach ja w artykule przewodnim do wątku- warunek przyczyny i wielkości pracodawcy w czasie wypowiadania.

Nie byłby wliczany staż z firmy zewnętrznej, bo ten powrót moim zdaniem nie miałby już charakteru zdefiniowanego w art.23'1 KP.

No chyba, że tego typu zapis zostanie w Waszej umowie zawarty.
2012-07-30 10:25:16 77.65.22.* | Honk
Re: Kiedy pracownikowi przysługuje odprawa? [1]
Witam,
Byłam zatrudniona w firmie najpierw na umowe o prace na okres próbny 3 miesiące, potem na umowe o pracę na czas okreslony 6 miesięcy, umowa konczyla się 29 czerca i 29 czerwca podpisalam umowe o pracę na czas nieokreslony na 1/4 etatu, natomiast 10 lipca zostałam poinformowana, że mnie zwalniają, podpisalam wypowiedzenie umowy (wypowiedzenie na podst art 30 1 ptk 2 kodeksu pracy, wpisany powód: likwidacja stanowiska pracy) czyli na umowie o prace na czas nieokreslony bylam przez 11dni. Firma zatrudnia 20 pracowników na umowę o pracę. Szef odmawia odprawy, mówi, że to nie jest zwolnienie grupowe więc ustawa Dz.U.2003.90.844 z dnia 13 marca 2003 r. nie ma zastosowania. Szef żąda podania gdzie dokłądnie w kodeksie pracy jest napisane, że mi się należy odprawa, a ja tego nie mogę znaleźć, bo w artykule 1 ustawy z dnia 13 marca 2003 jest napisane ze ustawa dotyczy tylko:
Przepisy ustawy stosuje się w razie konieczności rozwiązania przez pracodawcę zatrudniającego co najmniej 20 pracowników stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników, w drodze wypowiedzenia dokonanego przez pracodawcę, a także na mocy porozumienia stron, jeżeli w okresie nieprzekraczającym 30 dni zwolnienie obejmuje co najmniej:
1) 10 pracowników, gdy pracodawca zatrudnia mniej niż 100 pracowników,
2) 10% pracowników, gdy pracodawca zatrudnia co najmniej 100, jednakże mniej niż 300 pracowników,
3) 30 pracowników, gdy pracodawca zatrudnia co najmniej 300 lub więcej pracowników
- zwanego dalej "grupowym zwolnieniem".
2.Liczby odnoszące się do pracowników, o których mowa w ust. 1, obejmują pracowników, z którymi w ramach grupowego zwolnienia następuje rozwiązanie stosunków pracy z inicjatywy pracodawcy na mocy porozumienia stron, jeżeli dotyczy to co najmniej 5 pracowników."

Czyli to nie dotyczy jednego prawcownika zwalnianego. Bardzo proszę o pomoc
2012-07-30 11:25:05 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
REgulacja dotycząca prawa do odprawy przy zwolnieniu indywidualnym jest w art. 10 ww ustawy.

Uwaga -ustawa była kilka razy korygowana, warto znaleźć akt jednolity w ISAP-ie.
2012-06-19 15:31:37 46.238.88.* | Elmara55
Re: Kiedy pracownikowi przysługuje odprawa? [1]
W sierpniu mąż przechodzi na wcześniejszą emeryturę z art184 rozwiązanie za porozumieniem stron czy dostanie odprawę emerytalną
2012-06-19 19:47:26 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Odprawa emerytalna z art. 92 KP- tak- nie ma tu znaczenia ani tryb rozwiązania umowy o pracę, ani rodzaj emerytury.

Natomiast- to, czy jednocześnie należna jest odprawa pracownicza zależy od okoliczności, których Pani nie podała- traktuje o nich artykuł przewodni do tego wątku:

http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/kiedy;pracownikowi;przysluguje;odprawa,191,0,404671.html

Obie odprawy są niezależne- czyli możliwy jest zbieg prawa do obu odpraw.
2012-06-18 17:07:50 Asiunia600
Re: Kiedy pracownikowi przysługuje odprawa? [1]
Zapomniałam dodać, że pracodawca jest dużą firmą zatrudniającą ponad 200 osób.
2012-06-18 20:09:56 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Podane artykuły w świadectwie pracy to podstawa prawna rozwiązania stosunku pracy. Dla prawa do odprawy i Pani innych uprawnień, choć w młodym wieku nie mają znaczenia (świadczenie przedemerytalne) musiałby się w świadectwie znaleźć dopisek "z przyczyn niezależnych/nie leżących/niedotyczących od/ po stronie pracownika" albo przywołanie zapisów ustawy o zwolnieniach grupowych- czyli art. 10 ust. 1

No i tak musi być faktycznie. Jeśli przyczyną było również np. niewystarczające wyniki pracy- nie.

Ustawy z 13 marca 2003 roku o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników
2012-06-18 17:06:23 Asiunia600
Re: Kiedy pracownikowi przysługuje odprawa? [0]
Witam,
dostałam wypowiedzenie bez podania przyczyny. Miałam umowę na czas określony do 31.12.2013 r. Pracowałam od 1.09.2006 r. do 22.05.2012 r. W świadectwie pracy mam napisany powód zwolnienia: pracodawca art. 30, par. 1, p. 2 KP w związku z art. 33. Czy należy mi się odprawa?
2012-06-11 15:17:34 31.63.142.* | ciekawa151
Re: Kiedy pracownikowi przysługuje odprawa? [0]
Witam!
Otrzymałam wypoweidzenie zmieniające (zmieniło się miejsce
wykonywania pracy), wypowiedzenie to przyjęłam gdyż były bardzo
złe warunki dojazdu z mojej miejscowości. Wypowiedzenie
otrzymało ponad 10 osób. Firma zatrudniała napewno ponad 20
osób, lecz w dniu wypowiedzenia ilość ta skurczyła się do 19
osób, przy czym nikt się nie zwalniał!!. Czy o odprawę mam pisać
do prezesa firmy czy od razu do sądu pracy?? Czy jest wogóle
jakaś szansa na otrzymanie odprawy??
2012-06-09 12:37:10 89.69.228.* | Andrzej899
Re: Kiedy pracownikowi przysługuje odprawa? [1]
Witam, mam takie pytanie pracowałem ponad dwa lata w sklepie spożywczym mała sieciówka. zatrudniająca mniej niż 20 osób.
Powód wypowiedzenia - Redukcja etatów 2tyg okres wypowiedzenia.
Czy w takim przypadku należy mi się odprawa? jeśli tak to jaki okres?

Umowa stała na czas określony 10letnia.
2012-06-11 19:54:44 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Mały pracodawca- odprawa z ustawy o zwolnieniach grupowych nie należy się.
2012-05-30 12:02:22 46.76.81.* | eskimos31
Re: Kiedy pracownikowi przysługuje odprawa? [1]
witam,
kilka dni temu zmarła moja mama. pracowała w duzym zakładzie, jednak sytuacja jest skaplikowana ponieważ zatrudniła się w tym zakładzie w 1985 roku we wrześniu 2011 złożyła 3 miesięczne wypowiedzenie, które skończyło sie 31 grudnia 2011 przez styczeń luty i marzec pracowała w innym zakładzie jednak od 2 kwietnia wróciła do poprzedniego zakładu pracy na takich samych warunkach jak poprzednio czyli umowa na czas nieokreślony. Zdażyła na nowej umowie w starym zakładzie przepracować 1,5 miesiąca. Czy mi jako córce przysługuje 6 miesięczna odprawa z zakładu pracy mamy ?
2012-05-30 12:29:33 wiwan  [ Tysiącznik na forum ]
Wątek jest o odprawach pracowniczych.

Natomiast z powodu śmierci mamy przysługuje odprawa POŚMIERTNA z art.93 KP.

Jej wysokość zależy od całego, łącznego stażu pracowniczego u tego pracodawcy- tzw. stażu zakładowego. Czyli ta 3 miesięczna przerwa nie wpływa na ponowne jego liczenie. Staż był wyższy niż 15 lat- odprawa 6ciomiesięczna.
Ale jest jeszcze kwestia
-ubezpieczenia na życie z art. 93, par. 7, z którego jeśli była wypłata odszkodowania w odpowiedniej kwocie- niweczy prawo do o.
pośmiertnej
-tego, czy jest Pani uprawniona do r. rodzinnej po matce
- czy jest pani jedyną osobą uprawnioną.

Więcej:

http://prawo.money.pl/kodeks/pracy/dzial-trzeci-wynagrodzenie-za-prace-i-inne-swiadczenia/rozdzial-iv-odprawa-posmiertna/art-93

Natomiast pojawia się jeszcze kwestia wypłaty ostatniego wynagrodzenia, ekwiwalentu za niewykorzystany urlop, ewentualne nadgodziny- zgodnie z art.63'1, par.2 KP.
2012-05-21 13:41:16 kakika
Re: Kiedy pracownikowi przysługuje odprawa? [0]
Witam,
będę wdzięczny za pomoc. Pracowałem 10 lat u duzego pracodawcy (duzo ponad 20 pracowników). Zostałem zwolniony z jego winy ( rzekomo oszczędności - właściwie bez powodu). Pracowałem na pełny etat, umowa o prace miała skończyć sie za 1,5 roku, dostałem 2 tygodniowy okres wypowiedzenia. Pani w biurze powiedziała mi, że odprawa przysługuje, jeśli ma się umowę na stałe, a nie na czas określony. CZy to prawda? CZy faktycznie po 10 latach nie należy mi się odprawa? ?
-1 spadek
2012-05-14 23:08:39 Hania85
KIEDY PRACOWNIKOWI PRZYSŁUGUJE ODPRAWA? [1]
Witam,
dn 25 kwietnia otrzymałam wypowiedzenie warunków umowy o pracę, w którym zawarte jest iż proponują mi nowe warunki pracy na które się nie zgodziłam i napisałam zwykłe oświadczenie, że nie przyjmuję warunków pracy i płacy. Firma zatrudnia powyżej 20 pracowników, ja pracuję w tej firmie 2,5 roku ostatni aneks do umowy jest to umowa na czas nieokreślony. 1 pkt mojego wypowiedzenia brzmi: "Wypowiadam umowę o pracę w części dotyczącej stanowiska pracy, czasu pracy oraz wynagrodzenia z zachowaniem 1 miesięcznego okresu wypowiedzenia, który upłynie 31 maja. Przyczyną wypowiedzenia jest reorganizacja pracy spółki "X"" Czy w takim przypadku tj po upływie 31 maja jak już umowa będzie rozwiązana należy mi się dwumiesięczne wypowiedzenie? Pierwsze umowy były to umowy na zlecenie, później miałam umowę na czas określony 1 roku, a teraz mam na czas nieokreślony. Teraz jest na przymuszonym przez pracodawcę urlopie i szukam nowej pracy.Będę wdzięczna za odp, pozdrawiam
2012-05-15 17:14:13 wiwan  [ Tysiącznik na forum ]
1. nie dwumiesięczne wypowiedzenie, ale odprawa w wysokości dwumiesięcznego wynagrodzenia, o ile
2. jest tego zatrudnienia rzeczywiście więcej niż 2 lata ( do dnia rozwiązania umowy ), bo umowy zlecenia nie wlicza się do tego stażu.
3. nieprzyjęcie wypowiedzenia zmieniającego jest równoznaczne w skutkach z sytuacją, gdyby było one definitywne
4. orzecznictwo jest takie, że i w takim przypadku jest prawo do odprawy- bo przyczyna nie leży po stronie pracownika, o ile wypowiedzenie zmieniające oferowało warunki zdecydowanie gorsze.

Por. wyrok (wyrok SN z 17 maja 2007 r. II BP 5/07, OSNP 2008/13-14/188 oraz wyrok SN z 12 sierpnia 2009 r., II PK 38/09
2012-04-27 17:31:02 79.184.88.* | Dariusz2000
Re: Kiedy pracownikowi przysługuje odprawa? [3]
Witam mam pytanie.
Od czerwca 2008 roku pracuje w szkole podstawowej na stanowisku woźnego. Jestem zatrudniony na czas nieokreślony na 1/2 etatu. Otrzymałem 3 miesięczne wypowiedzenie z pracy z powodu redukcji mojego etatu czy należy mi się odprawa i w jakiej wysokości ?
2012-05-07 11:04:24 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Karta Nauczyciela Pana nie obejmuje.

To zależy więc od "wielkości" szkoły. Odprawa 2 miesięczna. Wymiar etatu nie ma znaczenia.

Więcej w artykule przewodnim do wątku:

http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/kiedy;pracownikowi;przysluguje;odprawa,191,0,404671.html
2013-04-22 12:03:47 178.43.146.* | Lech Majcher
byłem zatrudniony w szkole na stanowisku wożnego na czas nieokreślony, zmienino mi zakres obowiązków których nie przyjąłem i zostałem zwolniony za porozumieniem stron . Przepracowałem w szkole 10 lat a ogólnej pracy mam 39 lat.czy należy mi się odprawa po rozwiazaniu umowy o pracę
2013-04-23 09:40:39 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Jeśli szkoła zatrudniała min. 20 osób i jedyna przyczyna* zmian warunków pracy/płacy była po stronie pracodawcy to tak, odprawa byłaby należna.

* czyli taka:
"Faktyczna przyczyna rozwiązania umowy o pracę nieleżąca po stronie pracownika powinna być jedynym powodem rozwiązania stosunku pracy, a w sytuacji, gdyby ona nie wystąpiła, pracodawca nie zdecydowałby się na zwolnienie pracownika (wyrok SN z 10 października 1990 r., I PR 319/90; OSNC z 1992 r., z. 11, poz. 204)"

Sam tryb porozumienia stron nie jest przeszkodą.

Dość egzotyczna jest sama procedura, bo jak rozumiem było to wypowiedzenie zmieniające. Z jakiego powodu zawarto zatem w jego miejsce porozumienie stron ?
2012-04-02 17:22:55 91.90.114.* | rysia 79
Re: Kiedy pracownikowi przysługuje odprawa? [1]
Mam pytanie w 2011 roku zostałam zwolniona z dużego banku po 2 letnim stażu. Miałam umowę na czas określony ale wypowiedzienie wręczono mi przed jej wygaśnięciem. Czy należy mi się odprawa (której nie otrzymałam), i czy mogę się o nią ubiegać po 8 miesiącach od zwolnienia????
2012-04-02 18:26:43 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Rodzaj ( na czas określony ) umowy nie ma znaczenia dla tego prawa, ale okoliczności jasno wyłożone w artykule przewodnim.

Prawo do odprawy jak większość roszczeń ze stosunku pracy przedawnia się dopiero po 3 latach (od rozwiązania umowy) na podstawie art.291, par.1 KP:

http://prawo.money.pl/kodeks/pracy/dzial-czternasty-przedawnienie-roszczen/art-291
2012-03-27 15:14:52 31.0.0.* | bywalec
Re: Kiedy pracownikowi przysługuje odprawa? [1]
Witam serdecznie przez ponad 4 lata pracowałem w Banku na umowie na czas nieokreślony, dostałem wypowiedzenie ze względu na brak realizacji planów sprzedażowych, pracodawca dał mi 3 miesięczny okres wypowiedzania czy po upływie tego okresu musi mi zapłacić jeszcze 3 miesięczną odprawę ? Mój kolega rozwiązał taką samą umowę za porozumieniem stron czy jemu też przysługuje odprawa 3 miesięczna ? będę wdzięczny za odpowiedz, dziękuję bardzo
2012-03-27 18:58:40 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Nie. Przecież z wypowiedzenia wynika, że jego przyczyna leży po Pana stronie, a nie stronie pracodawcy.

W kwestii kolegi nie wiemy, która strona złożyła ofertę porozumienia stron i z jakiej przyczyny.

Ps. 3 miesięczne wypowiedzenie nawet przy spełnieniu warunków do odprawy nie oznacza z automatu prawa do 3 miesięcznej jej wysokości. Różne są bowiem okresy stażu zakładowego na potrzeby prawa do owych 3 miesięcy w tych dwu niezależnych kwestiach.
2012-03-09 23:15:40 213.108.115.* | anka1234
Re: Kiedy pracownikowi przysługuje odprawa? [1]
mam jeszcze jedno pytanie.....Ile wynosza odsetki za kazdy kolejny dzien niewyplaconej odprawy?
2012-03-12 11:41:23 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Roszczenie o wypłatę odprawy jak inne finansowe roszczenia pracownicze przedawnia się po 3 latach, co wynika z art. 291 KP.
Należne odsetki to odsetki ustawowe ( obecnie 13%), czyli wg tego kalkulatora dla odsetek gospodarczych:

http://www.money.pl/podatki/kalkulatory/odsetkowy/
2012-03-09 21:18:14 213.108.115.* | anka1234
Re: Kiedy pracownikowi przysługuje odprawa? [0]
Chcialabym zapytac czy moge jeszcze ubiegac sie o odprawe w sytuacji kiedy minelo juz ponad rok od chwili wreczenia mi przez pracodawce wypowiedzenia. Pracowalam w KFC mialam umowe o prace na 2 lata i dostalam wypowiedzenie po 5 iesiacach pracy. Na wypowiedzeniu nie zostala podana przyczyna wypowiedzenia. Wypłate na konto dostalam ale nie dostalam zadnej odprawy a zdaje mi sie ze mi sie nalezala? Czy jestem w błędzie? To byla moja pierwsza umowa o prace i nie bylam zorientowana o zadnej odprawie, dopiero teraz sie dowiedzialam ze prawdopodobnie mialam do niej prawo? Prosze mito wyjasnic, czy mialam prawo do odprawy i czy po roku moge sie ubiegac o nią z naleznymi odsetkami?
2012-03-09 14:52:27 213.108.115.* | Kondzia
Re: Kiedy pracownikowi przysługuje odprawa? [1]
Witam.
Moj maz dostal wypowiedzenie z pracy. Mial umowe na czas nieokreslony, wiec obejmowalo go 3 miesieczne wypowiedzenie, i przepracowal tam wiecej niz 2 lata. Szef zatrudnia wiecej niz 20 osob ale nie wszyscy sa zatrudnieni na umowe o prace, ale tez na umowe zlecenie. Czy do tej umownej liczby 20 osob (co jest kryterium do wyplacania odpraw) wliczaja sie tez ci ktorzy maja umowe zlecenie? Musimy to wiedziec bo w przeciwnym razie nie wiemy czy mezowi nalezy sie odprawa. dodam rowniez, ze zostala zwolniona jeszcze jedna osoba. Czy moj maz podlega pod zwolnienie indywidualne? Jak to jest z ta odprawa? czy nalezy mu sie odprawa czy nie? Szef powiedzial mu ze nie, bo nie odchodzi na emeryture, a przeciez odprawe dostaje sie nie tylko przechodzac na emeryture!. Nie zgadzamy sie z nim wiec prosimy serdecznie o pomoc! czy te umowne 20 osob, ktore on zatrudnia musza miec UMOWE O PRACE czy czesc z nich moze miec umowe zlecenie???!! I jeszcze jedna informacja jest to bar bistro SJ (spolka jednoosobowa?) Pozdrawiam i z niecierpliwoscia czekam na odpowiedz.
2012-03-09 18:11:35 wiwan  [ Tysiącznik na forum ]
Limit wynosi min. 20 osób NA ETACIE. Nieważne czy całym, czy części. Wlicza się też osoby na urlopie bezpłatnym, macierzyński itp.
Osoby na zleceniu się nie wliczają.

Odprawa dotyczy też zwolnienia indywidualnego i oczywiście jest to INNA odprawa niż emerytalna. Wszystko zresztą jest w artykule przewodnim do wątku:


http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/kiedy;pracownikowi;przysluguje;odprawa,191,0,404671.html
2012-03-06 11:21:05 62.111.170.* | pyniek
Re: Kiedy pracownikowi przysługuje odprawa? [1]
Witam. Dostałem 3 miesięczne wypowiedzenie + 3 msc. odprawę. Mam pewne obawy, ponieważ już od kilku miesięcy pracodawca nagminnie spóźnia się z wypłatą wynagrodzeń lub wypłaca zaliczki -sprawa nadaje się do sądu pracy. Ale spokojnie czekam. Obawiam się, że 30 kwietnia (koniec okr.wypowiedzenia) nie dość że nie dostane wypłaty za przepracowany miesiąc to już na pewno nie dostanę odprawy. Ile czasu ma pracodawca na uregulowanie wszystkich kwestii finansowych ? Jak się zabezpieczyć żeby chociaż na "odchodne" dostać wszystko w terminie? I czy gdybym w dniu 30 kwietnia przebywał na zwolnieniu lekarskim nie wpłynie to w żaden sposób niekorzystnie na moją sytuację ?
2012-03-06 12:07:05 wiwan  [ Tysiącznik na forum ]
Zabezpieczyć się nie bardzo można, może poza stanowczością wynikającą z kończącego się stosunku pracy. Wynagrodzenie ma być wypłacane w terminie kodeksowym tj. wg. regulaminu wynagradzania lub podpisanej umowy lub układu zbiorowego, nie później niż 10 dnia następnego miesiąca.

Odprawa natomiast- w dniu rozwiązania umowy. Terminy późniejsze obu wypłat upoważniają do żądania odsetek ustawowych.

Dochodzenie obu świadczeń w sądzie pracy. Zwolnienie lekarskie w ostatnim dniu niczego nie zmienia, poza ewentualną potrzebą pojawienia się w innym terminie po świadectwo pracy. Choć może być ono wtedy wysłane pocztą- termin 7 dni.
2012-03-02 14:24:30 109.173.213.* | kmichal
Re: Kiedy pracownikowi przysługuje odprawa? [1]
Witam.
Mam pytanie czy w mojej sytuacji również przysługuje mi odprawa i w jakiej wysokości ?
Chcę rozwiązac umowę o pracę z pracodawcą ze względu na notoryczne nieterminowe wypłacanie wynagrodzeń. Zakład zatrudnia ponad 20 pracowników. Jestem zatrudniony na czas określony ponad 8 lat u tego pracodawcy.
Czy należy mi się odprawa ?
Dziękuję.
2012-03-06 12:15:56 wiwan  [ Tysiącznik na forum ]
Nie. Odprawa nie. Ale odszkodowanie równe wynagrodzeniu za czas równy obowiązującemu Pana okresowi wypowiedzenia wynikającemu ze stażu zakładowego.

Czyli wg. art. 36 KP:

http://prawo.money.pl/kodeks/pracy/dzial-drugi-stosunek-pracy/rozdzial-ii-umowa-o-prace/art-36
2012-02-28 09:33:28 stranna
odprawa [0]
Witam, za kilka dni dostane wypowiedzenie z pracy, sytuacja wygląda w ten sposób że koleżanka wróciła z macierzyńskiego, wcześniej była na stanowisku administratorki. Po jej odejściu osoba z innego stanowiska zajęła jej miejsce a na miejsce tej osoby została zatrudniona nowa dziewczyna. Po powrocie dziewczyny z macierzyńskiego, żeby było dla niej stanowisko...sprawa rozegrała się tak że nie zwolnili tej dziewczyny która została zatrudniona ostatnio tylko mnie... czy coś mi przysługuje w takiej sytuacji? Pracowałam 2,5 roku na czas nie określony..
2012-02-25 08:37:55 46.186.22.* | bzik
Re: Kiedy pracownikowi przysługuje odprawa? [0]

Odprawa przysługuje niezależnie od odpraw z innego tytułu (np. w związku z przejściem na emeryturę lub rentę). Odprawę ustala się według zasad obowiązujących przy obliczaniu ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy (rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z 8 stycznia 1997 r. w sprawie szczegółowych zasad udzielania urlopu wypoczynkowego, ustalania i wypłacania wynagrodzenia za czas urlopu oraz ekwiwalentu pieniężnego za urlop (Dz.U. Nr 2, poz. 14 ze zm.).

Uprzejmie proszę o podpowiedź czy w związku z przejściem na rentę od lutego 1991r ekwiwalent za urlop i odprawę należało doliczyć do roku 1990 czy w momencie wypłacenia tj.lutym 1991 .
2012-02-10 10:28:08 gbr
Re: Kiedy pracownikowi przysługuje odprawa? [2]
witam bylem zatrudniony na czas nieokreslony dostalem wypowiedzenie warunkow umowy o prace z 3 miesiecznym okresem wypowiedzenia po tym okresie proponuja mi nowe warunki pracy na innym stanowisku z najnizszym wynagrodzeniem (niekorzystnym) czy nalezy sie mi odprawa
2012-02-10 11:35:28 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Należy się, jeśli tych nowych warunków Pan nie przyjmie* czyli. umowa zostanie rozwiązana, pracodawca jest pracodawcą dużym (zatrudniającym min. 20 pracowników w dniu wręczenia wypoiwedzenia), a wśród powodów wypowiedzenia nie ma powodu leżącego po Pana stronie (np. brak sumienności).

* ma Pan czas na to do połowy biegu okresu wypowiedzenia, zgodnie z pouczeniem na wypowiedzeniu, po tym terminie domyślnie KP uznaje, że zmianę Pan zaakceptował. Jeśli brak pouczenia- termin ma Pan do końca wypowiedzenia. Z chwilą odmowy wypowiedzenie z automatu zamienia się na definitywne, ze wszystkimi konsekwencjami- tj. prawem do dni wolnych na poszukiwanie pracy, takim wpisem do ś.pracy itd., prawem do zasiłku od razu.

Podstawa- art.42.
2012-02-10 12:19:13 wiwan  [ Tysiącznik na forum ]
Podrzucę artykuł na ten temat;

http://msp.money.pl/wiadomosci/kadry/artykul/prawo;do;odprawy;w;razie;wypowiedzenia;zmieniajacego,138,0,165514.html
Najnowsze wiadomości
Podobne artykuły