Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Roszczenie o zachowek a darowizna

0
Podziel się:

Pytanie: Moja matka darowała (akt notarialny) mojemu bratu kamienicę w 1999 r. Matka obecnie żyje, czy po jej śmierci będę miał prawo domagać się od brata zachowku?...

Pytanie: Moja matka darowała (akt notarialny)
mojemu bratu kamienicę w 1999 r. Matka obecnie żyje, czy po jej śmierci będę miał prawo domagać się od brata zachowku?

Odpowiedź: Zgodnie z przepisem art. 991 Kodeksu cywilnego (k.c.) zachowek przysługuje zstępnym, małżonkowi oraz rodzicom spadkodawcy, którzy byliby powołani do spadku...

porady
prawo
prawo spadkowe
KOMENTARZE
(0)