Notowania

porady
23.09.2014 05:11

Opieka nad dzieckiem w szpitalu a wynagrodzenie

Pytanie: W zakładzie pracy zatrudniającym poniżej 20 osób w dniu 1.09.2010 przyjęto do pracy nową pracownicę. W dniu 23.09.2010 przedłożyła ona zaświadczenie ze szpitala stwierdzające, że od dnia...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: W zakładzie pracy zatrudniającym poniżej 20 osób w dniu 1.09.2010 przyjęto do pracy nową pracownicę. W dniu 23.09.2010 przedłożyła ona zaświadczenie ze szpitala stwierdzające, że od dnia 22.09.2010 przebywa ona w szpitalu wraz z dzieckiem na oddziale dziecięcym. Po opuszczeniu szpitala otrzyma ona zaświadczenie lekarskie z tego tytułu. Czy za okres opieki w szpitalu nad dzieckiem przysługuje pracownicy wynagrodzenie chorobowe czy zasiłek opiekuńczy? Kto będzie je wypłacać - pracodawca, czy też należy złożyć dokumenty do wypłaty do ZUS?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 35 ust. 1 Ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa do zasiłku opiekuńczego stosuje się...

Tagi: porady, prawo, ubezpieczenia społeczne
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz