Notowania

porady
22.02.2009 00:00

Zniszczenie utworu plastycznego

Pytanie: Słyszałem, a może gdzieś czytałem, że gdy zakupi się np. obraz lub fotografię, a po pewnym czasie chce się np. wyrzucić taki przedmiot na śmieci, to trzeba przed taką czynnością zgodnie z...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Słyszałem, a może gdzieś czytałem, że gdy zakupi się np. obraz lub fotografię, a po pewnym czasie chce się np. wyrzucić taki przedmiot na śmieci, to trzeba przed taką czynnością zgodnie z prawem powiadomić autora. Jeżeli Autor wyrazi zainteresowanie swoim wytworem, to nie można go zniszczyć, tylko trzeba go oddać autorowi. Czy tak faktycznie jest? Czy dotyczy to też sztuki podarowanej? Czy dotyczy to w jakimś stopniu wersji elektronicznych - np. fotografii w galeriach internetowych?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 32 ust. 2 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, w razie podjęcia decyzji o zniszczeniu oryginalnego egzemplarza utworu plastycznego znajdującego...

Tagi: porady, porady prawne, własność przemysłowa i prawa autorskie
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz