Notowania

porady
21.08.2011 00:00

Zachowek a darowizny dokonane przez spadkodawcę

Pytanie: Czy obliczając należny danej osobie zachowek, do jego wartości wlicza się wszystkie dokonane przez spadkodawcę darowizny?...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Czy obliczając należny danej osobie zachowek, do jego wartości wlicza się wszystkie dokonane przez spadkodawcę darowizny?

Odpowiedź: Art. 994 kc: § 1. Przy obliczaniu zachowku nie dolicza się do spadku drobnych darowizn, zwyczajowo w danych stosunkach przyjętych, ani dokonanych przed...

Tagi: porady, prawo, prawo spadkowe
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz