Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
24.07.2008 00:00

Zapłata akcyzy przez pełnomocnika

Pytanie: Spółka z o.o. kupiła samochód w Niemczech. Kto, na podstawie pełnomocnictwa udzielonego przez zarząd spółki, może złożyć wniosek w urzędzie celnym o zapłatę akcyzy i zapłacić akcyzę? Czy musi...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Spółka z o.o. kupiła samochód w Niemczech. Kto, na podstawie pełnomocnictwa udzielonego przez zarząd spółki, może złożyć wniosek w urzędzie celnym o zapłatę akcyzy i zapłacić akcyzę? Czy musi to być pracownik spółki, czy też może być to księgowa z zewnętrznego biura rachunkowego?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 137 § 1 i § 1a Ordynacji podatkowej, pełnomocnikiem strony może być osoba fizyczna mająca pełną zdolność do czynności prawnych....

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz