Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
31.08.2008 00:00

Zameldowanie w mieszkaniu

Pytanie: Posiadam dwa mieszkania, jedno zakupiłem w sierpniu i zamierzam wynajmować je, a po kilku latach sprzedać. W drugim mieszkaniu mieszkam i nie zamierzam go sprzedawać. Oba mieszkania są w tej...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Posiadam dwa mieszkania, jedno zakupiłem w sierpniu i zamierzam wynajmować je, a po kilku latach sprzedać. W drugim mieszkaniu mieszkam i nie zamierzam go sprzedawać. Oba mieszkania są w tej samej dzielnicy miasta. Czy zameldowanie się w mieszkaniu, które zamierzam sprzedać za kilka lat, wpłynie w jakikolwiek sposób na podatek od sprzedaży nieruchomości?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 126 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, wolne od podatku dochodowego są przychody uzyskane z odpłatnego zbycia m.in....

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz