Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porady
23.11.2007 00:00

Warunki zajęcia samochodu przez komornika

Pytanie: Kilkakrotnie jako wierzyciel w różnych sprawach wnioskowałem o zajęcie pojazdu należącego do dłużnika, w sprawach prowadzonych przez różnych komorników. W kilku wypadkach komornicy...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Kilkakrotnie jako wierzyciel w różnych sprawach wnioskowałem o zajęcie pojazdu należącego do dłużnika, w sprawach prowadzonych przez różnych komorników. W kilku wypadkach komornicy twierdzili, że zajęcie będzie możliwe tylko wtedy, gdy fizycznie natrafią na samochód, np. w garażu lub na parkingu, gdyż w przeciwnym razie zajęcie nie jest możliwe. Czy to prawda? A czy są sposoby obligujące dłużnika do wskazania miejsca pozostawienia pojazdu i czy wpis do rejestru zastawów (w jednym przypadku miał chyba miejsce bo zostałem wezwany do uiszczenia zaliczki) nie wystarczy do tego, aby uniemożliwić dłużnikowi sprzedaż pojazdu?

Odpowiedź:
Zgodnie z art. 845 § 2 kpc, zająć można ruchomości dłużnika będące bądź w jego władaniu, bądź we władaniu samego wierzyciela, który do nich skierował...

Tagi: porady, prawo, windykacja należności
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz