Notowania

porady
09.04.2009 00:00

Mieszkanie otrzymane w spadku

Pytanie: Będąc jeszcze panna po śmierci rodziców (zginęli w wypadku), automatycznie odziedziczyłam mieszkanie, gdzie wskazana jestem jako bezpośrednia wlaścielka. Obecnie jestem mężatka i mam 2...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Będąc jeszcze panna po śmierci rodziców (zginęli w wypadku), automatycznie odziedziczyłam mieszkanie, gdzie wskazana jestem jako bezpośrednia wlaścielka. Obecnie jestem mężatka i mam 2 dzieci. Nie mamy z mężem rozdzielności majątkowej. Czy owe mieszkanie w obecnej sytuacji wchodzi już w skład naszego wspólnego majątku, czy w dalszym ciągu jest tylko moja własnością? Czy może powinnam przeprowadzić rozdzielność majątkową, aby zachować takie prawo do lokalu w którym mieszkamy? Czy mieszkanie otrzymane w spadku zawsze będzie tylko moja własnością?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 31 k.r.o. wspólność majątkowa powstaje między małżonkami w chwili zawarcia małżeństwa. Obejmuje ona przedmioty nabyte w czasie trwania małżeństwa....

Tagi: porady, porady prawne, prawo, prawo spadkowe
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz