Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Wyłączenie ojczyma od dziedziczenia po matce

0
Podziel się:

Pytanie: Moja Matka wyszła ponownie za mąż za mężczyznę z dwójką dzieci A i B (w czasie ślubu mojej mamy były one pełnoletnie, ja również).
...

Pytanie: Moja Matka wyszła ponownie za mąż za mężczyznę z dwójką dzieci A i B (w czasie ślubu mojej mamy były one pełnoletnie, ja również). Parę dni temu moja ciocia zaproponowała mamie, że zapisze na nią w testamencie ziemię z budynkiem. Czy po zgonie cioci, gdy moja mama stanie sie właścicielem spadku będą miały prawo ubiegać sie do jego części dzieci A i B (mojego ojczyma) oraz ewentualnie mój ojczym (załóżmy ze zdecydowałby sie rozwieść z mamą)? Jeśli odpowiedz brzmi tak to jak można uniknąć tej sytuacji tzn. faktu możliwości ubiegania sie dzieci mojego ojczyma lub nawet jego samego o cześć wyżej wspomnianego spadku po cioci? Tym bardziej jest to ważne, ze sama spadkodawczyni, czyli moja ciocia nie jest zainteresowana podziałem tego spadku pomiędzy osoby inne niż moja mama lub ja. Przepisanie bezpośrednio na mnie tez nie jest dobrym rozwiązaniem w danym momencie, w związku z czym proszę nie brać tej opcji pod uwagę. Bardzo proszę o udzielenie praktycznej porady w tej sytuacji.

Odpowiedź: Wskazać należy na porządek dziedziczenia, jaki przewiduje prawo polskie. W sytuacji, gdy Pana mama nie sporządziłaby testamentu i doszłoby do dziedziczenia...

porady
prawo
prawo spadkowe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)