Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porady
15.03.2009 00:00

Kurator spadku

Pytanie: Budynek ma wyznaczonego kuratora spadku. Jest zamieszkały przez jednego lokatora, który nie płaci czynszu. Pozostałe lokale są puste. Nie przynosi on żadnych dochodów. Czy kurator może żądać...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Budynek ma wyznaczonego kuratora spadku. Jest zamieszkały przez jednego lokatora, który nie płaci czynszu. Pozostałe lokale są puste. Nie przynosi on żadnych dochodów. Czy kurator może żądać od urzędu miasta pieniędzy na utrzymanie przedmiotowego budynku?

Odpowiedź: Kuratora spadku wyznacza sąd w celu czuwania nad spadkiem nieobjętym (art. 666 kodeksu postępowania cywilnego, k.p.c.). Kurator zarządza nieruchomością należącą...

Tagi: porady, porady prawne, prawo, prawo spadkowe
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz