Notowania

prawo podatkowe
02.10.2008 00:00

Usługa hotelowa a koszty podatkowe

Pytanie: Prowadzę firmę budowlano-remontową, usługi wykonuję na terenie kraju, zatrudnionych pracowników często zakwaterowuję w hotelach, motelach bądź bursach. Czy muszę pilnować jakiegoś limitu,...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Prowadzę firmę budowlano-remontową, usługi wykonuję na terenie kraju, zatrudnionych pracowników często zakwaterowuję w hotelach, motelach bądź bursach. Czy muszę pilnować jakiegoś limitu, powyżej którego wydatek nie stanowi kosztu?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt 52 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, nie uważa się za koszty uzyskania przychodów wartości diet z tytułu podróży...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz