Notowania

porady
23.09.2014 05:11

Samowola budowlana

Pytanie: Jestem spadkobiercą 1/2 nieruchomości, na której została przez spadkodawcę wzniesiona samowola budowlana. Budynek jest przeznaczony do rozbiórki. Czy materiały budowlane, z których składa się...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Jestem spadkobiercą 1/2 nieruchomości, na której została przez spadkodawcę wzniesiona samowola budowlana. Budynek jest przeznaczony do rozbiórki. Czy materiały budowlane, z których składa się budynek przeznaczony do rozbiórki można uznać za \"nakłady\" w rozumieniu art. 977 KC?

Odpowiedź: Aby móc się powołać na art. 977 kodeksu cywilnego (dalej: k.c.) musi istnieć skuteczny zapis. Z art. 968 k.c. wynika, że może go ustanowić tylko spadkodawca...

Tagi: porady, prawo, prawo spadkowe
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz