Notowania

prawo podatkowe
09.02.2009 00:00

Wynagrodzenie a PKPiR kasowo

Pytanie: Prowadzę PKPiR kasowo. Do tej pory wynagrodzenie księgowałem w dniu wypłaty, tj. np. wynagrodzenie za listopad zaksięgowane było 7 grudnia. Aktualnie postępuję nastepująco: wynagrodzenie...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Prowadzę PKPiR kasowo. Do tej pory wynagrodzenie księgowałem w dniu wypłaty, tj. np. wynagrodzenie za listopad zaksięgowane było 7 grudnia. Aktualnie postępuję nastepująco: wynagrodzenie wypłacone 7 lutego zaksięgowałem w styczniu, pod warunkiem że ZUS został opłacony terminowo do dnia 15 lutego. Jeśliby ZUS nie zostałby opłacony w terminie - wynagrodzenie zaksięgowałbym 7 lutego. Czy postępuję prawidłowo?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt 55 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, nie uważa się za koszty uzyskania przychodów niewypłaconych, niedokonanych lub...

Tagi: prawo podatkowe, porady, porady prawne, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz