Notowania

prawo podatkowe
22.03.2011 05:10

Wierzyciel hipoteczny

Pytanie: Kupiłem nieruchomość z hipoteką na rzecz Gminy Zgierz (z tytułu zaległego podatku od nieruchomości). Hipotekę spłaciłem, ale Urząd Miasta i Gminy nie przysyła mi zgody na wykreślenia hipoteki...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Kupiłem nieruchomość z hipoteką na rzecz Gminy Zgierz (z tytułu zaległego podatku od nieruchomości). Hipotekę spłaciłem, ale Urząd Miasta i Gminy nie przysyła mi zgody na wykreślenia hipoteki domagając się spłaty jeszcze innych należności. Chcę zatem wytoczyć powództwo z art. 10 u.k.w.h. Jak mam oznaczyć stronę pozwaną. Na tytule wykonawczym i na pismach w tej sprawie jest Burmistrz Miasta Zgierz (i we wniosku o wpis hipoteki), a na decyzjach podatku od nieruchomości jest Urząd Miasta i Gminy. Mam zatem 3 różne oznaczenia. Którego powinienem użyć w pozwie?

Odpowiedź: Z art. 34 § 1 ordynacji podatkowej wynika, że Skarbowi Państwa i jednostce samorządu terytorialnego przysługuje hipoteka na wszystkich nieruchomościach...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz