Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jakie są konsekwencje zwplnienia pracownika będącego na zwolnieniu lekarskim powyżej 182 dni, jeżeli pracownik nie przedstawił decyzji ZUS o przyznaniu świadczenia rehabilitacyjnego , natomiast przesyła poczta kolejne zwolnienia lekarskie ?

0
Podziel się

Pytanie: Pracownik przebywa na zwolnieniu lekarskim . Okres uprawniający do wypłaty wynagrodzenia za czas choroby i zasiłku z tytułu choroby ( 182 dni) upłynął 30 sierpnia.
...

bEgxvHAR

Pytanie: Pracownik przebywa na zwolnieniu lekarskim . Okres uprawniający do wypłaty wynagrodzenia za czas choroby i zasiłku z tytułu choroby ( 182 dni) upłynął 30 sierpnia. Pracownik do dzisaj (45 dni od końca okresu zasiłkowego) nie przedstawił decyzji ZUS o przyznaniu świadczenia rehabilitacyjnego , natomiast przesyła kolejne zwolnienia lekarskie . Chcemy rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia na podstawie art.53 paragraf 1 punkt 1b). Czy nie mając decyzji ZUS o przyznaniu świadczenia rehabilitacyjnego ani żadnego potwierdzenia , że pracownik ubiega się o taki zasiłek możemy zwolnić pracownika bez wypowiedzenia w trybie art. 53 par.1 punkt 1b kodeksu pracy oraz czy będziemy zmuszeni do anulowania rozwiązania umowy o pracę i przyjęcia pracownika z powrotem do firmy , jeżeli w ciągu najbliższych miesięcy uzyska świadczenie rehabilitacyjne z ZUS?

Odpowiedź: Sytuacja ta nie jest wprost uregulowana w przepisach prawa. Z tego względu podstawowe znaczenie ma tu orzeczenie Sądu Najwyższego - Izby Pracy, Ubezpieczeń Społecznych...

bEgxvHBu
porady
prawo
ubezpieczenia społeczne
KOMENTARZE
(0)