Notowania

porady
06.07.2011 00:00

Żądanie spłaty zachowku a pozorna umowa sprzedaży nieruchomości

Pytanie: Zawarłam z moją mamą przed jej śmiercią pozorną umowę sprzedaży nieruchomości, która stanowiła cały jej majątek. W rzeczywistości mama ową nieruchomość mi darowała. Czy moje siostry będą...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Zawarłam z moją mamą przed jej śmiercią pozorną umowę sprzedaży nieruchomości, która stanowiła cały jej majątek. W rzeczywistości mama ową nieruchomość mi darowała. Czy moje siostry będą mogły domagać się zapłaty zachowku, jeśli nie zostały uwzględnione w testamencie?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 991 par. 2 kodeksu cywilnego jeżeli uprawniony nie otrzymał należnego mu zachowku bądź w postaci uczynionej przez spadkodawcę darowizny, bądź...

Tagi: porady, prawo, prawo spadkowe
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz