Notowania

porady
04.05.2011 00:00

Wliczenie darowizny do schedy spadkowej

Pytanie: Zmarł mój ojciec. Kiedyś dostałam od niego nieruchomość. Czy taką darowiznę wlicza się do schedy spadkowej?...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Zmarł mój ojciec. Kiedyś dostałam od niego nieruchomość. Czy taką darowiznę wlicza się do schedy spadkowej?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 1039 kodeksu cywilnego, jeżeli dochodzi do dziedziczenia ustawowego, a dział spadku następuje pomiędzy zstępnymi albo między zstępnymi i małżonkiem...

Tagi: porady, prawo, prawo spadkowe
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz