Notowania

porady
02.03.2009 00:00

Bieg terminu na wniesienie skargi na komornika

Pytanie: Komornik wydał postanowienie o umorzeniu egzekucji. Postanowienie o umorzeniu wraz z naliczeniem kosztów egzekucyjnych zostało wysłane do dłużnika. Przed podjęciem korespondencji z informacją...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Komornik wydał postanowienie o umorzeniu egzekucji. Postanowienie o umorzeniu wraz z naliczeniem kosztów egzekucyjnych zostało wysłane do dłużnika. Przed podjęciem korespondencji z informacją o umorzeniu postępowania dłużnik przeglądał akta sprawy i podpisał protokół o zapoznaniu się z aktami, w tym o zapoznaniu się z treścią postanowienia o ustaleniu kosztów egzekucyjnych i wezwaniem do zapłaty. Parę dni później odebrał list polecony z postanowieniem o umorzeniu i o naliczeniu kosztów oraz wezwanie do zapłaty. Od której daty będzie liczony w tym przypadku termin do złożenia skargi na czynności komornika? Od daty zapoznania się z aktami czy od daty doręczenia korespondencji od komornika, w którym znajdowało się wspomniane postanowienie?

Odpowiedź: Przyjmujemy, że dłużnik zamierza złożyć skargę na czynności komornika, ponieważ nie zgadza się ze sposobem naliczenia kosztów. Zgodnie z art. 767 §4...

Tagi: porady, prawo, windykacja należności
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz