Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
03.03.2008 00:00

Wniesienie gruntu do sp. z o.o.

Pytanie: Dwie osoby fizyczne otrzymały kredyt z banku na zakup gruntu. Chcą po zakupie gruntu wnieść go do sp. z o.o, w której są wspólnikami. Czy wniesienie gruntu do spółki spowoduje powstanie...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Dwie osoby fizyczne otrzymały kredyt z banku na zakup gruntu. Chcą po zakupie gruntu wnieść go do sp. z o.o, w której są wspólnikami. Czy wniesienie gruntu do spółki spowoduje powstanie zobowiązań podatkowych?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT), za przychody z kapitałów pieniężnych uważa się m.in. nominalną wartość...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz